Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Bántalmazásnak számít önmagába...

Bántalmazásnak számít önmagában a tudatos kiközösítés?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy semmilyen fizikai vagy verbális bántalmazás nem történik, mégis van kiközösítés. A három általában együtt jár, de ha a tanárok, szülők nagyon nem tolerálják a bántalmazás látható, hallható formáit, felállhat egy ilyen "csendes kiközösítés". Itt pedig felmerül, hogy a tudatos, szervezett kiközösítés is bántalmazás e? Ezt úgy értem, hogy a gyerekek kifejezetten elhatározzák maguk között, megbeszélik a dolgot, nem pedig csak spontán kerülik az áldozatot. A leggyakoribb példa erre, amit láttam eddig, hogy amikor az illető közelít a többi gyerek felé, azok egyszerre felállnak és arrébb mennek, anélkül, hogy bármit szólnának egymáshoz. Ez hosszútávon elég kínzó, szerintem felér egy bántalmazással. Az is igaz, hogy senkit sem szabad kényszeríteni, hogy azzal játsszon, beszélgessen, akivel nem szeretne, de ha ez spontán történik, azt teljesen más. Más érzés a visszautasítottnak is, és a legtöbb esetben nyilvánvaló, hogy a dolog szervezett, vagy spontán.
2019. jan. 22. 18:34
 1/4 Metionin ***** válasza:
Szerintem lelkileg ez is bántalmazás.
2019. jan. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az ilyen emberek, akik ezt alkamazzák, rosszul kezelik a konfliktusokat. Ha problémánk van valakivel, legegyszerűbb megoldás, ha megbeszéljük az illetővel.
2019. jan. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen. Genya dolog.
2019. jan. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lelkileg nagyon meg tudja nyomorítani az embert. Kihat a felnőtt életére is, mivel falakat épít magában.

Amúgy ha megkérdezed a kiközösítőket, hogy miért teszik, akkor a legtöbb esetben nem tudnak épkézláb választ adni. A gyenge emberek keresnek egy még gyengébbek, hogy ők erősnek tűnjenek.

Gimiben volt az évfolyamon egy aspergeres srác, őt azért közösítették ki, mert állandóan vétett az osztály ellen. Simán benyomta a a tanárnak óra elején, aznapra dolgozatot ígért, pedig lehet még se iratta volna, meg hasonlókat tett, amit nem tudtak lenyelni neki. De itt legalább volt indok, a legtöbb esetben nincs.

2019. jan. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!