Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ez mennyire számít lopásnak...

Ez mennyire számít lopásnak beadandó esetén?

Figyelt kérdés
Tehát egyetemen kell informatikai jogi előadásra írnom egy 10 oldalas beadandót hétfőig. Viszont még nem írtam ilyen hosszú beadandót, és nem tudom, hogy mennyire számít plágiumnak, ha a Wikipediáról lefordítom angolról magyarra és átmásolom a Wordbe. Mondta, hogy ha plágiumon kap valakit, akkor egyes a tantárgya. Ha lefordítom magyarra és egy picit átfogalmazom egy-két helyen, majd megjelölöm forrásnak a wikipédiát, azt el fogja fogadni szerintetek?

2018. dec. 8. 14:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, de miért nem őt kérded meg inkább? :D
2018. dec. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem válaszol e-mailekre és már nem lesz vele óránk, csak hétfőn, és addigra kell leadni. Elég szomorú lenne, ha nem fogadná el, mert honnan szerezzek hozzá tudást, hogy 10 oldalban magamtól tudjam elmagyarázni....
2018. dec. 8. 15:01
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Plágium, mert más munkáját adod be, a fordítás ezen nem változtat. Wikipédiát sokan nem szeretik forráskánt, azt meg főleg nem, ha csak egy helyről dolgozol.
2018. dec. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez így plágium. Több forrásból dolgozz és az azokban lévő információkat dolgozd össze a saját gondolataid mentén.
2018. dec. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%
Esetleg megkérdezhetnéd valakitől aki szintén ismeri a tanárt, hogy vajon eldogadná e, lehet neki volt már ilyen tapasztalata
2018. dec. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Oh de jó, túl lusta vagyok ahhoz, hogy most átfogalmazzam... Wikipédián nincs elég forrás 10 oldalhoz, szóval biztosan több helyről fogom összeszedni, de valószínűleg onnan is másolni szeretnék.
2018. dec. 8. 15:09
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon megúszósra vetted, ebből bukta lesz.
2018. dec. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező, én nagyon sok 10 oldalas beadandót írtam az egyetemi éveim alatt (bölcsészet), ami úgy nézett ki, hogy MINDEN forrást fel kellett tüntetnem, ráadásul úgy, hogy a szövegen belül is jelölnöm kellett, hogy hol milyen forrást használtam.


Azt nem is nézték jó szemmel, ha csak egy forrásom volt. Meg is volt szabva a minimum források száma.


A Wikipédia tilos volt.


Az, hogy egy szöveget vagy annak egy részét nem a Te gondolataid, tudásod, véleményed, érvelésed alkotja, hanem leszedted máshonnan, plágium, mindegy, hogy kiegészítetted itt-ott meg ha a forrás magyar, angol, héber, japán vagy akármilyen nyelvű. Attól, hogy fordítottad, ez nem változik. Gondold el, ha én azt írom, hogy véleményem szerint a föld lapos és a hold a nap felesége, és Te ezt lefordítod angolra, attól ugyanúgy az én véleményem marad.


Amint feltünteted a forrásod, a tanár látja, hogy Te csak kiragadtál egy részt, hogy példának használd/vitatkozz vele/stb. vagy a forrásban feltüntetettek érvelnek helyetted.


Ha nem tünteted fel a forrást, olyan 0 pontot kapsz, mint a huzat.

2018. dec. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mindegy, plagizálok, feltüntetem a forrást, aztán meglátjuk mi lezs, időhiányban nem tudok jobbat, van 2 oldalam, még kell 8 holnapig.
2018. dec. 9. 15:14
 10/10 anonim ***** válasza:
37%
Ha feltünteted a forrást, akkor nem plagizálás, csak ekkor a másik véglet jön elő: A dokumentum egy szót nem tartalmaz, amit te fogalmaztál volna meg, mert az egész egyetlen forrásból van bemásolva. Ez így ismét nettó elégtelen, mert gyakorlatilag egy üres lap beadásával egyenlő. Nem igaz, hogy 5 nap alatt nem tudsz egy alig 10 oldalas dokumentumot írni... Naponta 2 oldalt megírsz és meglesz az.
2018. dec. 12. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!