Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Iskolaváltás jó megoldás...

Iskolaváltás jó megoldás lenne erre a problémára? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A segítségetek szeretném kérni a jelenlegi helyzetemben.

Gimnazista vagyok. 9.-es.

Fél év eltelt már az iskola kezdés óta, és nem tudtam beilleszkedni. Csatangolok a társaságok között, de nem találom a helyem semelyiknél sem. Egy osztálytársammal sem találtam meg a közös hangot.

Egy nagyon jó intézménybe járok Egerbe, a Gárdonyi Géza Ciszterci Gimnáziumba. Szeretem az iskolát, mert erős, jók a tanárok is. Viszont az osztályban nem érzem jól magam. Egyedül vagyok szünetekben, nincsen padtársam sem és mikor tesiórán a tanár azt mondja, hogy álljunk párokba, nekem sosem jut senki.

Eljutottam arra a pontra, hogy napi szinten sírok és gyomorgörcsöm van 0-24ben.

A szüleimmel arra az elhatározásra jutottunk, hogy megpróbálunk egy másik iskolát. (Dobó István Gimnázium, Eger (ha valaki ismeri ezt az intézményt, kérem, írjon tapasztalatokat))

De egyszerűen rettegek attól, hogy itt sem fogok tudni beilleszkedni. Hogy gödörből gödörbe kerülök.

Hogy újra egyedül leszek.

Sosem jöttem ki jól a korosztályommal. Nincsenek velem egyidős barátaim, csak idősebbek vannak (18-20 évesek).

Az iskolaváltás jó megoldás lenne? Egy kedves barátom azt mondta, ha nem kockáztatok, akkor nem is nyerhetek. Tudom, hogy igaza van, de olyan szinten rettegek a csalódástól, hogy nem merek lépni.

Mitévő legyek?

Hogy vészeljem át ezt a maradék 3,5 évet?

Válaszokat előre is köszönöm!



2019. jan. 25. 19:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Iskolaváltás előtt beszélgess erről pszichológussal szerintem, ő tud segíteni, hogy a félelmeid ne gátoljanak majd az új helyen...
2019. jan. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg lehet hogy a jelenlegi suliban is megoldható, hogy jól érezd magad, a beszélgetések során akár erre is rájöhetsz.
2019. jan. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia. én 2 iskolába voltam, és sose vált be az iskolaváltás. Kb sehova nem tudok beilleszkedni én se vagyok olyan mint a korombeliek. Sose tudtam beilleszkedni. ha van kedved írj egy privátot és leírom mi volt, bár kicsit én is idősebb lehetek tőled.

Az osztályok eleve gyökerekből állnak, akik beilleszkednek a hülye fajta társadalomba, a normális fiukból páva bulis piás fszkalapok lesznek, ugyan így a lányok is csak ők haspólós kis cicanacis tömegribik.

Szóval ők már összeszoktak. Ha te nem ilyen vagy nem fog sikerülni, kevés a visszahúzódó és normális "közösség" a csoportokon belül. :(

Tudom, évek óta nincs senkim nekem se.

2019. jan. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Azért nem kell szerencsétlen kérdezőt letörni, mert valakinek nem sikerült beilleszkednie egy osztályközösségbe sem. Hidd el, kérdező, nyolc teljes éven keresztül jártam a te cipődben, a végén már az öngyilkosság gondolata is keményen körvonalazódott a fejemben az engem sújtó magány miatt. Szerencsére túl gyáva voltam megvalósítani az elhatározásomat, azonban az iskolát még mindig szorongva, depressziósan kezdtem el. Nagyon féltem, hogy a gimnáziumban sem fogom találni a helyem, de szerencsére abszolút pouitívan kellett csalódnom, már a gólyatáborban is igaz barátokra leltem, és szép lassan kimásztam a gödör aljáról is.

Mindezzel csak annyit szeretnék neked mondani, hogy ha úgy érzed, csak időfecsérlés lenne energiát beleölni abba, hogy beilleszkedj, ráadásul senki sem szimpatikus számodra az osztályodból, akkor hajrá, iskolaváltásra fel! Gondolom, a Dobó gimnázium sem lehet annyira rossz oktatás szempontjából, s remélhetőleg a közösség sem az utolsó. Légy egy picit nyitottabb a többiekkel szemben, barátkozz, add önmagad, aztán észre sem veszed, máris egy-két új baráttal gyarapodtál. :) Sok sikert az új iskolában!

2019. jan. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kar lenne egybol sulit valtani, meg csak fel ev telt el. Emlekszem, 9.-ben en se nagyon talaltam a helyem, elegge egyedul voltam, aztan evrol evre javult a helyzet es 12. vegere mar volt 1-2 stabil baratsagom es tudtam beszelgetni barkivel.

4 ev sok ido, valtozhat meg a helyzet, raadasul mas osztalyokbol is szerezhetsz meg ismerosoket.

2019. jan. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyermekem is hasonló problémákkal küzd. Most felvételizett és nagyon bízom benne, hogy az új közösségben sikeresebben talál majd barátokat.

Azt gondolom, hogy mai fiatalok, nincs könnyű helyzetetek! Évek óta sokat beszélgetünk a lányommal, mindig biztattam, h közeledjen az osztálytársaihoz, de ha őszinte akarok lenni magammal be kell látnom, én sem érezném jól magam ennyi kis liba között.

Mivel még csak 5 hónapja vagy az új osztályban, adj még egy kis időt magadnak, én is jó ötletnek tartanék egy pszichológust, aki talán tud segíteni neked megnyílni. De ha nem megy, jövőre nyiss egy új lapot egy új helyen. 3,5 év túl hosszú, hogy csak úgy kibírd.

Kívánom neked, hogy boldog középiskolás éveid legyenek!

2019. jan. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Csillagom, nem kellett volna kiírni az iskolád. Véletlenül még olyan emberek is megtalálnak, akiknek nem kéne. ;)
2019. jan. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!