Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek hány éves kortól...

Szerintetek hány éves kortól számít "gáznak", ha valaki csak nappali tagozatos hallgató, és nem dolgozik mellette?

Figyelt kérdés

Én 5 éves gimibe jártam, majd egy évet dolgoztam a gimi után, így 21 évesen kezdtem el az egyetemet. Majd egyetemet váltottam (ugyanazon a szakon maradtam, csak egy jobb egyetemre átkerültem, amivel csúsztam egy évet - a csúszás tényére csak az átvétel után derült fény, így nem volt visszaút), így gyakorlatilag a Bsc-s diplomát 25 évesen fogom megkapni (3,5 éves az alapképzés). Mindenképpen szeretnék mesterképzésre is menni, illetve szükséges is nekem, az ugye +2 év. Ha lehet, akkor levelezőn fogom csinálni a mestert, de ha nem, akkor marad a nappali képzés. Szerintetek mennyire gáz az, ha az ember pl 25 évesen kezd el csak dolgozni? Vagy ha 27 évesen? Mert egy "normál" hallgató egy "normál", 4 éves gimi után, csúszás nélkül olyan 23-24 évesen már dolgozna főállásban a mesterdiploma után.

Így eléggé kellemetlenül érzem magam, hogy relatíve soká lesz majd meg a mesterdiploma. Oké, én úgy tervezem, hogy 2020 januárjától már dolgozok főállásban (azaz 24 évesen állok majd munkába), de ez csak az én kis tervem, bárhogy alakulhatnak még a dolgok.

Nagyon gáz ez, hogy 25 évesen még a mesterképzést kezdem majd el, akár levelezőn, akár nappali képzésen?

Kicsit sz*rul érzem magam.



2018. nov. 24. 22:34
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Nem gáz. Képzelem milyen lazán veszed a komolyabb dolgokat ha ilyenen ennyit stresszelsz. Elég sok egyetemistát nem zavar hogy 10 év alatt fekvehányva fejezik be a szakot, aztán 30 évesen mennek dolgozni. Nehogy már ezen problémázz, nem el/kitartatod magad, hanem tanulsz rendesen, mellette meg dolgozhatsz amit lehet.
2018. nov. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem gáz.

19 vagyok idén érettségizek majd,de nekem egészségügyi állapot miatt biztos ki kell hagynom egy évet,így 2020-ban tudom csak megkezdeni az egyetemet. 2020 novemberében pedig töltöm majd a 21-et. Szerintem nem gáz:)

2018. nov. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

Milyen értelemben gáz?

Talán a nyakadba akasztod egy táblán az életkorod és az aktuális egyéb attribútumaidat, majd várod, hogy aki szembejön veled az leköp vagy gratulál-e? Komolyan nem értem hogy kinek mi köze van ahhoz, hogy hány évesen végzed el az egyetemet és mikortól kezdtél el dolgozni.

Az már más kérdés, hogy mikor lesz meg így a nyugdíjhoz szükséges időd, de ez megint csak a te személyes problémád.

2018. nov. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%

14 onnantól már ivarérett vagy, szóval jöhet a gyerek. Ez most a legfontosabb odahaza, hogy minél több nő/férfi adófizetőket hozzon létre.

Viccet félretéve szerintem sokkal nagyobb gáz olyan mint én, és a sok százezer fiatal nyugaton, meg otthon aki lemondott a továbbtanulásról hogy mekiben dolgozhasson, meg külföldön vendéglátózzon.

" pl 25 évesen kezd el csak dolgozni? Vagy ha 27 évesen? "

26vagyok, 6 éve főállásban dolgozom Angliában.

Az életem olyan viszont amit egy egyetemista vizsgaidőszakon kívül pénzzel kitömve nem tud überelni.

Ne ezen törd magad légyszives, ha 40 évesen hagyod ott az egyetemet, az is korai.

Vagy gyere Londonba, esküszöm segítek. kitchen porter jobban fizet mint othon a meki.

Na ekkor fogod kellemetlenül érezni magad.

2018. nov. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Azok szerint gáz,akiket nem tart el senki.

Irigykednek rá,ha valaki megteheti,hogy idősebben is tanuljon,úgy,hogy nem kell dolgoznia.

2018. nov. 25. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
En most kezdtem az egyetemet 23 evesen. Az elejen gaznak ereztem, de lettek barataim, akik elfogadtak. kiderult hogy egyikuk is 22 eves, de van egy 25 eves csoporttarsunk is. Sot most talaltam facen egy sracot, aki szinten ilyen 22-23 lehet. Szoval rohadtul nem vagy egyedul.
2018. nov. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem abszolút nem "gáz", ha a szüleidnek, családodnak nem esik nehezére támogatni téged. Az lenne gáz, ha mondjuk már 10 éve csinálnál egy xaros Bsc-t, miközben anyádék paprikás krumplin élnének otthon, mert neked másik városban fizetik az albérletet, minden héten a bulikát, kaját, piát, esetleg tandíjat, tantárgy ujrafelvelételi díjat. Én orvosira járok, eleve 6 éves szak, emellé még sokan csúsznak 1-2 vagy több évet és több évfolyamtársam van, aki 25-30 éves volt, mikor kezdtünk, úgyhogy minimum 31-36 lesz, ha csúszás nélkül végez. Senki nem nézi ki őket emiatt, mert ők is ugyanúgy csinálják a dolgot, tanulnak, hajtanak, mint mi. Más az, amikor valakinek úgy hozza az élet, hogy csak később tud kezdeni vagy betegség, anyagi problémák, családi okok miatt csúszik pár évet mint az, aki xarik az egészre és azért nem készül és csúszik éveket, mert minden héten részeg, bulizik és minden szórakozást, szabadidős tevékenységet fontosabbnak tart a tanulásnál.
2018. nov. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazság szerint nem is vagyok kompletten eltartva, mert a nyarakat végigdolgozom és amit keresek, azt élem fel év közben. A költségeket többé-kevésbé "felesben" fizetjük anyáékkal, szóval a megélhetésemnek "csak a felét" biztosítják ők, illetve minden nagyobb kiadást én állok (pl új ágyat kellett venni + matracot, telefont, a laptopora én kerestem meg a pénzt, ilyesmiket). +Amint meglesz a 2 szigorlat, hétvégékre vállalok majd diákmunkákat is, így talán kompletten el tudom majd tartani magam.


Valójában szerintem magammal kéne lerendeznem, hogy nem a terveim szerint alakul az életem, mert én anno gimiben kitaláltam, hogy jajj hát leérettségizek és "gyorsan" megcsinálom a Bsc és Msc képzéseket és majd én legkésőbb 25 éves koromtól csak élek gondtalanul meg ilyenek. De hát ilyen az élet, nem úgy alakul, ahogy mi azt eltervezzük, csak gondolom ez sérti az önérzetem, hogy "csúszok" a saját elképzelésemhez képest.

2018. nov. 26. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!