Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egyetemeken miért nem adnak...

Egyetemeken miért nem adnak manapság kollégiumot? Ha nincs pénzem albérletre, nem is tanulhatok?

Figyelt kérdés

2018. dec. 12. 00:47
 1/6 anonim ***** válasza:
45%

Sajna ez a helyzet. Pártunk és Kormányunk elintézte. De a kollégiummal se járnál sokkal jobban - én olyan csóró vagyok, hogy nekem már járna, viszont az elmúlt egy évben olyan koleszban voltam, ahol nem volt fűtés (!!!), meleg víz, és internet (vizsgára tanuláshoz nem árt), inkább elköltöztem albiba. Most fogok írni egy újságcikket arról, hogy miért is nem ingyenes az "ingyenes" oktatás (mert én is ösztöndíjason vagyok - de hogy a fűtést, meleg vizet, stb., ami szerintem nem egy nagy igény azt nem állják, az k***a Isten), és muszáj mellette dolgozni sajna.

Ha műszakira, vagy orvosira mész, akkor előtte veszélj egy olyannal, aki már ott tanul. Ha gondolod, írj rám, összehozlak egyel. Csak kérdezd meg, hogy lehet-e bírni, hogy önfenntartó vagy.


Rövid válasz: nem. Ne tanulj. Robotolj és szűjjé. Ennyike :)

2018. dec. 12. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

Vagy menj egy közelebbi egyetemre, ahová be tudsz járni. Nem írtad, hogy hol laksz, és hogy mik vannak a közelben, lehet, hogy ez nem járható út.

Vagy dolgozz pár évet, és tanulj később, én is 23 évesen kezdtem el a fősulit távoktatáson munka mellett, nehéz volt, de megcsináltam.

2018. dec. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%
Miért ne adnának? Adnak. Van x férőhely amiket egy pontozási rendszer alapján osztanak ki
2018. dec. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Metionin ***** válasza:
71%
Dehogynem adnak, csak meg kell felelni a feltételeknek. Az logikus hogy a kolis helyeket a szegényebb és jobb tanuló diákok kapják. Az viszont gáz, hogy a felsőoktatásba felvettek száma folyamatosan nő, a kolis férőhelyek meg nem. Így minden évben egyre több diák szorul ki, na meg egyre magasabb követelményeket kell teljesíteni annak aki kolit kap. Nagyjából olyan ez, mint a szociális ösztöndíj, nálunk már az is csak annak járt aki minimum félárva. A kolinál annyi hogy lehet kompenzálni tanulmányi átlaggal vagy más eredményekkel, én csóró voltam de még úgyis a tanulmányi alapján kaptam csak kolit mert élnek a szüleim.
2018. dec. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
56%

Nálunk egy nagy egyetem nagy karán ebben és az előző félévben is minden szinte minden hallgató kapott kolit, aki igényelt. (Végül teljesen el is fogyott a várólista, de mondjuk októberre, tehát felteszem volt, akinek más megoldást kellett találnia.) Emellett pedig ha jól tudom idéntől jogszabály szabályozza, hogy a kollégiumokban nem hogy fűtésnek meg meleg víznek lennie kell, de még alapszintű internetnek is, szóval ez nem egy általános probléma, hanem a koli/egyetem hibája.

És valóban a felsőoktatás, nem közoktatás, aki ide jelentkezik, az már felnőtt, munkaképes ember, az ég világon senkinek sem kötelessége mindenáron támogatni. Az állam nyilván támogat annyi embert és annyival, amennyiből kiképződik annyi ember, amennyi a szükséges munkákra kell, de igen, nekik teljesen mindegy, hogy te vagy ott, vagy valaki más, aki tudja finanszírozni. A szociálisan rászorulókat támogatják az esély megadása érdekében (elméletileg nekik a támogatás után kellene ott tartaniuk, mint annak, aki nem kap), a kiemelkedőket pedig azért, hogy ösztönözzék őket, és minél jobb szakembereket képezzenek ki. És valóban, mindenki más, aki bizonyítani akarja, hogy ott a helye, az oldja meg magának. Hiszen pontosan meddig, és mit kellene az államnak finanszíroznia? Hiszen végül is a fizetést is csak a munkáért kapjuk, de ha már a munkák meg Pesten vannak, és a fizetésből albérletet is kell fizetnem, azt is biztosíthatnák, meg amúgy este megérdemelném a pihenést, járhatna alanyi jogon egy bejárónő is, sőt, amúgy a szexet is megérdemlem, meg úgyis ők akarják, hogy növekedjen a népesség, utaljanak már ki egy barátnőt is, mert az is járna... (Az a szomorú, hogy ezen az oldalon már ilyen kérdést is olvastam.)


Elhiszem és megértem persze, hogy kétségbeejtőnek és kilátástalannak tűnik a helyzet, de az az igazság, hogy az élet akkor sem lesz igazságos, ha mindent beszabályoznak, mert ez ennek a rendje. Egyetemistaként már ideje felelősséget vállalnia az embernek a döntéséért, és a saját életének irányítását a kezébe vennie, és például esetedben vagy kihagyni egy évet, és dolgozni, vagy valamennyi támogatást kérni az elején a szüleidtől, majd pedig közben hozzápótolni, vagy pedig hitelt felvenni. Ez sajnos, ahogy később minden az életben, ilyen.

Mellesleg nálunk idén 2,7-es átlag körül már be lehetett kerülni a koliba még a szorgalmi időszak kezdete előtt (valamikor októberben fogyott el végül a várólista), ami azért nem egy nagy átlag. Úgy gondolom, hogy aki tudja, hogy be kell kerülnie, az igenis kapja össze magát annyira, hogy legalább a 3-as átlagot elérje (ráadásul ez az az átlag, amit 30-nál több felvett kredittel gyorsan lehet felfelé tornászni.)

2018. dec. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kedves ötös. Hol támogat engem az állam? Nyilván az egyetem, és adott kollégium hibája, hogy nem volt meleg víz, fűtés, és net. De könyörgöm, hol támogat engem, vagy téged, vagy bárki, teljes állásban dolgozó embert az állam? 60 óra/hét az az állapot, amikor albérletben lakva el tudom tartani magam. Heti MINIMUM 60 óra munkával. Számold ehhez hozzá az egyetemen töltött időt, és rájössz, hogy több, mint 130 órát töltök egy héten kvázi munkával. Japánban ettől már haltak meg emberek, csak mondom.
2018. dec. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!