Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A magyar tanárom igazolatlan...

A magyar tanárom igazolatlan órát adott az egész osztálynak (3 ember kivételével) egy olyan óra miatt, ami egy szakkör, és én nem is, meg úgy nagyjából az osztaly fele nem is jelentkezett rá. Tehet ilyet egy tanár, hogy kötelezővé tesz egy szakkört?

Figyelt kérdés

Van egy magyar szakkör, ami ilyen felvételi előkészítő jellegű volt az első félévben, és aki akart, az maradhatott hetedik órában. Most meg kötelezővé tette a tanár, mert hogy kompetenciát fogunk írni májusba, és arra gyakorlunk. Mivel tizenöten elmentünk és csak hárman maradtak ott, ezért a tizenöt embernek (engem is beleértve) igazolatlant adott.


Azt még megértettem volna, hogyha a felvételi előkészítő miatt kötelezővé teszi a szakkört (vagyis csak annak, aki felvételit ír, mert minek szívjon az még +1 órát, aki nem ír felvételit?), de egy hülye kompetencia felmérés miatt? Úgyse számít bele a

Hogy lehet az, hogy egy olyan szakkör miatt kapok igazolatlant, amire nem is jelentkeztem.


Tehet ilyet egy tanár?



2019. febr. 15. 21:53
 1/6 A kérdező kommentje:

Bocsánat! Lemaradt.


Úgyse számít bele a továbbtanulásba.

2019. febr. 15. 21:56
 2/6 Vree ***** válasza:
62%

Ha nem vagy lógós, akkor az égvilágon semmi következménnyel nem jár ez amúgy a számodra. Ez csak ilyen hülye fegyelmezési izé akar lenni.

Úgy tudom, az az érvényes törvény egyébként (2011 CXC 46 ), hogy a tanuló köteles minden du. 4 előtti foglakoztatáson részt venni, amit az iskola előír. Tehát sajna igen, a tanár megteheti (ha azt az iskolával előtte egyeztette), hogy plusz órát ír ki neked.

2019. febr. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
hány éves vagy?
2019. febr. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Most meg kötelezővé tette a tanár, mert hogy kompetenciát fogunk írni májusba- ha kötelező, akkor igen.
2019. febr. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

De én nem is jelentkeztem erre a szakkörre.


Amúgyis, miért nem tartja nyelvtan órán ezt a kompetenciás szarságot?

2019. febr. 16. 08:18
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"Úgyse számít bele a továbbtanulásba."

Az iskola megítélésébe viszont nagyon is beleszámít.


Kérdezd meg személyesen (vagy írásban) az igazgatótól, hogy akkor most tulajdonképpen kötelező-e vagy nem, és ha igen, akkor hogyhogy nem tették ezt egyértelművé eleve akkortól, amikortól kezdve kötelező.

2019. febr. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!