Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit lehet tenni ha bántanak a...

Mit lehet tenni ha bántanak a suliban, mert jóban vagyok egy tanárral?

Figyelt kérdés
Most kezdtem a gimnáziumot, és ahová járok ott tanít az egyik ismerősöm. Három éve ismerjük egymást, tegeződünk, jóban vagyunk. Az osztálytársaim rendszeresen szekálnak miatta, már azzal is fenyegettek hogy jelentik hogy viszonyom van vele, pedig semmi ilyesmiről nincs szó. Eléggé féltem az állását és a tanulói jogviszonyomat is. Mit csinálhatnék?

2018. dec. 25. 21:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
ha nincs köztetek semmi, akkor kár félned, bár úgy kellene csinálnotok, hogy munkahelyen azért az alá-fölérendeltségi viszonyt tartsátok meg, a sulin kívül meg lehettek barátok, ahhoz senkinek semmi köze
2018. dec. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem az iskolában inkább kerüld, ne nagyon mutatkozzatok együtt, illetve semmiképp se tegezd.

Sulin kívül persze találkozhattok és viselkedhettek barátként.

2018. dec. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%

Ha semmi nincs köztetek, akkor semmi következménye nem lesz. Komoly ügy akkor szokott lenni, ha van bizonyíték is. Szóbeszéd, pletyka akárkiről kialakulhat, ennyi erővel bárkiről bármit ki lehetne találni, tehát attól ne félj, hogy az osztálytársaid szóbeszéde miatt valaki a füle botját is mozdítja a tanáriban. Van a tanároknak jobb dolga is, mint a gyerekek hülyeségével foglalkozni.


Az osztálytársaid irigyek rád, hogy az egyik tanárral közelebbi viszonyban vagy, ez tipikus gyerekes reakció ilyenkor, hogy támadnak, de csak a szájuk jár ilyenkor. Pletykálkodással és rosszindulattal nem fognak semmire menni, mert nem hiszem, hogy ujjat mernének húzni a tanár ismerősöddel (főleg alaptalanul), igazából csak téged rémisztgetnek.


Viszont neked is lehetne annyi eszed, hogy az iskolában nem tegezed le a tanár ismerőst, és abban az esetben, ha ezt szándékosan, hivalkodásból teszed, akkor meg is érdemled a többiek rosszindulatát.


Néha velem is előfordul, hogy ismerősöm van az iskolában, ahol tanítok (sőt, rokon is volt már), de az iskola falain belül magáznia kellett, bármilyen furán is jött ki a dolog, hogy magánéletben mindig tegezett, de ott magáznia kell. A magázás ugyanis nem a személynek szól, hanem a helyzetnek és a tanárnak. Diák a tanárt magázza, teljesen mindegy, hogy egyébként a magánéletben milyen kapcsolat van köztük (szülő-gyerek vagy testvér kapcsolat talán kivétel lehet, mert az túl közeli, de ezen kívül szerintem el lehet várni a magázást akárkitől).

2018. dec. 29. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem is volt tanár ismerősöm. Nagyon jó arc volt, viszont annyi volt a szabály, hogy suliban tanár, az utcán haver. :)) Vagyis suliban magáztuk, sulin kivül meg tegeződtünk.
2019. jan. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!