Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A fiatalok miért akarnak...

A fiatalok miért akarnak Pesten továbbtanulni és egy albérletben rohadni, miért nem maradnak inkább egy vidéki egyetemen, ahova be tudnak járni és otthon lakni?

Figyelt kérdés
Aki Pestre elmegy tanulni,annak saját lakása soha az életben nem lesz,hiába a karrier meg a magas fizetés,ha egy albérletben éli le az életét saját lakás helyett.Pesten meg soha nem lesz annyi pénze hogy lakást vegyen.

2018. dec. 3. 23:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
96%

A legtöbb ember nem lakik ám olyan városban ahol színvonalas egyetem van vidéken se.


Nekem például Budapest volt a legközelebb, ahol bármilyen egyetem van. Szerinted akkor Pécsre kellett volna mennem ötször olyan messzire?

2018. dec. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Jobb esetben szakot választ az ember, nem várost. Én megyeszékhelyen lakom, de itt nincs egy egyetem sem, csupán két (három?) kihelyezett kar, meg egy fősuli. Budapesten tanultam, mert nem érdekelt sem a villamosság, sem a földmérés.
2018. dec. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Nincs minden városban minden képzés. Plusz pl az én szakomból Pesten vannak a jó képzések. De attól még, hogy ott tanulok, nem jelenti azt, hogy diploma után nem költözöm haza.
2018. dec. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
87%
Mert a pesti egyetemek jobbak, mert több a kulturális, buli, szakmai fejlődési, gyakornoki, stb lehetőség, jobban fizetnek a diákmunkáért, és később jobb eséllyel találnak itt munkát a kapcsolati tőke miatt. Amúgy pedig egy koli nem drága. Lakást venni tényleg az, de ennek mi köze a kérdéshez? :D
2018. dec. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
91%
Ja másrészt úgy is nézhetjük, hogy a Pesten megkeresett jövedelmedből majd vidéken vehetsz ingatlant. Amire az ottani fizetésből szintén nem sok esélyed lenne.
2018. dec. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
92%

".Pesten meg soha nem lesz annyi pénze hogy lakást vegyen."


Na ne mondd! Az emberek nagy része saját lakásban vagy házban él itt is.

2018. dec. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
93%

Édesjóistenem...

Mondd, hogy csak 8 általánosod van, mert ez a gondolkodás efölött már borzasztóan égő.

Tudod, nincs ám minden városban mindenféle egyetem. Pedig hány olyan soproni van, aki inkább helyben járna orvostudományira, mintsem Pécsre, vagy Budapestre! Sőt, Szombathelyre is sokan szívesebben járnának építészmérnök képzésre, mintsem Budapestre. És sorolhatnám még. A gond csak az, hogy pl. Sopronban nincs orvostudományi, és Szombathelyen nincs építészmérnöki kar. Aki pedig orvos vagy építészmérnök akar lenni - mert mondjuk ez az álma, az életcélja, vagy egyszerűen ezeken a területeken kiemelkedő -, az nem lesz kisegítve azzal, ha helyette mondjuk tanulhat erdőmérnöknek, vagy magyartanárnak.

Tudod, a cél érdekében néha áldozatoakt kell hozni. A továbbtanulás pedig egy olyan dolog, ami az egész további életedet meghatározza.

De még ha közelebb is van ugyanolyan szak, akkor sem mindegy, hogy milyen minőségű oktatásban lesz részed. És mint mondtam, ezen a jövőd is múlhat.

Egyébként az ugye megvan, hogy jogodban áll máshol letelepedni és dolgozni, mint ahol tanultál?

2018. dec. 4. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
97%

Annak, hogy hol tanulsz tovább semmi köze sincs ahhoz, hogy később hol laksz.


Ha egy Kozármislenyi Pesten szerez diplomát, visszamehet Kozármislenyre.


Lehet megpályázta a Pécsi egyetemet, de nem vették fel és a Pesti volt a mentőöv.

Vannak helyek, ahol nem színvonalas az oktatás.

Van, ahol a szak nincs meg, ami érdekelné.


"Pesten meg soha nem lesz annyi pénze hogy lakást vegyen. " - vannak emberek, akiknek saját lakásuk van, arra, hogy egy lakásvásárlás, meg a fizetése és az anyagi rákészülés hogy zajlik, nem térek ki, mert nem erről szólt a kérdés, de ha kiírod új kérdésnek, persze segítek.


A lakásra a pénzt nem az egyetemi éveid alatt kell diákmunkával megsuerezni, ezt valószínűleg munka mellett fogod, ahol diákmelónáp magasabb a fizu.


Ha az albi így sem tetszik az egyetemi éveid alatt, lakhatsz kolibalan; erről írram az "Albit a vizsgaidőszakban is fizetni kell (3 hónap)" kérdés alatt is.

2018. dec. 4. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
98%
Te melyik bolygón élsz?
2018. dec. 4. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Én Pécsi vagyok és imádom a várost de szinte lehetetlen ott megélni. A volt osztálytársaim fele a fővárosban él. Olyat is tudok aki visszament élni, de pár év múlva feladta és újra Budapesten él. Sajnos nagyon vízfejű az ország. Bp, Sopron és Győrt leszámítva máshol nagyon nehéz megélni...40f
2018. dec. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!