Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ez szerintetek is kivételezés...

Ez szerintetek is kivételezés a tanárnő részéről?

Figyelt kérdés

Van egy osztálytarsam, kilencedik elején még nagy barátnők voltunk, viszont kb egy éve nagyon durván összevesztünk, úgyhogy most nem is nagyon beszélünk. Nem utálom, de már nem vagyunk jóba. 7 hónapja együtt van a fizikatanárunk fiával. Jó tanuló, álatalában 2-3, max 4 négyese szokott lenni. Most félevkor fizikából 4,5-re állt, pont mint én. És tanárnő őt ötösre zárta le, engem meg négyesre, hiaba volt az átlagunk ugyanannyi. Amikor megkérdeztem, azt mondta azért mert van ez a +kéttő tized, amit a tanár szabadon hozzáadhat vagy elvehet a diák jegyéből, es emiatt őt úgymond 4,7tel zárta le ötösre, engem pedig 4,3mal négyesre. De szerintem nem emiatt. Biztos, hogy kivetelezik a fia baratnőjével. Legjobb barátnőm is mondta, hogy suliban is szoktak beszélni meg minden, meg hogy ez a lány már aludta náluk többször is. És hogy már látta, hogy a fizikatanárunk hozta őket kocsival, mármint a fiát meg ezt a lányt suliba. Meg azt mondta barátnőm, hogy biztosan azt is tudja, hogy mi összevesztünk és ezért engem duplán utál. A szüleim ezt nem értik meg és azt mondják, hiogy azért húzta le az én jegyem az övét meg fel, mert én biztos rossz vagyok órán meg nem figyelek, meg lusta vagyok, ő meg szorgalmas, meg jó, meg minden. És csak azt mondják, hogy tanuljak többet, meg javítsam ki évvégere.

Az a kérdésem, hogy ilyenkor ha kivételezik kinek kell szólnom? Ellősször az ofőnknek, és utánna tanulmanyi igazgatóhelyettesnek vagy a nevelási igazgatóhelyettesnek vagy a rendes suliigazgatónak??

Mert ezt nem tudom.



2019. febr. 9. 23:14
 1/6 anonim ***** válasza:
42%
A tanár joga, hogyan zár le valakit.Tanulj jobban és akkor nem kell tizedeken agyalnod.
2019. febr. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
28%
Nem kivételezés, olyan jegyet kapsz amit megérdemelsz. Nem hiába mondják hogy ÉRDEMjegy. :)
2019. febr. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Én értem a tanárt, hogy ő szabja meg, de az ami szemét szúr: a nőnek jó, ha azt a csajt jobban zárja le, ergo lehet erre következtetni.


Először is csináld meg a Dávid kiralyos sztorit. (Bibliai sztori, ne kovezz meg érte:D)

Először elmondod a sztorit teljesen nevek nélkül az egyik tanárnak akivel jóban vagy, mert "felvetődött benned ez a kérdés, és nem tudsz rá választ adni" és megkapod a tanár válaszát, ami valószínűleg az, hogy ez így sántít.

2019. febr. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

Tz jegyeid milyenek?


Nálunk ez alapján ítélik meg.

2019. febr. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
70%

Az hogy az átlagotok megegyezik még nem jelenti automatikusan az azonos érdemjegyet. Ha a Te jegyeid rosszabbodnak és a témazáróid csak négyesek akkor csak négyest érdemelsz 4,5-re. Ha az osztálytársad jegyei javuló tendenciát mutatnak és a témazárói ötösök akkor ő lehet ötös. Ez egyáltalán nem kivételezés.

Kicsit úgy érzem, hogs nálad a "dögöljön meg a szomszéd tehene" effektus van.


Javaslom: tanulj többet és minden jegyed legyen ötös.

2019. febr. 10. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Velem megcsinálta egyszer azt egy tanár, hogy 4,6-ra 4-est kaptam, a kis kedvence nyalizós meg 4,3-ra 5-öst.Tudtam,hogy ez miért van, nem is vergődtem vele túl sokat.
2019. febr. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!