Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Megtilthatja-e a suli, hogy...

Megtilthatja-e a suli, hogy elmenjek egy verseny döntőjére?

Figyelt kérdés

Próbálom röviden összefoglalni a dolgokat: még novemberben hirdettek egy földrajzos versenyt, ami inkább gazdasagi-penzugyi témájú. Megkérdeztem a tanáromat, hogy mehetnénk-e. Ő belement, megszervezte, hogy megírhassam az első fordulót a suliban. Kb. ennyi volt, nem sok ember tudta, hogy részt vettem ezen a versenyen. Ezzel párhuzamosan hirdettek egy hasonló témájú csapatvetélkedőt, ami sokkal nagyobb hírverést kapott a suliban és országos szinten is. Ezt egy határozottabb tanár szervezte, aki nagyon intézkedett, csinált felkészítő órákat is a résztvevőknek, elkérte őket külön, hogy foglalkozhasson velük. (Nekem egyedül kellett készülni, a tanárom nem segített).

Múlt héten kiderült, hogy azon a versenyen, amin én voltam, bejutottam az országos döntőbe, ami februar vegen lesz megtartva Budapesten, 2 napos program keretében. A szervezők ezalatt szállást is adnak. Szóltam a tanáromnak is, aki eléggé meglepődött az eredményemen.

Pár napja behívatott az igazgató a tanárommal együtt, hogy közölje, nem mehetek el a versenyre, ugyanis csapatverseny résztvevői is továbbjutottak és inkább őket támogatja az iskola. Mert lehetőség szerint a sulinak kéne kifizetnie az úti költséget és a szállást (ami egyébként nem túl nagy összeg). Én mondtam, hogy kifizetném a szállást és az eljutást is megoldanám (rokonaim felajánlották, hogy elvisznek Pestre). De az igazgató azt válaszolta, hogy az eredményemet nem tartja jelentősnek, így nem engedi, hogy elmenjek a döntőre. Én próbáltam erősködni, viszont nem hallgatott rám.

Mit kaphatok érte, ha mégis elmegyek? Egyáltalán megtilthatja?


2019. jan. 9. 19:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én már azért is elmennék :D Ha nem a sulid a szervező vagy nem tudják kifejezetten megakadályozni hogy ott legyél és részt vegyél, akkor menj csak el.
2019. jan. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, megtilthatja.


Sose értettem az ilyet.

Menj el bátran én azt mondom. Azt a két napot meg igazalod szülőivel.

2019. jan. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Menj el! A szüleid 3 napot igazolhatnak. Elég annyit írni, családi okokból kiírnak arra a 2 napra.
2019. jan. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora szemétláda már az igazgatód. Bejutottál a döntőbe, és az eredményedet nem tartja jelentősnek?

Igenis menj el, tegyél ki magadért, bár a sulid nem érdemli meg, hogy képviseld...

2019. jan. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Menjél, mutasd meg nekik!
2019. jan. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
Nehogy kihagyd, de ne azért, hogy bizonyíts az iskoládnak vagy az igazgatónak, hanem magad miatt.
2019. jan. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2019. jan. 12. 17:39
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Te jó ég, milyen paraszt emberek vannak! Undorító...


Menj el. Igazold szülői igazolással. 2 napot igazolhatsz. Sőt, ha mázlid van akkor hétvégén lesz. De ha nem, akkor se baj. Menj el, és ha kérdezik, mondd meg hogy családi okok miatt. Vagy ha nagyon gyanúsítanak, akkor mondjátok meg hogy ha nem segíthetnek, akkor ti megoldjátok, családoddal. Lehet Szüleidnek szólni kellene akkor, ha verseny után a tanárok gyanúsítanának, nem hinnének neked, stb. Bár az a sejtésem, hogy nem érdekelné őket :/

Tudod mit? Szurkolok Neked, hogy érj el olyan eredményt, amilyet szeretnél, és kívánom, hogy a csapatnak ne sikerüljön. Szurkolok, és állj ki magadért! :)

2019. jan. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi, hétvégén lesz, úgyhogy még igazolás sem kell :)
2019. jan. 15. 21:08
 10/10 anonim ***** válasza:
Az iskola ahelyett, hogy büszke lenne arra, hogy 2 jó eredménye is van, az egyiket próbálja elnyomni? Én magam is versenyeztem annak idején, voltak csapat- és egyéni versenyek is, de mindegyiknek egyforma figyelmet szenteltek. A tehetséges diákok hozzák az iskola hírnevét, pont, hogy felkarolni kéne őket, nem pedig elnyomni, lebeszélni. Manapság épp, hogy az a baj, hogy a diákok nagy többsége demotivált, nagyon nehéz őket tanulásra bírni. Erre itt vagy te, aki szeretne versenyezni, sőt mi több nemcsak részt veszel, hanem jól csinálod és remek eredményeket hozol. Erre az iskola próbál lebeszélni? Ha nem tudja finanszírozni egyszerre a kettőt, akkor ne nevezzen be, ne hirdessék meg az iskolában az adott versenyt, mert így, hogy mindkét részről van eredmény, nagyon csúnya, lelombozó dolog az egyik féllel (jelen esetben veled) szembeni "visszatáncolás". Remélem, nem hagytad, hogy elnyomjanak. Egy verseny során te is nagyon sokat tanulhatsz, sikerélményeid lehetnek, amelyek befolyásolhatják az egész életedet, ne foszd meg ettől magad. Hétvégén azt csinálod, amit szeretnél, a sulinak nincs beleszólása. Ha tudod magadnak finanszírozni, és versenyre mész, akkor versenyre mész. A te munkád, a te eredményed. Bízom benne, hogy részt vettél végül is, és sikeresen, eredményesen zártad a versenyt, a sulid meg bánhatja, hogy nem támogatott. Ha valami jó eredményt szerzel ezek után a versenyen, ne hagyd a sulinak, hogy a te tollaiddal ékeskedjen.
2019. jan. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!