Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nézzen a gyerek híradót vagy ne?

Nézzen a gyerek híradót vagy ne?

Figyelt kérdés

Nem arra vagyok kíváncsi, "hogyha akarod, akkor nézd, ha nem, nem". Ezzel tisztában vagyok


A földrajz tanárom (aki politikailag elég elhivatott, mindig okítani akar minket) szerint szégyen hogy a mai 12-18 éves korosztály nem néz híradót. Mert csak a net, meg az önbutítás megy, de a tényekkel nem találkoznak. Nem tudják mi van a világban, mi történik körülöttük, és nem is akarnak tisztában lenni a politikai helyzetekkel.


Namármost, ha én bekapcsolom a híradót, 80%ban olyannal találkozok, hogy megölte, leszúrta, kirabolta, meghalt, elítélték a gyilkost, eltűnt.


Politikai szinten jó ha valaki az itthoni viszonyokkal 1000%ig tisztában tud lenni mert egyáltalán nem egyszerű a dolog.


Nem szeretem és nem is szoktam híradót nézni, heti 1-2 alkalommal megnézek egy hírportált, ennyire érdekel.


Mekkora probléma ez? Mit gondoltok?



2019. febr. 8. 20:07
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Felesleges híradót nézni
2019. febr. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Igazad van, ma már nincs normális hírműsor. Ki tudná megmondani, hogy ki vezeti Belgiumot, mikor volt utoljára választás Spanyolban, más földrészekről most nem is beszélek. Ami politika van, az meg Soros, Gyurcsány, Magyarország jobban teljesít. Ezt nem érdemes néznie, inkább menjen focizni.
2019. febr. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a két értelmes választ :)

4, szerintem már ismered a sorsod :)

2019. febr. 8. 20:38
 4/10 A kérdező kommentje:
Szerintem azért nem gáz hogy 16 évesen nincs gyerekem :D
2019. febr. 8. 20:46
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem is felesleges az első félóra arról szólt ki ölt meg kit ki rabolt ki kit a második félóra meg hogy a politikusok egymást szapulják.

Mostmár a neten szerintem jobban lehet tájékozódni

2019. febr. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%

Azért kamaszkortól már fontos lenne a világról tájékozódni. de semmiképpen nem a leszúrta-megölte-elgázolta-felrobbant kérdéskörben. Nem feltétlenül kell híradót nézni hozzá, hogy egy kicsit ismerkedjen a gyerek (már ha gyerek 16-18 évesen) a körülötte történő dolgokkal.

A híradóknak általában van egy szokásos rendje. Minden csatornán más, de ha egy helyen nézed, akkor lehet tudni, hogy mikor jönnek a közlekedési hírek, a belpolitika, külpolitika, a megölte-kisiklott és a bulvár hírek. Figyeld meg pár alkalommal egyik-másik csatornán hogy ott hogyan csinálják és eleve csak azt a kis időt nézd meg belőle utána amikor olyanokatról beszélnek ami szerinted is fontosabb. De ne ragadj le 1 csatornánál, mert akkor csak félinformált leszel, hiszen csak 1 oldalról hallasz híreket.

Ha nem ragaszkodsz a tévéhez, akkor javaslom az inforádiót. Gyakran vannak hírműsoraik, rövidek, nem húzzák az időt és tényleg nem elfogultak egyik politikai oldal felé sem.

Amúgy azért kellene megismerned a dolgokat, mert idő kell ahhoz hogy el tudd dönteni mikor akarnak becsapni, megvezetni valamivel és úgy tudod elkerülni hogy átverjenek, ha tudod mik történtek korábban.

2019. febr. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%
Nézzen, de ne egyedül. Legyen valaki, akivel együtt más, hiteles hírforrásokat is néznek és segít a gyereknek eldönteni, hogy mi a hiteles információ és mi nem az. Ez egy nagyon fontos 21. századi képesség, és szomorú, hogy sem az iskolákban, se otthon nem fejleszti a gyermekek ezen képességét senki sem.
2019. febr. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%
Neézzen ccn-t nézzen bbc-t itthon a hírekböl csak a soros migráncs és társai ömlenek. Nézzen külpolitikai híreket olvasson gazdaságról. Nem kell ebbe a pici országba beskatulyázódni
2019. febr. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%
Ha valaki nem akar még több stresszt az életébe, akkor nem néz. Valóban úgy van ahogy le is írtad kérdező. Ezeknek a műsoroknak nincs olyan jelleggel hír értéke hogy ne lenne valami felnagyítva. Meg mindenki azt mond, amit akar. Sokkal egyszerűbb az interneten tájékozódni a hírekről. Könnyű szelektálni mi az ami érdekel, és mi az ami nem. Ezzel rengeteg stresszt el lehet kerülni. Én csak kíváncsiságból kezdtem el szűrni azokat a tartalmakat interneten is, illetve az életben is amik felzaklattak feleslegesen. Érdekes módon nem hiányoznak, és ezt hamarabb meg kellett volna tennem. Nyugodtabb vagyok, redezettebb, és van időm a dolgomra. Szóval nem értek egyett a (bizonyára nagyon szimpatikus) földrajz tanároddal. De annak nagyon is örülök hogy ilyen relatíve fiatalon tudsz gondolkodni. :)
2019. febr. 9. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nézzen! Akár egymás után több csatornán is. Aztán beszéljétek meg a látottakat/hallottakat!!!
2019. febr. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!