Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek egy középiskolai...

Szerintetek egy középiskolai tanár viselkedésében hol van a határ a szimpátia, és vonzódás egy diák felé? Ti mikor kezdenétek gyanakodni, hogy lehet másként tekint rátok a tanár?

Figyelt kérdés

(Csak elméleti kérdés)


Írjatok kort


2019. márc. 10. 09:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem nem az, amit általánosságban meg lehet határozni. Jó, egy tanár ne kövesse titokban a tanítványát és a himbilimbijével a kezében ne lesse az ablakon át :D


DE!!! mindenki mást érez a határok átlépésnek; lehet olyan diák, akinek furcsán hat, ha a tanár 10 mp-nél tovább nézi, másnak totálisan elfogadott, ha a tanár megöleli őt.


Akkor lehet gyanakodni, ha ismerjük a tanár általános jellemét, viszonyulását másokhoz és azt vesszük észre, ez felénk irányulva eltérő. De az, hogy alapjáraton van egy stílusa nem lehet egy biztos pontja, hogy belénk esett. Mindenkinek máshol van az a bizonyos határ.


29 éves nő vagyok, nem tanítok, nem tanulok.

2019. márc. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igaza van az előttem szólónak, a legnehezebb, hogy a határ nagyon szélsőséges. Egyik diákot szinte meg sem lehet szólítani, a másik meg a nyakamba ugrott és megölelt egy sikeres nyelvvizsga után, mindenki előtt. Az egyikkel érettségi után le lehet ülni egy kávéra beszélgetni, a másik meg tudni sem akar rólad. A valóban beteg, pedofil tanár ugyanis igazából rejtve, áldozatait szinte becserkészve dolgozik, a felszínen általában korrekt ember látszatát keltve, a nagyhangú, művészlélek tanárok ilyen szempontból sokkal kevesebb galibát okoznak. És mivel a tanár is ember, lehet, hogy egy-egy könnyed megjegyzése pl. nálad már túlmegy egy határon, és ilyenkor érdemes egy tiszteletteljes visszakozást mutatni, mert adjuk meg a lehetőséget, hogy bocsánatot kérjen, vagy egyszerűen csak visszalépjen. Tehát szerintem egészséges hozzáállást mutatva a tanárt is segíted, aki mindennap 180-200 tizenéves között van, és lehet, hogy ügyetlenül mutatja ki a háláját, mert segítettél neki az ünnepség szervezésében. Sajnos a média tesz róla, hogy valakik egy szélesebb mosolyra fegyelmit követeljenek, pedofil hisztéria van a levegőben, mint ahogyan azt nemrégiben a két ártatlanul megvádolt olimpiai bajnok vízilabdázó esetében láthattuk. Természetesen a szexuális megjegyzések, állandó négyszemközt való beszélgetésre hívások, zaklatás szintű állandó üzenetek a neten nem vita tárgyai.

47/F 20 éve tanár

2019. márc. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!