Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan szabaduljak meg egy...

Hogyan szabaduljak meg egy ilyen kolonctól?

Figyelt kérdés

Lehetséges, hogy csúnyán hangzik, amit írtam, de tényleg ezt érzem. Az egy dolog, hogy sok mindenben másképpen gondolkozunk vagy más típusú emberek vagyunk, de ez még kevésbé okoz gondot. Ami viszont annál inkább zavar az az, hogy a lány eléggé buta és mondhatni életképtelen... Először csak azt gondoltam, hogy még nem találja a helyét, nem tud kiigazodni az új városban és idegen számára az egyetem, a Neptun, a közösség stb., és időre van szüksége. Csomó dolog számomra is bonyolultnak és érthetetlennek tűnt elsőre, hiszen korábban még nem találkoztam vele. Ugyanakkor nagy különbség, hogy amíg én igyekeztem megérteni a dolgokat és feltaláltam magam, utánanéztem mindennek és próbálkoztam stb., addig ő mindig csak másoktól várta a segítséget és az a bizonyos "más" általában én voltam.... Állandóan engem bombáz a kérdéseivel, ami mára már teljesen kiakaszt. Egyszerűen olyan alapvető dolgokkal nincsen tisztában, amik szimplán a hétköznapi élet részei (pl. hétköznapi szavak jelentése, tömegközlekedés, jegy vásárlás, email írása stb.) és teljesen életképtelen. Semminek sem tud egyedül utánanézni és semmit sem tud egyedül megérteni vagy megoldani, ezért folyton engem nyaggat, hogy mi mit jelent, mi mikor lesz, mi hol lesz, milyen tárgyakat kell felvenni, ezt és azt kérdezzem meg stb., holott ezeket az információkat én sem a kisujjamból szopom, hanem valamilyen csoda folytán képes vagyok megnézni és értelmezni az egyetemi honlapot, a mintatervet, a szabályzatokat és így tovább.


A másik pedig az, hogy teljesen rámakaszkodott, ami számomra már kezd bizarrá és ijesztővé is válni, de mindenképpen terhesnek érzem a társaságát. Folyton a nyakamban liheg... Követ mindenhová, mindig odajön hozzám, mindig mellém ül, mindig megvár az óra után az ajtóban, mindig írogat "hol vagy?" és "mikor jössz?", mindig mindenhová velem akar menni és kísérjem el stb. Nem akartam megbántani azzal, hogy konkrétan a szemébe mondom, hogy hagyjon békén (bár néha már legszívesebben ezt tenném), ezért azzal próbálkoztam, hogy nem figyelek rá és inkább ignorálom... ez kb. lehetetlen volt, mert mindig mindenhol ott van, kb. levegőt sem tudok venni nélküle. Most is felvettem a tárgyaimat és nagyon boldog voltam, hogy találtam tök jó szabválokat, ahol legalább nem kell vele lennem....erre ír, hogy megnézte, hogy én miket választottam és akkor ő is azokat veszi fel, amiket én is választottam. Azt is észrevettem, hogy mások is kerülnek miatta, mert sosem jön oda senki, ha ő is ott van... Amúgy nem igazán vannak barátai, lehetséges, hogy ezért ragaszkodik hozzám ennyire, de ettől még nem érzem úgy, hogy nekem kellene ezért felelnem és szerintem én ugyanúgy eldönthetem, hogy kivel szeretnék barátkozni és kivel nem. Nekem ő egyszerűen már sok és nem bírom így.


2019. jan. 30. 14:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Igazi pióca,minnél előbb vakard le magadról,próbáld meg kerülni,megszakítani vele mindenféle kapcsolatot.
2019. jan. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Na pont ezt kellene neki elmondanod, a sértő jelzőket kihagyva, nehogy azon pattogjon. Szerintem simán elmondhatod neki.

Egyrészt még mindig jobb út mint megvárni azt, hogy már annyira idegesít, hogy megsérted végül csak hogy lekoptasd, és állandóan kerülgetned kell, negatív érzésekkel kell a közelében lenned.

Beszélj vele erről, hogy úgy érzed nagyon rád támaszkodik stb stb.

2019. jan. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
ez kommunikáció nélkül nem fog menni, finoman a tudtára kell adni sajnos a dolgot, ha az ignorálásból nem veszi észre.
2019. jan. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Magányos, benned lelt lelki támaszra, azért mászik az aurádba.


Gondolom kiskorában kivették a kezéből a munkát (nem elkényeztetés, hanem inkább a szülők türelmetlensége) és belerögződött, hogy ő nem képes semmire egyedül, azért kér mindenben tőled segítséget.


Beszéld át vele (FINOMAN), hogy teret szeretnél, hogy képes ő önállóan megcselekedni a dolgait és itt vagy, ha nagy a gáz, de a jelenlegi állapot túl sok.

2019. jan. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
50%

'Nem akartam megbántani azzal, hogy konkrétan a szemébe mondom, hogy hagyjon békén'


Akkor mit kell itt vonyítanod?! Tűrjed!

2019. jan. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!