Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Melyik érné meg jobban?...

Melyik érné meg jobban? Elmenni egy vidéki egyetemre fizetős szakra, ahol adnak kollégiumot vagy elmenni Budapestre állami szakra, ahol nem adnak és albérletbe kell menni? Melyik olcsóbb?

Figyelt kérdés

Győri Széchenyi Egyetemen gondolkodtam nemzetközi tanulmányok szakon.200 ezer 1 félév.

Vagy Budapesten az NKE-n közigazgatásszervező.

Meglenne a pontom az államira,de itt meg biztosan nem kapnék kollégiumot,a pesti alberlet meg rohadt drága.


Mondjuk sem tandíjra,sem albérletre nincs pénzem.Fel kell vennem 1-2 milla diálhitelt.



2019. jan. 6. 18:52
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

vegyél fel valami értelmes hitelt, mert onnan, hogy felveszed azt a szrt, b szhatod az egész életed.

vidéken olcsóbb a kolesz, de ki biztosítja, hoogy találsz munkát? jó, győrben talán még igen, de gondold át háromszor, pesten legalább munka van, ha minden drága is.

2019. jan. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
Tudomásom szerint Budapesten könnyebben felvesznek kolégiumba, de mindegy. Csak egy troll vagy, aki folyamatosan a közigazdatásszervező szakkal kapcsolatban tesz fel kérdéseket. Már ezerszer elmondtuk neked, hogy nem éri meg közigazgatásszervező szakra menni és nemzetközi tanulmányokra sem. Egyébként fontolgatták is néhány éve a nemzetközi tanulmányok szak megszüntetését, annyira haszontalan.
2019. jan. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem az alapján kell karriert tervezni, hogy hol van nagyobb esély kollégiumra. Egyáltalán tudod, mit csinálhatsz majd ezekkel a szakokkal?
2019. jan. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Metionin ***** válasza:
54%
Én Pestre mennék, ott van rendes diákmunka amiből kereshetsz annyit hogy tudj fizetni egy szobát. A kolit meg meg kell próbálni, ha elsőben nem is, később felvehetnek tanulmányi eredmény alapján vagy szakkolis tagság miatt is. De kérdés hogy melyik szakot szeretnéd jobban?
2019. jan. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Pesten biztos hogy nem vesznek fel kollégiumba,több emberrel beszéltem,aki oda jár,szinte lehetetlen bekerülni

Vidéken meg nagyrészt biztosítanak kollégiumot mindenkinek.

Semmiképp sem maradnék Pesten az egyetem befejezése után.Köziggel olyan alacsony a fizetés,hogy nem fogok tudni albérletet fizetni belőle,de mége gy szobát sem.

A másikkal meg nem tudomhol lehet elhelyezkedni.


Nekem rendes tanácsok kellenek,nem olyanok hohy “hülye”.Ezeket jelentem.

2019. jan. 7. 11:28
 6/7 anonim ***** válasza:
68%
Ezekkel a szakokkal sehol ne fogsz elhelyezkedni, nyugodj meg. Teljesen mindegy, hol tanulod.
2019. jan. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

De sok politikus is nemzetközi tanulmányokat tanult,pl. Putyin is.

De ettől függetlenül melyik lenne olcsóbb?

2019. jan. 7. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!