Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ti hogy kezelitek az ilyen...

Ti hogy kezelitek az ilyen kínos helyzeteket a volt iskolatársakkal? Részletek lent:

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy engem nagyon kiközösítettek középsuliban: bántottak, maceráltak, megaláztak. De így utólag visszagondolva nem is ez a legrosszabb az egészben, hanem az, hogy emiatt úgy mentek el azok az évek, hogy kb. semmi szociális életem nem volt, és ezért nincs mire visszaemlékeznem. És egy ideig sokat rágódtam a dolgokon, meg azt reméltem, hogy majd egyszer felveszem felük a kapcsolatot újra, és rendeződnek majd a dolgok, de egy ideje lezártam magamban ezt, és azóta arra a korszakomra nem akarok többet gondolni sem. Viszont rendszeresen látom a volt iskolatársakat a tömegközlekedési eszközökön, bulikban, az utcán, és én nem akarok többé ilyenkor odamenni és jópofizni, hogy "de örülök, hogy újra látlak", hanem úgy csinálok, mint aki nem ismeri meg őket és másfelé nézek. Viszont ettől még nagyon feszélyez, és hül*én érzem magam ilyenkor, mert valószínű ők is tudják, hogy észrevettem őket. Ti hogy kezelnétek ezt a helyemben?

2019. jan. 1. 19:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell velük foglalkozni, levegőnek nézed.


Nekem is volt sulitársak azt sem tudom hol vannak.


Régebben leveleztem velük vagy ittunk valamit, de jópár éve semmit sem tudok róluk.


Ha valakivel beszélgetnék akkor bennt a munkahelyen megtehetem, eddig olyan helyeken dolgoztam ahol mindig volt kivel "ökörködni".

2019. jan. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Köszönnék azt annyi. Ha oda akarna jönni rendes lennék,de nem mennék oda beszélgetni.
2019. jan. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szintén nagyon megalázóak voltak az iskolás éveim. Én csendben továbbléptem, nem haragszom se a volt osztálytársakra, se magamra. Volt ami volt, az élet megy tovább. Ha találkozok velük néha felismernek, ez esetben köszönök, ha nem ismernek meg akkor meg egyszerűen megyek tovább. Szerencsémre az a ritkábbik eset hogy felismernek, általában nem szoktak, példának okáért a volt tanáraimmal is többször találkoztam, de sose ismertek meg.

Ha keresnék velem a kapcsolatot akkor szívesen elbeszélgetek bármelyikükkel, nem neheztelek senkire. Már mind felnőttünk, és biztos vagyok benne hogy időközben kinőtték a bántó és megalázó viselkedést.

Én úgy vészeltem át ezt az időszakot hogy nem az iskolában szereztem barátokat. Volt/van egy megszokott baráti társaságom, de egyiküket sem az iskolából ismerem. Ha teheted akkor nyiss az emberek felé kicsit. Ha találsz magadnak egy olyan elfoglaltságot amit kedvelsz akkor ezen a vonalon elindulva találhatsz hasonló embereket.

Ha engem kérdezel akkor felesleges hogy a múlton kattogjon az agyad. Nem haladsz közben sehova, sőt csak rosszabbul fogod érezni magad utána. Saját tapasztalat, az ilyen emberek max hetente egyszer gondolnak rád, akkor is sz@rás közben csak. Ha neked még mindig fájó emlék ez, akkor egyszerüen menj el mellettük az utcán, tömegközlekedéseken, ne nézz rájuk. Az se biztos hogy felismernek téged, lehet csak elbambultak, és néztek ki a fejükből.

Én mondjuk ha felismernek egyből egy hatalmas vigyorral, és egy jó hangos köszönéssel kezdek:) Ha esetleg megragadtak volna agyilag egy kamasz szintjén, és ismét beszólogatnának a mai fejemmel biztos adnék egy tockost, de nem hiszem hogy szükség lenne rá, mert ahogy tudom az osztály többségéből normális ember lett.

2019. jan. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell se köszönni, se odamenni. Gondoljanak rosszat, le kell szarni.
2019. jan. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!