Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Sport miatt iskolváltás? 16/L

Sport miatt iskolváltás? 16/L

Figyelt kérdés

Nagyon rossz sulit választottam. Egyszerűen rosszul vagyok attól a helytől. Szakmát tanulok, amit nem szeretek, de még érettségiznem is kellene belőle, illetve nem megbukni.

Általánosban majdnem ötös voltam. Most hármas sem. Elsőben még ahogy tartottam is magam, akkor négyes volt az átlagom.

Viszont már most nagyon szét vagyok esve. Minden téren. Nem tanulok, de már nem is érdekel. A lényeg, hogy meg legyen a kettes. Nem érdekel, ha kapok egy egyest, mert ,,még belefér". Reggelente nem érdekel, ha kések az óráról, hisz majd leigazolják. Nincs rend a szobámban sem. Nincs kedvem semmihez, csak tolom a dolgokat, húzom a határidőig. Itthon sok a veszekedés e miatt is. Gondolom én is feszültebb vagyok.

Viszont, űzök egy sportot már 5 éve. Természetesen ez is hanyagolva volt. Járok mindenféle külön órára, ami nem ér semmit, de kötelező. Ezek mellett már semmi energiám még edzésre is elmenni. Éppen időm lenne, de kedvem/energiám már nincs.

Szeretném most tényleg komolyan venni, ami heti 4 edzést jelent, plusz edzőterembe is szívesen elmennék néha.

Arra gondoltam, hogy talán iskolát kéne váltanom. Szakgimibe járok, egy gyengébb gimibe talán átvennének. Az a közeg szerintem sokkal jobban tetszene nekem, de ezt nem tudhatom. Ez egy olyan gimi, ahol van tánc, dráma, rajz szak. Ezek hozzám közel állnak nagyon. Olyan gyerekcentrikus az a suli.

Mit gondoltok erről? Át kellene mennem? Vagy ha itt sem tanulok, ott se fogok, nem ezen múlik? Én jelenleg úgy érzem, hogy ezen, viszont kamasz vagyok, nem tudom normálisan megítélni.



2018. dec. 9. 18:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Sztem egy próbát megér feltéve hogy ilyen rossz jegyekkel átvesz e az a gyengébb gimi :) Elötte érdeklődd meg a szüleiddel együtt milyen feltételekkel vesznek át tanulót.
2018. dec. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Gyengébb gimibe semmi értelme járni, mert úgy se szakmád nem lesz, se továbbtanulni nem fogsz tudni... Ráadásul különbözeti vizsgákat kéne tenned minden tantárgyból, ha művészeti szakjai vannak a giminek, akkor még rajzból vagy énekből, stb. is, nem is csak a legfontosabb tantárgyakból, pl. nyelvből. Az eddig tanult idegen nyelveidet tanulhatnád az új suliban? Ennek is érdemes utánanézni - de ez talán nem is derülhet ki máshogy, csak úgy, ha bemész a szüleiddel együtt és az igazgatótól megkérdezitek, hogy melyik osztályban olyan az osztálylétszám és a csoportlétszámok, hogy egyáltalán szóba jöhetne, hogy átmenj oda.
2018. dec. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!