Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A tanár írásbeli dolgozatnál...

A tanár írásbeli dolgozatnál vonhat le azért pontot, mert nem tudja kiolvasni, amit írtam?

Figyelt kérdés

Hullámos vonallal aláhúzza, amit nem tud elolvasni és a dolgozat kiosztásakor hiába mondom neki szóban, hogy mit írtam oda, nem fogadja el akkor sem, ha jót mondok.


Azzal indokolja, hogy meg kell tanulni olvashatóan írni.


Most akkor nyolcadikosként írjak úgy, mint egy kisiskolás? Ilyenkor már kezd kialakulni az egyénre jellemző írás, nem? Akkor miért nem fogadja el az enyémet?


2019. jan. 23. 22:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

ha nem lehet elolvasni, akkor jogos igen

utólag én is mondhatok bármit mit írtam oda, ha baromira nem lehet kiolvasni

2019. jan. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Minuszolni nem hiszem. De egyszerűen nem ad rá pontot.


Amúgy az egyénre jellemző írás nem olvashatatlant jelent.

Ha kell akkor írj úgy mint egy kisiskolás.

2019. jan. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem muszáj kisiskolásként írnod, de írj olvashatóan. Teljesen jogos, ha nem fogadja el a macskakaparást. Az érettségin/felvételin se fogadják el, ha nem tudják elolvasni.
2019. jan. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
De más tanár elfogadja. Amikor ezt mondtam neki, azt válaszolta, hogy csak azért neki nem kötelessége "keresztrejtvényt" fejteni, vagy találgatnia.
2019. jan. 23. 22:47
 5/21 anonim ***** válasza:
92%
Ilyenkor már kezd kialakulni az egyénre jellemző hadova, nem? De igen!
2019. jan. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Pluszba nem von le pontot, hanem hiába írtam oda a helyes választ, aláhúzza hullámos vonallal és nem adja meg rá a pontot. Azzal indokolja, hogy nem olvasható az írásom, és neki nincs arra ideje, hogy találgasson, vajon jót írtam-e. És hogy nem is kötelessége "rejtvényt fejteni".
2019. jan. 23. 22:49
 7/21 anonim ***** válasza:
41%
velem is mindig ezt csinálták... konkrétan a magyar érettségin kb 15 pontot buktam a külalak miatt de még is jól sikerült
2019. jan. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos igaza van. A nyelvtanárom rendszeresen lehúzta a fordításoknál a jegyeimet a magyar helyesírási hibák miatt. Érted, hogy tökéletesen lefordítottam egy oldalnyi anyagot, de az ékezetek meg a j-ly miatt az sajnos nem volt hibátlan. Ez is hasonló helyzet. Sokan a két pontos ékezeteket is egy vonallal kötötték össze, de a magyarban nincs vízszintes vonalú ékezet, szóval azoknak alapból egyes járt. Olvashatóan kell írni... azért ennyi tényleg elvárható lenne, persze ha valóban olyan csúnyán írsz és nem csak kötekedik. Írj nyomtatott nagy betűkkel, ez hivatalos iratok kitöltésénél is elvárás szokott lenni.
2019. jan. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Érettségin is szólnak, hogy olvashatóan írj. A saját tanárod lehet kiolvassa és megadja rá a pontot, de ha bekérik akkor le lesz pontozva, mivel nem lehet kiolvasni amit írtál. Szerinted "takony" nyolcadikosként mi vagy, ha nem kisiskolás?? 30-40 éves felnőtt embereknek is olvashatóan kell mindent írni, ha érettségizik, ha egy papírt tölt ki vagy bármit, mert nem fogadják el másképp. Jogos amit a tanárod mond. Én is csúnyán írok, sok betűm ráadásul egyforma és elég nehéz kiolvasni mit is akartam oda írni. De ha kellett dolgozatot vagy bármit írnom beadtam olvashatóan, mert másképp nem fogadta el senki és később se fogja. Egyetemen se sokat fognak bajlódni kódfejtéssel, nem tudnáj elolvasni akkor egyes és kész.

Javaslom gyakorolj szépen is írni. Mikor magadnak írsz akkor úgy írsz ahogy akarsz, de beadandóknál figyelj.

2019. jan. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
93%

Meg kéne tanulni minimum olvashatóan írni... Ha mást nem, nyomtatott betűkkel próbálkozz.

A tanárnak tényleg nem az a dolga, hogy abban a szabadidejében, amit a javításra áldoz, abban fejtegesse, hogy mit írsz.. -.-"

2019. jan. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!