Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit lehet kezdeni egy ilyen...

Mit lehet kezdeni egy ilyen tanárral?

Figyelt kérdés

Amikor normálisan tanít, érthetően csinálja. Azt hiszem ez az egy jó dolog benne.


Nagyon lekezelő. Magyarázza az anyagot és utána kijavítja magát hogy " Ja, bocs a hül.yék és a szellemi fogyatékosok nem fogják fel. Na most hogy megértsék.. " és innen hangosan, tagoltan, lassan beszél. Nagyon idegesítő, de ő jót szórakozik rajta. Mondtuk már neki hogy ha valaki nem érti, majd szól, haladjunk inkább de erre csak röhögött és közölte hogy túl sok az id ióta.


Az óra felét nem is a tanítással tölti. Először bejön, beszól pár embernek és leül és telefonozik. Vagy esetleg beszél, de olyan témákról hogy a cigányokat szapulja, a mai fiatal generációt szapulja, az elmaradottabb országokon röhög vagy egy osztálytársamat fogja ki. Ha dolgozatot írunk, és valaki hiányzik, akkor ő a téma "biztos drogosokkal lóg, az ilyen semmirekellő s€ggdugaszokból egy szar..házi utcaseprő lesz". A másik osztályban van egy félig cigány lány, neki nagyon rosszul esett amikor egész órán arról beszélt hogy a cigányok milyenek


Egyébként nagyon ingerlékeny. Az iskolai gépek elég lassúk (bár szerintem kb mindenhol) és ha nem reagál gyorsan, elkezdi ütni a billentyűzetet. Vagy ha elkezd hangosodni az osztály, földhöz vág egy üres széket.


Többször elmondja hogy szereti az ilyen kis diótákat mert jól ki lehet velük cseszni.


Nagyon durván beszól és kipécéz magának akárkit. Ha valaki hibázik egy feltett kérdésben vagy ha beszélget a szomszédjával arra sok ideig emlékeztetni fogja. Lazán közli hog csak egy fogyatékos kis senki vagy, aki majd fäszszopásból fog megélni. Akit utál, azzal olyan anyagból írat amit vagy egyáltalán nem vettünk vagy csak nem teljes mélységében vagy kiegészítőanyag.


Az osztály egyébként nem egy kezelhetetlen csürhe, a többi tanár jó véleménnyel van rólunk.

Neki már próbáltunk jelezni hogy finomabb is lehetne de csak még rosszabb lett.

Az osztályfőnök próbált már beszélni vele és az igazgatóval is. Szülő tettek panaszt az igazgatónál és mi is próbálkoztunk. Most a 9.-eseknek lett elegük belőle, miután az egyik lánnyal nagyon csúnyán beszélt.

Látszólag az igazgatónál akad el a dolog, szóval valószínűleg ismeretsége lehet.


Engem már csak fél évig tanít így mondhatni fél kézzel is kibírom, de az hogy én kikerülök a képből nem változtat semmin



2019. jan. 15. 16:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Tankerületnél kell jelezni.
2019. jan. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 szántóvető ***** válasza:
65%
2019 van,rögzítsétek az egész órát.ezután lehet panaszt tenni,és lesz bizonyítékotok is.
2019. jan. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

Rögzítitek az órát, aztán majd jó pert akaszt a nyakatokba a személyiségi jogai megsértéséért. Csakis a beleegyezésével készülhet róla felvétel,amit vagy írásban ad, vagy pedig jól hallható a felvételen.


Az elsőnek van igaza, szülőknek be kell menni a tankerületbe és közösen,összefogva panaszt tenni.

Őszintén szólva ilyenért nem rúgják ki,maximum ha valami tettlegesség fordul elő talán.

De hátha egy kicsit magába száll esetleg..

2019. jan. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 szántóvető ***** válasza:
63%
"A bírósági gyakorlat is amellett foglal állást, hogy az ilyen hangfelvétel a peres eljárásban felhasználható, annak ellenére, hogy az engedély nélküli felvételkészítés személyiségi jogsértést valósít meg. A gyakorlat ezt azzal indokolja, hogy bár mindenkinek joga van a személyes jogok védelmére, azonban e jogát senki sem alkalmazhatja visszaélésszerűen. Márpedig, ha az illető azért hivatkozik a hangfelvétel kapcsán a személyiségi jogainak megsértésére, hogy ezzel a tényállás felderítését akadályozza, esetleg saját hamis állítását leplezze, akkor nem járhat sikerrel."
2019. jan. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Amit ide írtál, az a bírósági tárgyalásokra vonatkozik, a tanár ügyét viszont az iskola vagy a tankerület intézi.


Mivel semmilyen jogszabályt nem sért az, ahogy a tanár viselkedik, és mivel ez iskolai ügy, ezért nem bíróságon fogják a tanár ügyét tárgyalni, csak azért, ahogy a tanórán viselkedik. Úgyhogy teljesen felesleges ide a jogot citálni, a felvétel a tanárról igenis jogsértő.

2019. jan. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 szántóvető ***** válasza:
100%

ez igaz,csak a 3-as válasz miatt linkeltem be.

"Mivel semmilyen jogszabályt nem sért az, ahogy a tanár viselkedik"-dehogynem,a leidiótázás,fogyatékosozás miatt akár polgári pert is lehet kezdeményezni,ez simán kimeríti az ismétlődésszerűen elkövetett becsületsértés fogalmát..és mindezt a hangfelvételre hivatkozva.attól hogy valaki tanuló még megvannak a jogai,nem köteles eltűrni tanárok bunkóságait.persze én sem pert javaslom kezdésnek hanem az iskola igazgatóját.

2019. jan. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ez az ügy maximum akkor kerülhet bíróságra,ha munkaügyi perre kerül sor,mert mondjuk ezért kirúgják és bepereli a tankerületet. De pont ezért nem fogják megkockaztatni sem a kirúgását,túl sok pénzbe lenne.
2019. jan. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Tankerület nem foglalkozik ilyenekkel, nálunk ömlik a víz a tetőről az osztálytermekbe 1 éve de még felmérni sem jöttek a tetőt a szakemberek, nem hogy leszigetelni.
2019. jan. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

6-os,

Ha jobban elolvasod,az én válaszomban nem írtam,hogy nem jogsértő. De munkaügyet (mert ugye arról beszélünk) polgári peres témákkal felesleges összemosni.

Annyit foglalkoznak vele,hogy kap egy szóbeli vagy írásbeli figyelmeztetést maximum. Nagyon sok kell ahhoz,hogy így kirúgják,ennyi nem elég. Ettől függetlenül megérdemelné,de ettől még sajnos ez van.

A személyiségi jog részét meg pont onnan tudom,hogy az én iskolámban volt ebből probléma.

2019. jan. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 szántóvető ***** válasza:

"6-os,

Ha jobban elolvasod,az én válaszomban nem írtam,hogy nem jogsértő"-nem hát,csak kezdésnek mindjárt jól megfenyegetted a kérdezőt.

"De munkaügyet (mert ugye arról beszélünk) polgári peres témákkal felesleges összemosni."-az én fejemben meg sem fordult a munkaügyi per.nem is értem,ez hogy kapcsolódik a tanulókhoz?

2019. jan. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!