Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanárok, titeket zavar - vagy...

Tanárok, titeket zavar - vagy - a ti tanárotokat zavarja, ha valaki az előadása közben jelentkezik, hogy belekérdezzen az anyagba vagy "milyen szót írt az x. sor elejére" kérdéssel?

Figyelt kérdés
Ha zavaró, hogy van orvosolva? Pl. Nálatok van olyan, hogy a gimnáziumi tanuló vagy egyetemi hallgató csak óra végén kérdezhet? Vagy milyen módszer van alkalmazva?

2018. nov. 25. 18:11
 1/4 anonim ***** válasza:
84%
Egyetemen kérlek alássan nem fogod félbe szakítani az előadót. Az előadások 80%-án örülsz ha a háromnegyedét leírod annak amit mond. Ha minden kisdiák félbe szakítaná az órát soha nem jutnának egyről a kettőre.
2018. nov. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Metionin ***** válasza:
100%
Én mindig elmondom hogy kérdezzenek azonnal ha nem értik, szóval nem zavar. Nyelvet tanítok, ha a diák elakad valahol és nem mer kérdezni, akkor valószínűleg a ráépülő dolgokat sem fogja tudni. Amikor előadást tartok, pl. irodalmat, nyelvtörit, akkor az óra végén szoktak kérdezni de nem harapnám le a fejét senkinek ha belekérdezne közben. Amikor én voltam egyetemista, karonként eltérő volt ez a dolog, ahol sokan ülnek egy nagy előadóban, ott jobb ha a végén kérdez az ember, de ahol kis csoport van, ott közben is elfogadottabb. Meg attól is függ hogy kiadja-e a tanár a jegyzetet, szóval hogy le kell-e írnod amit felír/kivetít, marad-e időd egyáltalán kérdezni a végén.
2018. nov. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 nemaRendőrség ***** válasza:
53%
Mondom a mondandóm, jelentkezik(bocsánat, egyetemen nem jelentkeznek mint a kicsik..., hanem jeleznek), amikor úgy döntök akkor felszólítom.
2018. nov. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én gimibe járok, itt nyugodtan lehet kérdezni óra közben, persze nem a tanár szavába vágva, hanem utána, addig meg várni kell és utána jelentkezni. Óra végén is oda lehet menni a tanárhoz kérdezni valamit, ha szükséges.
2018. nov. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!