Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ti mit tennétek ilyen esetben?

Ti mit tennétek ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Van egy osztálytársam, akinek gyakorlatilag az egész iskola ismeri a nevét három okból:

1. kiemelkedően jól tanul, pedig erős gimiről van szó.

2. mert hihetetlen jószívű, és mindenkinek segít, amiben csak tud

3. mert rettentő őszinte, és nem kevés konfliktusa volt ezért a tanárokkal, de ők is szeretik azért. :D

És én a második pontot emelném ki. Ha valakinek csak lelki támogatás kell, azt ad, ha tényleg el kell magyarázni valamit, akkor azt teszi, ha kell, órákon át a szabadidejében, ha kell, biztat, és mindenkihez van mindig egy kedves szava.

Szóval tényleg krisztusi szeretet van ebben a srácban. El nem tudjátok képzelni, mennyit áldoz a saját idejéből arra, hogy segítsen másoknak.

Viszont nagyon két végén égeti a gyertyát. Minden szünetben cigizni jár, tényleg irdatlan sokat bagózik, mivel a szomszédom, tudom, hogy alig alszik, én szerintem összesen egyszer láttam őt enni, mikor meghívtam hamburgerezni, mert egy héten át szenvedett velem kémiából. :D

Mivel alig alszik, úgy issza a kávét, mint a vizet.

Aztán mivel rengeteget cigizik (olyan 2 dobozzal naponta), úgy köhög, hogy az félelmetes.

Lehet mondani, hogy menősködésből. Szó sincs erről, őt teljesen hidegen hagyja, ki mit gondol róla, másrészről a közösségünk elég dohányzásellenes, így ez is kizáró ok.

Szóval látom, mit tesz magával, és velem együtt az osztály is nagyon aggódik érte, mert tényleg durva, ahogy rombolja az egészségét. És mellette meg tényleg egy nagyon értékes ember, egy kedves, megértő, empatikus és segítőkész ember.

Szóval szerintetek mit lenne érdemes tenni?


2019. febr. 9. 14:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem komoly gondjai lehetnek amikről másoknak nem beszél. Nem eszik, nem alszik, és a bagózásba menekül?

Azért lehet ilyen kedves, és megértő, mert őmaga sokat szenvedett/szenved, és ha már neki nem volt jó, másoknak legyen az. A sok segítséggel amit másoknak nyújt, saját életének is értelmét teremt.


Én probálnék vele kicsit mélyebben beszélni. Hagynám, hogy megnyíljon.

Menj oda, és kérdezd meg hogy van, hívd el kajálni és engedd, hogy ő dumaljon. Biztos rossz lehet amúgy, hogy folyton ott van mindenkinek, de vajon kire tamaszkodhat ő?

2019. febr. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Valami hihetetlenül nagy megfelelési kényszer lehet benne, ami nem tudni, minek hatására alakult ki és amiről nem akar beszélni...
2019. febr. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyetértek az elsővel.

Lehet hogy “belül” baj van vele. Beszéljetek vele. Segítsetek ti is neki.

Ha tényleg őszinte annyira, amennyire írtad, akkor ti akik aggódtok érte, akár együttesen is felajánlhatjátok, hogy számíthat rátok, szeretnétek segíteni, mert megérdemli.

Vagy ha valamelyik tanárral szorosabb a kapcsolata, kérdezzetek rá, hogy minden rendben van-e vele, egy “felnőtt” lehet többet tud.

2019. febr. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!