Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egyetemen tényleg nagyon...

Egyetemen tényleg nagyon nehéz kollégiumba kerülni? Nem merem beadni a jelentkezést, mert félek hogy albérletbe kell mennem.

Figyelt kérdés

2019. febr. 10. 23:00
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

ez relatív... valakinek könnyű mert olyan helyzetben van, valaki meg nem..

ha nem írsz arról hogy hol laksz, hova mennél, milyen jegyeid vannak ,milyen a családi háttered akkor hogy várod el tőlünk hogy bármit is írjunk?

2019. febr. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Úgy vettem észre, elsődlegesen azt szokták nézni, hogy mennyire laksz messze. Legalábbis nálunk rengeteg jó anyagi körülmények között, minimum 60-80 km-re élő ember jutott be koleszba, míg olyanok, akik rászorultak volna, de csak 30 km-re laktak, nem.
2019. febr. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 220 km-re laktam az egyetemtől és nem vettek fel.
2019. febr. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem mered beadni a jelentkezést; mert félsz,hogy albérletbe kéne menned? Jaaa, hogy az egyetemre nem mered. Hát akkor énszerintem inkább tutira menjél. Vagy pl a diákhitel nemtom mennyi ideig kell törleszteni pl egy ekkora összeget, meg mennyi kamat rakódik le rá, gyülemlig fel.

Hát amúgy kéne kollégiumokat építeni, mert pár hónapja egy műsorban hallottam, hogy kb harmada annyi férőhely van koleszokba, mint amennyi kéne. De egyébként mintha, csak mintha, nem esküdnék meg rá, de mintha valamelyik kormánypárti képviselő talán mondott volna valami ilyet, hogy nemsoká kezdenek valami kollégiumot csinálni; de mondom, ez nem biztos, de nekem úgy rémlik. Remélem, így lesz, mert különben szívás. Szóval énszerintem tutira menjél; igyekezz olyan helyekre beadni a jelentkezést; ahol belátható a távolság. Tehát pl nem 5 óra, hanem mondjuk 5-10-20-35-60-125 perc az utazás. És már a két óra utazás, az is kimerítő, tehát lehetőleg olyan hely kéne neked; ami jóval kevesebb ,mint két óra távolságra van. Mert pl akkor a kétórányira lévő sulihoz pl korábban kellene kelned, és még az összes jármű menetrendjéhez is igazodva, hogy tutira beérj; plusz még amennyi idő alatt elkészülsz. És akkor lenyomod az X órát a suliban, és utána még várd meg a hazafelé vivő buszt, meg vonatot, ha pl több járművel is mész; és akkor utána indulhatsz haza. Szóval két óránál legyen kevesebb énszerintem mindenképp az utazási távolság. Másfél óra az már tűrhető, de mégisinkább kezdésnek a max 1 óra 10percet kéne megcélozni, hogy az legyen a max, és ha nagyon nincs annyira közel, akkor nézni csak távolabbiakat. Bár még 1 óra 20 perc is lehet barátságos; a másfél az már kicsit keményebb; de még tűrhető:) Én egyszer jártam kétórányira képzésre; hétvégente volt szombat+vasárnap; 9-kor kezdődtek az órák, ehhez nekem 5-kor kellett kelni; és volt olyan nap, amikor szombaton még 5 órakor keltem, de vasárnap hajnalban óraátállítás volt; szóval akkor másnap már előző idő szerint 4 órakor keltem. De beértem:D:D:D Amúgy volt benne még valami 15-15 perc gyaloglás is. Egyik az első megállóig, másik a leguttsó megállótól. Közötte meg ilyen pici sétácskák, az csak pár pillanat.

2019. febr. 11. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
*(az előző idő szerint 4 óra, az volt az új idő szerint 5 óra)
2019. febr. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#4 most jelentkezzek olyan szakra,ami nem édekel,csak mert közel van?
2019. febr. 11. 20:56
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát nyilván ne!:D Ha az, amit tanulni szeretnél, csak messze van... Hát, akkor mégiscsak oda messze kell menni:) Amúgy lehet, hogy te pont bekerülsz:) Amúgy akkor esetleg várjál még vele; gyűjtögess, rakosgass félre; vagy pl nemtom, mennyire játszik a levelező; heti egyszer, vagy heti kétszer leutazni oda, meg akár vissza; akár ottaludni ilyen egy éjszakára is kivehető helyen. Vagy pl nem feltétlen levelező; hanem gyűjtögessél még, hogy legvégső esetben még telljen albérletre is; és utána térj vissza erre a témára. Vagy pl nemtom, ilyen rövidebb-idős képzés esetleg; pl hogy okj, vagy foszk? Nem tom létezik-e belőle, amit szeretnél. Okj én arra gondolok, hogy valszeg van. Vagy a diákhitel marad; de a hitel az pl pedig szívás:S
2019. febr. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!