Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egy napjainkban tanító tanárok...

Egy napjainkban tanító tanároknak milyen eszközeik vannak a fegyelmezéshez? Amelyek hatékonyak, de nem minősülnek "erőszakosnak" és valóban alkalmazhatóak.

Figyelt kérdés

Egyik tanárismerősöm mondja, hogy a gyerekközpontúság jegyében az egyensúly megbomlik, már fel is borult.


A gyerekekbe belenevelik azt, hogy milyen JOGAIK vannak, miközben a KÖTELESSÉGEIKET nem kérik számon rajtuk, mondva, hogy még csak gyerekek.


A gyerekek közül páran simán visszaszólnak, trágárul beszélnek a tanárnak, káromkodnak a tanár jelenlétében is, természetesnek véve.

Egymással is erőszakosak.


De ha egy tanár csak annyit mond, hogy "szájba csaplak", már megsértette a gyerek személyiségét, fenyegetésnek veszik és a tanárt hívatják az igazgatóiba.


Amikor a tanár viszi be a gyereket, mert: visszabeszél, de a tanár nem szólhat vissza semmit, csúnyán beszél, stb., akkor elintézik azzal, hogy a gyerek még csak gyerek, nevelni kell a tanárnak. De eszköz híján hogyan?


A tanárismerősöm nagyon jó ember, szeret tanítani, sokan fordulnak hozzá segítségért, halk szavú. De egyre nehezebben bírja elviselni a most uralkodó dolgokat az oktatási intézményekben.


2019. márc. 2. 02:03
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

Az a baj, hogy manapság az emberek zöme "elkényelmesedett, sérthetetlen"- nek érzi magát, nem megfelelő mentalitású, kaffognak s naív saját dolgaik s gondolataikban élnek, ha valaki javítani szeretne rajtuk (mert amúgy nem helyes, amit csinál/gondol/mond), akkor te leszel számukra az "ki a franc vagy te, hogy megmondd nekem..." Emberke.



A társadalom zöme egyre jobban lealacsonyodik sajnos, nevelni gyereket pedig abszolut nem tudnak sokan vagy rózsaszín köd van a szemük előtt pl " az én gyerekem nem olyan"


Volt szomszédom kicsi lánya(11éves)...

Láttam, hogy a végállomáson leszállt velem együtt a buszról normális ruházatban, majd a mosdóból kilépett kihívó ribizlis ruházat s sminkkel amíg én páromat vártam.


A kávézó ahol forró csokiztunk szembe volt az egyik korhatáros szórakozó hellyel... A kislányt megláttam... Ahogy az egyik biztonsági őrrel elvonult jó ideig s később annyit láttunk: Beengedte...


A faszi nagyon beszélt a másikhoz röhögve a farkát igazítva...


Később beugrott valamit venni hozzánk és a pultosnak nagy hangon a szemét elmesélte mi volt....


Kedves anyucija meg mai napig azt hiszi, hogy az ő kislánya szűz szent.


Mint kiderült nem én voltam az egyetlen szemtanuja a lánya dolgainak... "mit képzeltek magatokról, hogy ilyet mondtok a lányomról ***"


Tudnék még mesélni.


Egy pl még:

Református tábor 13-17évesek voltak, akkor voltam 14, mamám ápoló s magával vitt nyaralni, szabadon azt csinálhattam amit szerettem volna.

A büfés lánnyal (24 volt ő akkor)jöttem ki jól (koromhoz képest mindig érettebb voltam).


Pár srác elhívott minket estére filmezni.

Nos este rossz helyre nyitottunk be:

A fent említett korosztály szexpartit tartott...mindenki orrba szájba lyukba szó szerint...



Szerinted, ha az emberek maguk vannak elrontva s szüleik, kik nevelni se tudnak...

Szerinted a tanárnak van esélye változtatásra???????????


Vállalkozás mellett szeretek tanítgatni, de csak olyanokat, akik maguk keresnek fel, hogy akarnak haladni s tanulni - olykor pedig lelkileg is kapnak tanácsokat.


Pl hogyan éljék túl a fenti botrányos átlagos embereket a mai világban. (én kicsi korom óta azon az elven voltam/vagyok: Inkább kilógok pl az osztályból, minthogy lealacsonyodjak. A hobbimnak s céljaimnak éltem/élek.)


A kivételesebb gyerekeknek nagyon nehéz, főleg mivel lényegében magukra vannak hagyva.


Voltak olyan foglalkozások, ahol kortól függetlenül alkotós programot tartottam s felajánlottam, aki eljön annak a kövi 2 óra ingyenes. (rakjátok el zsebpénznek az órára szánt összeget - persze ezt szülőkkel megbeszélve, amin mosolyogtak s bele mentek)


Így a zárkózottabbak is eljöttek, vannak kik mai napig barátok, megtalálták a társaságot ahonnan nem lógnak ki.

Az igazság érzetük is élt, mivel elmondták szüleiknek, hogy igazából kaptak 2 ingyen órát.

Volt aki egyből elmondta, volt aki az első vagy második ingyenes után s vissza akarta adni a pénzt szüleinek.


Ebből is látszik sok minden.


A gyerekekben lezajló folyamatok s történt események meg-meg mozgatták őket lelkileg s helyesen cselekedtek.


A tiszta lélek eredményét is tapasztalhatták.

Hogy legyenek öszinték, mert ez fontos s sokkal többre értékelik a rendes emberek ezt pl szüleik.


A tanár ismerősöd, ha halk s nem valami magabiztos, akkor a mai világban (nem csak suliban) is nehéz dolga van/lesz.


Keresnie kell egy olyan munkát, ahol érvényesülhet s nyugodtabb körülmények közt azzal foglalkozhatna, ami hozzá közel áll s szereti is csinálni.


Esetleg komolyabb helyen tanítani.

2019. márc. 2. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát ez baromi nehéz kérdés... amikor szakemberek nem tudnak dűlőre jutni a megoldást illetően - nem tudom mi mit tudnánk tanácsolni.

Nyilván az sem megoldás, hogy felelteti azt a gyereket és mondjuk 1-est kap... pedig anno mi mindig ezért “paráztunk” egy tanártól és eszünkbe sem jutott feleselni.

2019. márc. 2. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Normál esetben elég, ha a tanár felemeli a hangját, szóban megszidja a fegyelmezetlenkedőt. Sajnos amióta minden iskolának kötelessége integrálni, az általános iskolákban tragédia a tanítás. 16 éves koráig fegyelmi eljárással áthelyezhető másik iskolába a kirívóan idióta gyerek, de nem akarnak egymással kiszúrni az igazgatók, ezért inkább tűrnek . Régen a szélsőségesen renitens gyereket nem pofozták a tanárok. Beküldték az igazgatóhoz, ott kapott egy nyakast. Jó esetben legközelebb elég volt beígérni az igazgatói irodát, és visszavett a gyerek.


Ma már amelyik tanítónál rend van egy ilyen osztályban, az fél lábbal mindig a bíroságon van. Nem egy, nem kettő tanári ismerek, aki megjárta a bíróságot, olyat is, aki egy pofon miatt hagyta ott a pályát, mert a gyerek elküldte a k anyjába.

2019. márc. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Megszólal, és jön a szülő (jobb esetben csak) bemószerolni a tanárt az iginél, hogy a gyerekére nem jól nézett a tanár.
2019. márc. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!