Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi lehet a titka?

Mi lehet a titka?

Figyelt kérdés

Van egy évfolyamtársam, akivel együtt járok matematika fakultációra. És egy elég súlyos, sajnos majdnem halálos kimenetelű több szervet is érintő probléma miatt 2 hónapot hiányzott.

És két dolog tűnt fel nekem vele kapcsolatban.

1) Annak ellenére, hogy rengeteget kell pótolnia, abszolút nem stresszel. Aminek persze örülök, mert most kisebb gondja is nagyobb ennél, de én szerintem nagyon ideges lennék, hogy hogy fogok ennyi mindent bepótolni.

A kórházban biztosan tudom, hogy nem tanult, mert az édesanyja kategorikusan megtiltotta, hogy bármilyen leckét megkapjon. (Mert hajlamos túlhajszolni magát, ami abban a helyzetben nem lett volna épp szerencsés.)

Aztán a másik, matematikaóra. Új anyag. Mi ülünk kukán, ő meg félálomban fél perc alatt fejben megcsinálja, ennyi kihagyás után. Mindig nagyon penge volt matekból, de ennyire???

Vissza se jött suliba, de már korrepetálásokat tart 8. órában. (Az iskola támogatja a tanulócsoportokat, így igény szerint 8. órában biztosítanak termet, hogy az is emberi körülmények között kaphasson segítséget, akinek nem a legjobb az otthoni tanulási környezete.) És beültem egy órájára, és még mindig kitűnően csinálja. Annyi, hogy már nem pörög annyira, de ez érthető, mert még nincs 100%-osan. (Teszem hozzá, még így is sokkal energikusabb, mint a nagy többség.)


Szóval azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek hogy csinálja ezt? Hogy brutális betegség után mégis higgadt, nyugodt, mégis energikus, lendületes, és az istenért, hogy azt a matekot hogy csinálja?!


2019. jan. 11. 18:35
 1/2 anonim ***** válasza:
67%

Genetika

Valaki vagy ìgy születik vagy nem.

2019. jan. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

:O azt akarod mondani, hogy anno engem is így csodáltak? :O

matek-kórház miatti hiányzás-matek korrep-higgadtság...öregem dettó

én is a genetikát mondom egyébként mert a szervi bajomat anyámtól kaptam, a higgadtságot apámtól, a matekot mindkettőtől :D

egyébként nem lehet elmagyarázni, majd ha súlyos beteg leszel te is lenyugszol, ez magától jön..az élet egy igazságos partner, ha elvesz azt valahol vissza is adja csak merjük észrevenni és kamatoztatni..


25F

2019. jan. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!