Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek, ha többiek rám...

Mit tegyek, ha többiek rám szálltak, amiért az én szüleim nem akarnak ebben részt venni?

Figyelt kérdés

A töritanár, akit 9.-ben kaptunk nem a tanárok mintaképe. Eléggé szétszórt, a dolgozatokat sokáig javítja vagy elhagyja, az ofőnk szerint egy semmirekellő, nem dolgozik. Egyesek azzal vádolják, hogy pofára osztályoz.

Én jó vagyok töriből, versenyekre is járok, emiatt a tanár bír engem. Őszintén szólva én nem utálom, mint az osztály nagy része, nekem tetszik, ahogy tanít.

Viszont idénre sok diák és szülő megelégelte a helyzetet, ezért egy szülői munkacsoportos anyuka körlevélet küldött az összes szülőnek, hogy gyűjtsenek aláírást a tanár ellen, fogjanak össze, menjenek be az igazgatóhoz kérvényezni, hogy váltsák le.

Az én szüleimnek ez a dolog nem tetszett. Apukám is tanár, és mondta, hogy általában az ilyen szervezkedések nem szoktak jól elsülni. Ezzel csak kivívnánk a tanár ellenszenvét. Másrészt az ofőnk az egyik szülői értekezleten mondta, hogy jövőre úgyis új tanárt kapunk, ezt az évet már kibírjuk vele.

De a szülői munkacsoportos anyuka lánya (aki egyébként is egy tipikus nagyképű liba) megtudta, hogy az én szüleim nem akarnak részt venni ebben (a 30 fős osztályból amúgy még 10 másik szülő sem) a tanár elleni összefogásban. Emiatt teljesen rám szállt és több másik lányt ellenem hangolt. Azzal jönnek, hogy én vagyok a tanár kedvence, biztos nem akarom, hogy leváltsák, de azért gondolhatnék másokra is, akiknek a tanár miatt rossz lesz az érettségijük. Folyton beszólogatnak nekem, ha órákon mondok valamit, az öltözőben eldugták a cuccaimat.

Mit tegyek?


2019. febr. 10. 11:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz velük. Ha nem az a reakció amire számítanak abbahagyják. Kerüld őket amennyire csak lehet.
2019. febr. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg nekik, hogy az érettségi feladatokat nem a tanár írja és szigorú szabály van rá, hogyan kell pontozni, úgyhogy aligha lehet bárkinek egy tanár miatt rossz az érettségije. Annak lesz rossz, aki lesz@rja és nem készül rá. Nekünk a töritanárunk konkrétan nem járt be órát tartani, mert pár fiú az osztályból idegileg tönkretette, mégis aki akart, az le tudott érettségizni.
2019. febr. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
Az ilyenek akkor is buták maradnak, ha lecserélik a tanárt,akkor is :D
2019. febr. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, utolsó, szerintem ebben igazad van, tuti, hogy az új tanárba is belekötnének.
2019. febr. 10. 13:37
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg nyugodtan, hogy éretlen a viselkedésük. 1.Nem a te sarad, hogy a szüleid mit írnak alá és mi okból. 2. Egy közösségben undorító dolog presszionálni valakit, hogy megtegyen vagy ne tegyen meg, amit a többen akarnak. Egyébként ez egy büntetőjogi kategória, kényszerítésnek hívják, ha nagyon erőszakosan nyomulnak, még előfordulhat, hogy feljelented őket. 3. Te tiszteletben tartottad a véleményüket, és nem tettél semmit az ellen, hogy ők aláírást gyűjtsenek, akkor legyen bennük is annyi tisztesség, hogy tiszteletben tartják a te és a szüleid véleményét, akaratát, amihez jogotok van.
2019. febr. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk hasonló volt a helyzet. Csak a tanárnő normálisan tanított, időben kijavított mindent, nem késett, nem volt szétszórt stb. Követelt, de sosem kért lehetetlen, a 31-ből 5-6 ötös mindig volt(legalább). Egy hülye kis hisztis liba, aki lusta disznó is egyben, ellene uszította sok szintén hasonló osztálytarsamat. Nagy nehezen az anyucija dühöngéseivel elérte amit akart. Új tanárt kaptunk a következő évben.😕Nála ugyan olyan szemtelen és ugyan úgy nem tanul. Sok értelme volt....

Azt tudom tanácsolni, hogy kerüld őket amennyire lehet. Ha valami felháborító, sértő, bántó dolgot tesznek szólj az ofődnek. Nincs joguk zsarolni téged, mindenkinek lehet saját véleménye.

18/L

2019. febr. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!