Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit lehet tenni, ha valaki...

Mit lehet tenni, ha valaki kibeszél a hátam mögött?

Figyelt kérdés

Egy srác féligazságokat pletykál rólam, és egy másik srácról, de ezt csak akkor teszi leginkább, mikor háttal vagyok neki/valaki mással beszélek, és azt hiszi, nem hallom. Egyszer kaptam rajta úgy, hogy be is szóltam valamit, akkor nevetett.

Mit lehet tenni, hogy abbahagyja?



2019. márc. 7. 21:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Le kell tojni! Mindenkiről pletykálnak hülyeségeket, még akkor is, ha semmi rosszat sem tett. Ez ellen nem sok mindent lehet tenni. Minnél jobban látják, hogy ez téged felzaklat, annál többet beszélnek rólad.
2019. márc. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb helyen vannak,hogy kinyalják a segged! Hagyd rájuk,mosolyogj szépen és emeld fel a középső ujjad.
2019. márc. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

" és azt hiszi, nem hallom. "

Ez többnyire fordítva jellemző: azt akarja, hogy meghalld, mert provokál.


Megoldás: hagyd rájuk, esetleg néha dobhatsz rá egy lapáttal, önirónikusan: "sőt, a nyolcszázadik pasival/csajjal csinálom, nem értem, miért fáradnak elé annyira, nálam nagyobb ribi/strici nincs a világon! :)"


Mindezt mosolyogva, könnyedén.


Bár elsősorban belül kell elkezdeni, mert ha nem vagy hiteles kifelé, tehát ha nem vagy ön-azonos, ha nem azt mutatod, amit érzel, akkor borulhat az egész.


Sajnos tini korban, és sokan még huszonévesen is a fordítottját hiszik, tehát azt, hogy ha megjátsszák önmagukat, az majd "védetté teszik őket". Pont fordítva van. Sok kamasz retteg belül, de eljátssza a határozottat, mert kompenzál, és pont ezért fog hamis barátokat, látszólagos, de fals önvédelmet kialakítani.


Ehelyett a valóban működő folyamat az, ha az ember mélyíti önismeretét, és egyre inkább önmagához hűen cselekszik, kongruensen.


Ez nem azt jelenti, hogy szexuális titkokat, vagy pl szakmai titkokat ki kellene adnod magadról v másról. Hiszen muszáj szűrni az érzelem kimutatást, és az információt. De a józan megfontolásból eredő szűrödön át minden mást engedj ki úgy, ahogy van. Plusz lehet poénkodni is persze, ha a helyzet úgy adja, de ne ez legyen a döntő.

2019. márc. 8. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Beszéld ki te is!!!!
2019. okt. 11. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!