Mi a baj velem?

Figyelt kérdés

Sziasztok

10.es gimnazista lány vagyok 3,4-es átlaggal

Nem vagyok jó abból ami nem érdekel

Viszonylag csendes lány vagyok, de mégis mindenki hülyének tart

Volt egy osztálytársam 8.-ig aki folyamatosan piszkált hogy mennyire hülye vagyok, és ha egy csapatba kerültünk valami feladat álltal, állandóan lenézett és kibeszélt a többieknek hogy velem kell lennie

Ez rettenetesen lehúzott mert érzékeny vagyok

Az osztálytársaimmal szoktam hülyéskedni elég sokat, velük egy szinten vagyok és szeretjük egymást

Viszont észre vettem, hogy a tanárok is lenéznek, és még sokszor utalgatnak is arra hogy hülye vagyok

Nagyon rosszul esik és bármit cselekszem ez jut mindig az eszembe hogy én buta vagyok

Elmegyek valaki mellett a suliba és az jut az eszembe hogy biztos arra gondol hogy" na itt ez a hülye "

Nem tudom, hogy azért gondolják ezt, mert nem tanulok annyira jól és vannak nálam jobbak is, de én nem akarom már ezt


Valaki aki hasonló

cipőben járt kérlek segítsen



2018. dec. 6. 19:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy később nem a kitűnő tanulók találják ki az emberi hü|yeség fősodra ellen sziklaszilárdan álló ötleteket hanem azok akiket nem lehetett rávenni a mély értés nélküli memorizálásra mert mindenben összefüggést keresnek..

Nem az a lényeg, hogy mindent fontosnak kezelj amit a környezeted priorizál, legyél jó ott ahol a tananyag végetér és mindenki csak bambul, hogy akkor most végülis hogyan kell élni..

2018. dec. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
*véget ér sry
2018. dec. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A leírásod alapján egyáltalán nem néznek hülyének, azonban ezt próbálod kiolvasni folyamatosan másokból, mert ezt táplálták beléd fiatalon. Az a baj szerintem, hogy nem kapsz elég pozitív megerősítést, vagy csak nem akarod elhinni. El szoktak ismerni, ha például jól teljesítesz valamiben?
2018. dec. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járok. Visszahúzódó vagyok nagyon. Az osztályban van egy gyerek aki a haveromnak tartja magát, na ő szokott beszólogatni. Előző évben még normálisabb volt, de most bunkó paraszt lett. Kezdem meggyűlölni szerencsétlent:c

Okosnak hiszi magát, pedig rettenetesen gyerekes, és gerinctelen. A hátad mögött mer beszélni, előtted meg nem, kb. :D

Ember ritkán hall engem káromkodni, de ha felhúzza az agyam akkor egy villás targonca fog kiesni a számból, a csillagokat is leszidom az égből. Ilyen helyzetekben jön rá az ember hogy milyen sokszínű is a magyar nyelv...Ha valóban tenne valamit ellenem, vagy rettenetesen felhúzna akkor "barátság" ide vagy oda, biza' kitörném a kezét.

Régebben nagyon féltem az emberektől, szerencsémre ma már megváltoztam. Ha kell kiállok magamért, ha jogos akkor a tanároknak is visszaszólok. Túl sok mindent nem tudnak kezdeni velem, maximum intő, vagy apámat értesítik. Neki megindokolom a viselkedésem, mert jól tudja hogy ha én teszek valamit arra nyomós okom van.

2018. dec. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek

2. Válaszoló nem igazán szokták észre venni ha jól teljesítek, de ha hibázok azt egyből mindenki észre veszi 😄

Persze itthon szoktak dicsérni

2018. dec. 6. 20:24
 6/6 anonim ***** válasza:

"2. Válaszoló nem igazán szokták észre venni ha jól teljesítek, de ha hibázok azt egyből mindenki észre veszi"


nem a 2. válaszoló vagyok, de; írod, hogy 3,4 az átlagod, meg "Nem vagyok jó abból ami nem érdekel" . Azért pedig nem jár dícséret, hogy Te az iskolában teljesíted a kötelességeid. A tanuló dolga, hogy teljesítse a kötelességeid; a maximumot nyújtsa, mindig fejlessze a tudását, minden kötelező feladatát teljesítse.

Ha ezen kívül a tanuló eredményei folyamatosan kimagaslóak és a feladatain kívül teljesít mást, versenyeken vesz részt, stb. azt illik megdícsérni.


"Viszont észre vettem, hogy a tanárok is lenéznek, és még sokszor utalgatnak is arra hogy hülye vagyok" - biztos utalnak rá? Biztos ezt jelentik a jelek, amiket közvetítenek? Lehetséges inkább, hogy ezeket Te képzeled bele?

Nem lehet, hogy annyi a helyzet, hogy régebben egy elérhetetlenül magas mércét állítottak fel és utána Te voltál a hibás, hogy Neked nincs meg a "különleges tehetséged" és "átlagos" vagy?


Az se segített ebben, hogy volt a nyolcadikos osztálytársad. Sokan szeretnek kipécézni valakit, aki átlagos képességű, semmiből sem magaslik ki és jól érzi magát, nem vágyik fejlődni semmilyen irányba. Rengeteg olyan esetet láttam én is külső szemlélőként, ahol az átlagos képességű ember volt a "buta ember aki okoskodik" egy okosabb szemében.

2018. dec. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!