Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A Ti osztályotokban létezett...

A Ti osztályotokban létezett olyan általános alsóban, hogy sarokba állítás? Ha nem, mit csinált a tanár, ha a figyelmeztetések ellenére sem fogadtál szót?

Figyelt kérdés

28 vagyok és mindig is azt hittem kicsiként, hogy ez úgy működik, hogy rossz vagy, mész a sarokba és ennyi.


Amikor külföldre mentünk szintén kiskoromban ott mindenféle módszer volt; pl


- a tanár azt mondta, hogy állj fel, és minimum 10 percig állva kellett maradnod majd jelentkezhettél és elmondhattad, hogy mit tanultál a büntetésedből, hogyan fogsz viselkedni ezek után, majd visszaülhettél, ha a tanárnak tetszettek a hallottak.


- üveg ajtó volt így odaállította a rosszalkodó gyereket a tanár azzal a felfogással, hogy ez a gyereknek szégyen, ugyanis a folyosón elhaladók mind látják, hogy a tanuló büntetésben van


- furcsa pózban vagy nevetséges sapkában kellett állni


és hasonlók.


Sok magyar mesélte, hogy náluk sem mindig a sarokbaállítás volt a büntetés.


Nálatok ez hogy működött?



2018. dec. 4. 09:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az udvaron kellett a falhoz állni míg a többiek játszottak aztán olyan 10-15 perc múlva ha bocsánatot kértél és megigérted hogy többé nem csinálod azt amiért büntetésbe kerültél elmehettél játszani.
2018. dec. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk volt a sarokba állás.

De volt olyan, hogy az egyik tanulónak megmondta, hogy vigye oda a székét és üljön le. 20 perc után kérdezte a tanár, hogy na milyen?? Ő meg mondta, hogy rossz, a tanár meg megkérdezte, hogy mért?? Mondta, hogy "nem tudok mit csinálni és unatkozok" majd megkérdezte a tanár, hogy nem lenne jobb figyelni és tanulni inkább?? Hogy majd sikerüljön a doga is és büszkék legyenek rád othon?? Csodák csodájára onnantól kezdett tanulni.


Akkor volt még elültetés, felelés, röpdoga, óráról, kiküldés, szülőnek küldött értesítés, igazgatóhoz küldés (aki igazából semmit nem csínált, csak félelmetes kimondva)

2018. dec. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

36 vagyok és nem emlékszem ilyesmire. Nálunk valahogy tudott rendet tartani a pedagógus. Vagyis volt a "szamárpad", a tanári asztal előtt/mellett közvetlenül, aki nem figyelt, bohóckodott, rossz volt, annak oda kellett ülni a tanár mellé és ott ült óra végéig.

Szerintem ez nem büntetés, én mindig szerettem az első padokban ülni, még főiskolán is erre törekedtem.

Most már alsós gyerekem van, tudatosan a tanári asztal közvetlen közelébe ültettem őt is, persze azzal, hogy szem előtt legyen :D

Náluk van sarokba állítás, vagyis neki már sikerült elérnie, hogy oda kerüljön. Álldogált ott egy darabig, onna követte tovább az órát, majd leült, amikor már lenyugodott.

2018. dec. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Változó. Volt olyan tanár, aki sarokba állított, olyan is, aki egyszerűen felpofozott, de az egyik olyankor ötperces röpdolgozatot íratott mindenkivel, aztán a többiek majd megoldották a büntetést a következő szünetben. A legidiótább dolog a hajnali ügyelet volt, ahová reggel hattól mehettél, ha a szüleid korán mentek dolgozni. Hattól háromnegyed nyolcig ott ülhettél a padban, szigorúan a padra tett kezekkel, halálos csendben. Én egyszer kérdeztem meg a mellettem ülőtől suttogva, hogy látta-e a tegnap esti filmet, erre a sarokba kellett állnom. Onnantól kezdve inkább az utcán fagyoskodtam, de nem mentem be.
2018. dec. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Alsóban a fiatalabbik tanárnő csinálta azt, hogy bárki rosszalkodott (néha azt se tudtuk ki volt) mindenkit felállított és magasba tett kézzel fel-le kellett állni és gugolni. Gondolhatnátok hogy ez egy még milyen humánus megközelítés, kicsit mozog a gyerek, elfárad, csakhát emlékeim szerint a tanárnő az asztalánál üldögélt közben és a tolla hegyével koppintotta a ritmust, amit muszáj volt követni, és ezt akkor is rezzenéstelen arccal folytatta mikor már néhányan sírni kezdtek. A rettegés és a szenvedés igazi hangjai kezdtek felerősödni abban a néma csendben, ahol csak a ruhák suhogása és a toll koppanása volt állandó.
2018. dec. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Minket kiküldek óráról. Bár amikor fogtam magam és inkább sétálgattam a suliba, leszoktak róla. Inkább intőt adtak, aztán a szülő otthon elintézte a büntetést (szobafogság, eltiltás, fakanál... Stb).

Ma ilyet nem lehet mert minden szülő meg van győződve róla, hogy élete kiscsillaga mindenben tökéletes...

2018. dec. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Metionin ***** válasza:
100%
Nálunk alsóban szamárpad volt bár én sosem ültem ott. Felsőben már beírást osztogattak. Az ilyen megszégyenítős módszerek szerintem undorítóak, nem ebből fogja a gyerek megtanulni hogy mi a helyes viselkedés. Inkább azt kellene kideríteni hogy miért rosszalkodik és segíteni neki hogy ne legyen szüksége a rosszalkodásra.
2018. dec. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Feketepont, osztályfőnöki figyelmeztetés, igazgatói, sarokba állítás, rángatás, verés, bezárás óra után. Valaki nem csinált házit, egyes, volt hogy az egyik diák egy nap alatt hat egyest kapott, egyiket azért, mert elfelejtett egy könyvet elhozni.


Nálunk volt olyan gyerek, aki soha nem ért ki a vécére és többször piszkított be. A tanár megmutatta az egész osztálynak a srác koszos alsóneműjét. aztán fejen verte, megpofozta.

Volt olyan gyerek, akit cukkoltak szünetben, majd dührohamot kapott mikor már beértünk az órára, erre a tanár verni kezdte a fejét majd a csap alá tartotta a hideg víz alá.

Én lassú voltam, engem folyamatosan aláztak a tanárok. Voltam anyatetű, volt hogy bezártak az óra után a terembe, mert én voltam az utolsó. Nem tudtam hazamenni tanítás után, a délutáni tanításra érkezők engedtek ki.

Persze amikor arról volt szó, hogy a c... megvertek, vagy nagyobb kölykök, vagy loptak tőlem(mástól), akkor az szépen el lett simítva. Az igazán rossz kölyköket leszarták.


Egy miskolci általános iskola volt, legszívesebben leírnám a drága tanárok neveit is, de minek..voltak ennél durvábbak is.

2018. dec. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"Feketepont, osztályfőnöki figyelmeztetés, ... "


Ez a kilencvenes években történt vagy előtte?


Nagyon durva, amiket írsz, nagyon elképedtem. Ki lehetne nyomtatni és iskolák falaira kitenni, hogy mindenki lássa, milyen egy rossz iskola.


***


A fekete korongokat el is felejtettem :D Pedig otthon ment a balhé minden gyereknél, hogy szégyellje magát a gyerek, hogy kapott egy fekete korongot. Két feketénél haza se mertünk menni. :D


Nekem egyszer megfordították viccből az összeset feketére és elkezdtem sírni. (elsős lehettem) :D


A mai napig nem éreztem a fekete korongozást rossznak, mindig jogosnak éreztem amikor adták, meg amikor otthon lebaxtak érte és annyira nem hagyott bennem nyomot, bár volt egy durva eset, amikor egy osztálytársnőnk 1,5 évig magántanuló volt (leukémia), majd vissza jött hozzánk általános harmadikban és pár héttel rá egy ének órán nagyon nevetgélt és az énektanár (nem az ofő, külön énektanárunk volt) megfordította a korongját. Akkor az egész osztálynak tátva maradt a szája, az ofő és a napközis tanítónéni is elképedt és a lány pedig teljesen megértő volt - megértő arccal ült és úgy volt vele, hogy megérdemelte a fekete korongot.


A lány amúgy azon a nyáron meg is halt (trombózis) :(


Tudom, az ének tanárnő fegyelmezni akart, ahogy minden más diáknál tette volna, de azért kiváltott belőlünk egy sokkot.


De azért hálás vagyok a sorsnak, hogy nekem ez a legdurvább emlékem és nem az, amiket leírt a kommentelő a miskolci suliról.

2018. dec. 4. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!