Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egykori bántalmazó diáktársaka...

Egykori bántalmazó diáktársakat meddig lehet felelőssé tenni az áldozat rossz életéért?

Figyelt kérdés
A kérdés minden szereplője felnőtt már. Az egykori áldozatnak kisiklott az élete. Ez az ember sokat hangoztatta, hogy a sorsáért régi diáktársai a felelősek. Az indoklás: önbizalomhiány, félénkség, és a szorongás miatt kialakult túlsúly. A másik oldalon, az egykori bántalmazók között én is ott vagyok. Visszahallottam a vádakat egy Közös ismerőstől. Amire én visszaemlékszem az a következő: az iskola és a tanárok nem tűrték el tőlünk a piszkálódást. Büntetéssel mentem haza és még otthon is kaptam, ha nem bírtam magamm. A többiek is így voltak ezzel. Hogy mikor kezdtük el cseszegetni őt azt már nem tudom, de 5. osztályban teljesen abbahagytuk. (Általános 5.) Azt biztostan tudom, hogy 5. 6. osztályban nem kapott sem szóbeli sem tettleges bántást, viszont a maradék két evről nincs tudomásom. (Hetediket már a gimiben kezdtem) tény, hogy nem barátkoztunk vele, csak a piszkálásokat hagytuk abba. Lehet, hogy a magány megmaradt neki az általanos utolsó két évében is. Valószínűnek tartom, de ugye nem tudhatom biztosan. A lenyeg, hogy szerintem én már nem tehetek arról hogy ő felnőttként az lett ami, de kíváncsi vagyok, ti hogy látjátok.
2019. febr. 22. 15:08
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
95%
Tehetsz róla. Én is áldozat voltam és emiatt nagyon nehezen nyíltam meg a páromnak, többször is akaratom ellenére megbántva. Kérlek őszintén, felnőtt fejjel válaszolj. Mire volt ez jó?
2019. febr. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Engem 8-ig bántalmazott egy osztálytársam. Nagyon rányomta a bélyegét az életemre. Olyan 18 éves koromban kezdtem el normálisan feldolgozni. Ezt 21 éves koromra sikerült is. Hosszú ideig tartott, mire felépültem lelkileg. Az akkori kirekesztés miatt leromlott a fogalmazási képességem, nem tudtam értelmes mondatokat összetenni, alapvető szavak sem jutottak eszembe, főleg szóban. Ez a probléma mai napig probléma nálam, de rengeteget fejlődtem. Valamint az önképemre gyakorolt hatás volt még súlyos.
2019. febr. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
9-10 éves voltam. Annyira régen volt, hogy őszintén nem tudom :(
2019. febr. 22. 15:20
 4/34 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
A legfontosabbat kihagytam, pánikbeteg lettem, deperszonalizációk indultak útjukra :) 13 éves korom óta, mert akkoriban durvult el a helyzet leginkább, felső tagozatban.
2019. febr. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

Maximum morálisan lehet "felelőssé" tenni. Minden ember másként dolgozza fel az ilyen piszkálódást. Van, aki simán túlteszi magát rajta, "kinövi", más meg felnőttként is cipeli ezeket a sebeket.

Simán lehet, hogy egyébként is visszahúzód, félénk és szorongó lenne, de elképzelhető, ha a sok bántás nem történt volna meg, akkor jobban ki tudott volna bontakozni. Ezért elég veszélyesek az ilyen gyerekkori gonoszkodások.

Engem is bántottak gyerekként, sokat "segített" abban, hogy introveltált, nehezen megnyíló, bizalmatlan lettem, és társaságban gyakran szorongok. Nekem is sokszor eszembe jut az a pár ember, aki alsó tagozatban csúfolt, lökdösött, stb.

2019. febr. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

Részed volt benne, de szerintem ilyen helyzetben elsősorban a tanároké és a szülőké a felelősség, akik nem figyeltek oda és nem léptek közbe. Ti gyerekek voltatok, a gyerekek meg nem véletlen szorulnak még nevelésre.


A társadtól persze még mindig van lehetőséged bocsánatot kérni.


Ugyanakkor azt is gondolom, hogy elsősorban mindenki a saját sorsáért felelős. Most már semmire nem megy a volt osztálytársad azzal, ha felemlegeti, hogy bezzeg ha azok a gonoszok alsóban nem izélgettek volna annyit, akkor milyen csodálatos dolgokat tudtam volna véghezvinni. Ezzel semmivel sem lesz előrébb. Bármi is történt a múltban, ő még akármit csinálhat a jövőben. Ugyanakkor ezt ne te mondd el neki - eléggé kéretlen kioktatásnak hangozna, és nem segítenél vele. Annyit tudsz tenni, hogy ha vannak jelenleg barátai, akkor rajtuk keresztül próbálsz segíteni. Meg persze a bocsánatkérés, az fontos. Meg ha neked lesznek gyerekeid, akkor figyelsz arra, hogy ők ne legyenek hasonló bántalmazásnak egyik oldalon nem.

2019. febr. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
78%
Én is csúfoltam az egyik volt osztálytársamat általánosban. A mai napig ég a pofám, ha rágondolok. Nemrég bocsánatot kértem tőle. Azt hittem, hogy jobb lesz, de nem lett jobb. Sajnos ezzel tönkre tudod tenni másnak az életét. Engem is sokat bántottak, ami hozzájárult ahhoz, hogy olyan lettem, amilyen. Talán meg is érdemeltem...
2019. febr. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Mivel említetted a tanárokat szeretném még hozzátenni, hogy a tanitónő nagyon jó volt alsóban. (Ezt a szüleim is így látták) mint írtam, nem volt tolerálva az amit csináltunk és gyorsan el is ment tőle a kedvünk. Meglátta ha történt valami, nem kellett senkinek sem "árulkodni".
2019. febr. 22. 15:39
 9/34 anonim ***** válasza:
88%

"Felelőssé". Mit értesz ezalatt? Hibáztathat e titeket, vagy valami jogi kérdés akar ez lenni?

Egyértelmű, hogy felelősnek tarthat titeket, és teljes mértékben egyet is értek vele. Gyerekként pokollá tettétek az életét, egy fejlődő jellemét, megaláztátok, bántalmaztátok. Undorító vagy te is, és az akkori társaságod is. Nem tűrnék meg olyan embert az életemben, aki hasonlókat tett, mint ti, szánalmas. Vállalj felelősséget legalább, és tudatosítsd magadban, hogy igen, ezt elk*rtad, de rohadtul.

Ettől függetlenül a lehetősége ott van/volt ennek az embernek, hogy szakember segítségét kérje.

És egyetértek vmelyik válaszolóval, valóban a felnőttek kellene odafigyeljenek ezekre a gyerekekre, viszont neked se kifogás a korod, senkit nem érdekel, hogy gyerek voltál, tudtad, mit csinálsz. Taszító.

2019. febr. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
75%
Pfff...hát remélem,akkor kapod vissza az élettől,amikor nem is számítasz rá!A karma megtalál.
2019. febr. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!