Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mért nem értik meg az osztályt...

Mért nem értik meg az osztálytársaim, hogy egyedül akarok ülni?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok. Új osztályba kerültem. Nem rég költöztünk ide. A pad társam egy tróger. Fiú és bukott már egy párszor. Állandóan zaklat. Már el kellett feleznem a padot. Hogy itt ez a vonal, nem jöhetsz át rajta. Rendesen be is rajzoltam a vonalat ceruzával. Neki jóval nagyobb térfelet hagytam. De nem... Közben a régi pasim se hagy békén. Megkértem az osztályfőnököt, hadd üljek egyedül. De csak legyintett... Elegem van!

A múltkor is engem küldtek ki az óráról büntetésből, pedig nem is én voltam a hibás, hanem ez az idióta.

Pedig most csak a tananyagra és a feladataimra akarok koncentrálni.

Pasik... Ezt nehéz nekik megérteni?


2018. nov. 28. 06:12
 1/10 anonim válasza:
82%
Ez FELNŐTT párkapcsolatok!
2018. nov. 28. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Leírásodból is aranyosnak tűnsz valamiért, gondolom azért is nyomulnak rád a fiúk, de amúgy 17 évesen még a tanárok mondják meg hova üljél?
2018. nov. 28. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Zzzz90 válasza:
83%

#2 - Szép is lenne, ha nem határozhatná meg a tanár az ülésrendet. Nincs sok eszköze egy tanárnak a fegyelmezésre, ezt ne vegyék el tőlük.


#kérdező - Légy eréjesebb az osztályfőnököddel. Mondd el neki, hogy miért akarsz elülni mellőle. Biztos segít majd. Ellenkező esetben a szüleid is felhívhatják az ügyben.

2018. nov. 28. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
0%
ez már szerelem.
2018. nov. 28. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Oda ülsz ahova a tanár mondja
2018. nov. 28. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Volt köztünk egy félreértés. Egy cetlit árdobtam majd összefutunk és tisztázzuk.ne az osztály előtt már. Kicsöngettek. Szünetről mire visszajöttem teleírta az irodalom füzetemet történetekkel. Egy fikarcnyi helyet se hagyott benne... Csak néztem. Valami nem oké szerintem.... Akkor se fogok mellé ülni többet. Inkább hozok otthonról külö széket és asztalt ha kell.
2018. nov. 28. 07:47
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérd meg a szüleidet, hogy a következő szülői értekezlet után beszéljenek az osztályfőnököddel, hogy zaklat a padtársad és ültessen el. A szülők szava már számítani szokott.
2018. nov. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2-es, 3-as én oda ültem ahova akartak, kivéve általánosban. Max akkor ültették el az embert, ha rosszul viselkedtek.
2018. nov. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
*akartam
2018. nov. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Zzzz90 válasza:

Ez ide teljesen off topik, de azért leírom. Tanítottam középiskolában 2 évig. Megosztok veled egy kis behind-the-scenes dolgot.


Egy átlagos tanár durván 150-200 különböző gyereket tanít egy tanévben. Ebből ~75 olyan, hogy akkor találkozott vele először. Szóval meg kell(ene) tanulni 75 új arcot és nevet évente. Bizonyos esetekben alacsony óraszám mellett. Mondjuk heti 2 órát találkoztok csak.


Volt egy csoport, ahol 10 gyerek volt. Heti 1x találkoztam velük 45 percre. 2 srác nevét rögtön megjegyeztem, míg a maradékhoz kellett durván 3/4 tanév, hogy a keresztnevük menjen kb. Volt olyan, akinek tanév végén se tudtam.


Egy másik csoport 40 fős volt. Heti 3 órát találkoztam velük. Ott sokkal hamarabb megjegyeztem a csoport nagy részének a nevét, de voltak olyanok, akiknek tanév végén se tudtam.


Nem csak én vagyok így. Amikor jön egy szülő és 'Gipsz Jakab anyukája vagyok', akkor a legtöbb tanárnak halvány lila gőze sincs arról, hogy kiről van szó.

(Természetesen, amikor már évek óta tanít egy tanár téged vagy magas óraszámban és kisebb létszámnál történik ez, akkor más.)


Nem csak azért szeretik a tanárok, ha ugyanoda ül a diák órán mindig, mert így lehet egyfajta rendet tartani az órán (ha a nagyhangú emberek egymás mellé telepednek le, akkor az ritkán alakít ki pozitív végkifejletet), hanem a beazonosításhoz is.


Amikor egy gyerekre gondolsz, akit tanítasz, akkor sokkal hamarabb beugrik, hogy 'igen, ő ül a 3. sorban a balszélen...nincs vele baj, figyelni szokott blabla'.

A gyerekek neve nem hangzik el minden héten-minden órán. Ugye év elején van egy bemutatkozós rész, mindenki elmondja a nevét és örülnek az emberek. Ennyi alapján még a diák se jegyzi meg az egy szem tanár teljes nevét, nem hogy fordítva.

Viszont ha ugyanott ül a diák, nagyritkán valamiért elhangzik a neve és ugyanonnan érkezik a válasz, akkor elkezdődik az összekötés. Igen a pistike ül ott. Igen a pistike az a srác, aki ott ül és 'így' néz ki az arca. Ettől még jöhet anyuka, hogy 'Kukor Ica ügyében érdeklődik', de sokkal hamarabb rögzül így.


Ahogy mondtam, ezt nem csak friss tanárpalánták - óraadók alkalmazzák, hanem sok éve a katedrán állók is, mert működik.

Az első tanácsok egyike volt ez, amit egy tizenX éve tanító rendkívül okos tanártól-igazgatóhelyettestől kaptam:


"Próbáld megoldani, hogy üljenek ugyanott a diákok, mint az előző órán. Mindig van pár gyerek, akinek ez nem tetszik, de könnyen megoldható. Fektesd le azt az alapszabályt, hogy nem kell jelenteni óra előtt, mert ülésrend van. Te pedig az üresen levő helyeket fogod beírni későnek-hiányzónak. Így mindenki be lesz írva és nem is megy el az órából 5 perc, mire minden hiányzót megtaláltok."

Természetesen ez csak szóban történik így. Hisz nem lehet beírni hiányzónak azt, aki ott ül az órán. A tanár felelőssége meggyőződni arról, hogy ki hiányzik és ki nem. Viszont a gyerekek ezt nem tudják. :)

2018. nov. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!