Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Iskolai lelki bántalmazás...

Iskolai lelki bántalmazás ellen mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
Van egy osztálytársam akivel régebben baráti kapcsolatunk volt, de mára már folyamatosan piszkál, kibeszél, beszólogat és már kezdem unni. Ha visszaszólnék neki csak rosszabb lenne és tovább piszkálna, még az egyik fiú haveromat is elvette tőlem. De most, hogy a dolgok pozitív oldalát is említsem, vannak barátaim osztályon belül is akikkel jól érzem magam mindig jó kedvre derítenek, de iskolán kívül is van aki mellettem áll és támogat, szerencsére a barátom is ott van velem és mindig mondja, hogy ne foglalkozzak vele csak ez nem ilyen könnyű, ha folyamatosan el kell viselnem a jelenlétét. Folyamatosan bámul és kibeszél, pedig szerintem semmi olyan nincs rajtam, teljesen átlagos középiskolás lánynak mondanám magam. A legrosszabb mikor belegondolok, hogy még két éven keresztül el kell viselnem. Ha valaki tud valami jó tippet, vagy egy pár jó szót szólna már egy kicsit jobban érezném magam. Köszönöm szépen, ha volt türelmed idáig elolvasni, és a válaszodat is előre köszönöm. 17L

2019. febr. 4. 19:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
egy idő múlva lefogod szarni az egészet. mondd neki azt hogy SZAROMLE vagy NYALDKIASEGGEM aztán ne foglalkozz vele. az ilyenek azt akarják hogy reagálj. hadd vergődjön magának majd megunja. 17/F
2019. febr. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hú, ez aztán gyors válasz volt, köszönöm szépen, már jobban érzem magam egy kicsit. :)
2019. febr. 4. 19:13
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Fogod magad, és visszaszólsz, de úgy, hogy köpni-nyelni se tudjon. Az ilyennek csak akkor nagy a pofája, ha látja, hogy az áldozat tűri a sok sz.rságot.
2019. febr. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
16%
Iskolaváltás.
2019. febr. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy ember miatt felesleges az iskolaváltás, főleg azért is, mert vannak barátai.
2019. febr. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Iskolát váltani én sem szeretnék, szerencsére annyira nem vészes a helyzet, és köszönöm a válaszokat :)
2019. febr. 4. 19:19
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Akár négyszemközt (de azért a többiektől ne távol) le is állhatsz megbeszélni vele a dolgot. Nem számonkérően, hanem őszinte érdeklődéssel, de határozottan, nyugodtan, magabiztosan megkérdezni tőle, hogy ezt miért csinálja, ugyanis te ettől nagyon rosszul érzed magad és nem adtál rá okot. Szerintem valamit makogni fog, és abba fogja hagyni. (Lehet, hogy tetszel neki, de reménytelennek találja, és ezért inkább játssza a haragosat.)
2019. febr. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy az illető lány, akivel régen nagy barátságba voltunk. De azért ezt a választ is köszönöm :)
2019. febr. 4. 19:24
 9/15 A kérdező kommentje:
Ja és az kimaradt, hogy nem egyedül hanem az újabb "legjobb" barátnőjével csinálják mindezt
2019. febr. 4. 19:25
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Szólhatsz a barátaidnak is. Ki kell nevetni, meg akkor osztani, amikor sokan hallják. A társaid mondhatják neki, hogy hiába irigykedik rád, mindíg rusnya fog maradni. Te meg mondhatod, hogy hagyják őt, zavarja, hogy mindenki csak lábtörlőnek használja. Szét lehetne faragni úgy, hogy egy életre lekopjon.
2019. febr. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!