Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért szeret a tanár egy...

Miért szeret a tanár egy ilyen diákot?

Figyelt kérdés
Nem csinál szinte semmit egész órán, nem jelentkezik magától sose. Szinte meg se szólal.
2019. márc. 4. 21:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Miből gondolod, hogy nem csinál szinte semmit egész órán?
2019. márc. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg azért, mert nem zavarja az órát. Nem kell vele külön problémáznia.

Én világ életemben ilyen voltam, ha kérdezett válaszoltam, de magamtól nagyon ritkán jelentkeztem. A vázlatot írtam, (viszonylag jó tanuló voltam) de mást én sem csináltam az órán. És úgy vettem észre, hogy a tanárok vagy szerettek, mert nem beszéltem vissza, nem problémáztam, nem hisztiztem és nem vertem szét az óráját, vagy semleges "érzelmeket" tápláltak irántam.

2019. márc. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ismerős. Nálunk volt rá példa több tanárnál.


Ennek több oka lehet;


1. A gyereknek problémái vannak iskolán kívül és ez így mutatkozik meg - gyenge teljesítmény, esetleg az órák elbohóckodása, vagy visszabveszélés a tanárnak, stb. A tanárok közül van, amelyik nem azt nézi ilyenkor, hogy a gyerek mit tesz, hanem, hogy miért teszi.


2. A gyerek unatkozik, lévén a tudása magasabb a csoporténál, neki a feladatok gyerekesek, ezért nem figyel, nem csinál semmit, elvan a kis világában, de nem tudatosan - szimplán nem érdeklődik a feladatok iránt, de megmagyarázni nem tudja miért, csak unalmasnak véli őket (én úgy tapasztaltam, sokszor a nagyon magas iq-jú gyermekek is így viselkednek, de nem minden esetben).


3. A tanuló tanulási nehézségekkel küzd


Mivel az elvárás, hogy a gyerek a maximumot nyújtsa, nem fognak egy kitünő tanuló gyerek körül sündörögni, bíztatni, lelket önteni belé, felkarolni, nagyobb figyelmet adni neki; kivéve ha úgy kitünő tanuló a gyerek, hogy lelkileg egy ronccsá érik - nem mindegy, hogy azért szerez valaki ötösöket, mert vág az esze, mint a borotva és jó a tanulási módszere vagy, mert otthon agyonverik a négyesért.


Azt képzeld el, hogy angolt oktatsz és ott van egy ketteseket szerző lány meg egy ötösöket szerző nyugodtabb, szociális, vidám fiú. Persze, hogy a ketteseket szerző lányra koncentrálsz jobban, hogy mi lehet - nem érti? vagy otthon van valami? vagy miért nem motivált a tanulásra?

2019. márc. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Előttem leírták már, hogy nem zavarja az órát.

Viszont az is lehet hogy a személyisége miatt kedveli.

2019. márc. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!