Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A tanárok miért nem szeretik...

A tanárok miért nem szeretik a kiközösített gyerekeket (részletek lent)?

Figyelt kérdés

Az iskolás éveim alatt volt két gyerek; az egyik általános iskolában, a másik gimiben, akik nem tudtak beilleszkedni, bántották őket. Furcsán viselkedtek, amivel adták a bántóik alá a lovat (pl poénból gimiben a fiú a fülébe dugott ceruzával ült, általánosban a másik fiú táncolva ment fel a lépcsőn, stb.), illetve volt mindkettőnek egy alap mentális gondja, amivel kitüntek a többiek közül.


Én mindkettőnél azt vettem észre, hogy szó szerint utálták őket a tanárok; a hátuk mögött panaszkodtak rájuk nekünk, forgatták a szemüket, ha a gyerek megszólalt órán, beszóltak nekik, kiabáltak velük; DE! ha konfliktus volt akkor a pártjukat fogták, illetve a többi fiúra notóriusan rászóltak, hogy hagyják békén őket.


A Gyakori kérdéseken is olvastam sok esetet, ahol a különcöket megvetették a tanárok; volt, ahol az illető önmagáról írt, más esetben egy ismerőséről.


Félreértés ne essék, nem szidalmazni akarom a tanárokat és nem érzek emiatt ellenszenvet; pusztán kíváncsi vagyok; miért nem kedvelik a problémásabb, kiközösített gyerekeket a tanárok?



2019. márc. 12. 19:03
 1/8 anonim ***** válasza:
12%
Mert a tanárt lefizették,vagy megfenyegették,vagy csak szimplàn jópofizni akar a csesztetökkel.
2019. márc. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
17%

Te kedvelnéd azt aki megkeseríti az életedet? Pontosan ilyenek az ilyen problémás gyerekek.

Megvédeni pedig azért védik őket, mert ugyanakkor az is természetes, hogy a gyengébbet védeni kell.

És persze amit szabad jupiternek, nem szabad a kisökörnek, ezért nem hagyják hogy a diákok leckéztessék a különcöt helyettük.

2019. márc. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés, én is tapasztaltam már ezt a saját bőrömön is, meg más kiközösített diákokon is.

Pl. okj-n tanultam és volt egy csaj az osztályban, akinek tényleg komoly mentális gondjai voltak (valakitől pl. azt hallottam, skizofrén. Nem tudom, igaz-e, de egy osztálytársam ismerte régebbről és bár nem akarta konkrétan elmondani, mi a baja, de mondta, hogy már kezelték pszichiátrián is a lányt, szóval tényleg eléggé rottyon volt mentálisan és lelkileg is). És a lényeg, akárhányszor szóba került, a tanárok is mindig forgatták a szemüket, meg aki még esetleg nem hallott róla, annak elmondták, hogy amúgy a szóban forgó csaj már 4. éve jár erre az egy éves képzésre, mert olyan hülye, hogy sose tudja megcsinálni és most is biztos kihullik majd pár hónapon belül, de ezúttal valószínűleg végleg ki is rúgják hál' istennek, meg ilyesmik...Meg volt pár osztálytársunk, akik szétszivatták a lányt és néhány tanár röhögött velük együtt, mikor beszóltak neki vagy a háta mögött figurázták ki..

Valamint most is van egy osztálytársam, akinek szintén mentális gondjai vannak, tuti nem egészen ép szellemileg se, meg mintha egy kis autizmus is befigyelne nála, és ezt mások is észrevették már. Na őt is szidja nekünk pár tanár a háta mögött, hogy mennyire buta (pedig nem hinném, hogy csóri tehet róla), meg amikor páran elkezdenek róla beszélni, hogy jajj milyen hülye már, meg múltkor is ezt meg azt csinálta, a tanárok ezen is röhögnek, meg mesélik a saját élményeiket ezzel a gyerekkel...

Én arra gondolnék, talán az ilyen tanárok ezzel akarnak imponálni a diákoknak, hogy velük együtt utálják a "közös ellenséget". Vagy csak simán s3ggfejek. Mindenesetre szerintem elég etikátlan pont egy tanártól, hogy nem hogy rászólnának a piszkálódókra, vagy legalább csendben maradnának ilyenkor, még röhögnek velük együtt a piszkált diákon..

2019. márc. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én például világ életemben egy szörnyszülöttnek képzeltem magam, akit valamiért kerülnek az emberek. Egyszerűen látom, érzem, hogy a többség nem akar semmilyen verbális kapcsolatba kerülni velem. Felnőttként már pont leszarom, de gyerekként kifejezetten rossz érzés volt, hogy velem nem tudtak/akartak mit kezdeni a tanárok. Látszott rajtuk, hogy na itt a csendes gyerek, húzzon már el és kész. Bezzeg az engem terrorizáló "menőkkel" kifejezetten jóban voltak, beszélgettek. Ez nekem nagyon fájt.


Vagy rendszeres eset volt, hogy annyit kaptam a tanártól, hogy "védd meg magad" "tanuld meg megvédeni magad". Értem én, hogy mindenki magáért felelős, de elég szar érzés, mikor a tanárok szemet hunynak az iskolai terror, mobbing felett.


Emlékszem, volt, hogy "karikatúrát" rajzoltak rólam a táblára, a gúnynevemmel ellátva. Bejött a tanár, mosolyogva nézte, annyit mondott, hogy "ezt hagyod?" majd egész órán fenn hagyta a "művet". Véletlenül sem az, hogy legalább letörölte volna, vagy szólt volna a többieknek, hogy ezt nem kellene. Mert hát természetes dolog megalázni valakit.


Vagy volt, hogy óra előtt rendetlenkedett egy csomó gyerek mellettem és én is mellettük voltam. De konkrétan nem is csináltam semmit. Erre odajött az egyik tanár és idegesen konkrétan megfogta a nyakamat és fojtogatva rángatott, hogy "nyugodjunk már le". Mert hát én voltam a leggyengébb láncszem. Persze utána bőgött az igazgató előtt, hogy hát ő nem is fojtogatott, én meg közöltem, hogy de.

2019. márc. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Vagy ha már tanárok, akkor ismerősi körben 2 tanárt ismerek.


Egyik egy haverom volt csaja. Aki évekig nem tudta feldolgozni, hogy a srác dobta, össze-össze jártak, odajárt a házához. Volt eset, amikor konkrétan részegen nekiment a srácnak és verekedett vele. És ez tanít gyerekeket. Holott érzelmileg olyan szinten labilis, hogy időnként rá férne egy gyógyszeres kényszerkezelés valamelyik pszichiátrián.


Vagy saját rokonom akinél szintén azt látom, hogy érzelmileg "nulla". Amolyan haláltábor vezető típus. Saját csecsemője ha bőg akkor az a válasza, hogy "én aztán fel nem veszem, szokja csak meg hogy nem ugráltathat".

2019. márc. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a tanarok is valahova hazamennek munka utan. Vissza lehet nekik adni a szemetsegeket.
2019. márc. 13. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
38%

Furcsa, mert mikor én jártam érettségizni, akkor sokan utáltak az osztályból, és ennek hangot is adtak.. Csendes voltam, visszahúzódó,szorongós.. Ezt tudták, látták a tanárok is, de soha egy rossz szót nem szóltak hozzám, amikor valaki beszólt, sőt próbáltak védeni is. Egyik havernőm mesélte, hogy egyik nagyképű csaj kidumált a tanárnak a barátnőivel, ő meg mondta, hogy "Jolvan mostmár ideje lenne leállítanod magad."

Jol esett amúgy.


Viszont volt egy kiscsaj akit szintén utáltak, őt a tanár se szerette, de annak megvoltak az okai... Szóval ennyi... :) 24L

2019. márc. 13. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert vagy tényleg kicsit idegesítő az ember, vagy pedig ha a hangadók nagyon barmok, a tanár is fél hogy ha megvédi akit szekálnak, majd őt is "kiközösítik". Ez komoly, a tanárok se mernek bármit megcsinálni. Legalábbis sokan inkább bratyizni próbálnak a hangadókkal. Nem az összes, de az biztos hogy nem azért fog valaki segíteni mert tanár, hanem azért mert a személyisége olyan hogy képes rá. De erre sokszor gyerekek is képesek, ezért meg kell válogatni ki jöhet szóba, nem mindig a tanár a megoldás, vagy talán egy másik tanár.
2019. márc. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!