Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért lehetett ez eddig...

Miért lehetett ez eddig minden közösségben amibe belekerültem, és még most, egyetemen is?

Figyelt kérdés

Általános és középiskola, okj-s tanfolyamok, és most az egyetem. Egyik helyen se lehettem a társaságnak igazán a tagja akik közé jártam. Már az csoda, ha valaki köszön egyáltalán. Amúgy meg csak ott ülök órákon mint egy hülye, csendben és egyedül, nem akar velem beszélni senki, nem érdeklődik irántam senki, ha meg én próbálkozok közeledni másokhoz lekoptatnak a fenébe és úgy tekintenek rám, mint egy fogyatékosra. Meg hogy mit is akarok én voltaképpen.

Még most, egyetemen is ez van. Végigülöm az órákat egyedül, órák után hazajövök, haverok híján nem is hív el senki sehova.

Pedig teljesen értelmes emberek közé járok, mindig is teljesen tisztességes, normális emberek közé jártam, és mégis, mindenhol ez lett a vége. Sehova se fogadnak be.

Miért lehet ez? Összefügghet azzal, hogy kommunikációs gondjaim vannak, és a köszönéssel is van néha bajom? Utcán, vasúton mondjuk a többségüket nem nagyon ismerem fel, csak ott ahova járok


2019. márc. 13. 09:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Velem is ugyanez van.

Egyszerűen mindig olyan emberekkel kerülök egy helyre, akikkel semmi közös nincs bennünk, így nem alakul ki semmi.

Gimnáziumban is csak egy barátnőm volt, egyetemen meg nincs senki, akivel a szabadidőmben is találkoznék.

Van 3 csoporttársam (1 lány, 2 srác), akikkel jóban vagyok, megvan, melyik órán kivel ülök (nem közös minden óránk), és ennyi.

2019. márc. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Kommunikacios gond,h nem koszonsz? :D Nana,h pattintanak.

Ez fogyatekossag.

2019. márc. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Melyik egyetemre jársz?
2019. márc. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem hasonló gondom volt; gimiben és egyetemen - mindig egyedül ültem, ha közeledtem, akkor lekoptattak, ha beszélgettem, mindig az lett a vége, hogy lekorholtak.


Úgy éreztem, ok nélkül utálnak, pedig én megtettem mindent a szeretetükért (szervező voltam rendezvényeknél, leckében segítettem, ha gondjuk volt a támaszuk voltam, stb.)


Én magamat átlagosnak gondoltam, másokat egyaránt. Nem értettem, hol a bibi és miért ilyen ellenségesek velem.


Így utólag megértem őket;


1. Nagyon sokszor képes voltam túlreagálni dolgokat és aprócska hétköznapi történéseket elefánt méretű tragédiára nagyítani


1a. Sima dolgokat túlaggódtam (például egyetemre a beiratkozás)


2. Érzékeny voltam és olyan dolgokon tudtam keresegni, amiken nem kell. Sőt, volt, hogy, ha nem volt min keseregnem, akkor kerestem valamit, amin lehet.


3. Lobbanékony voltam, sértődős és mindig az vol a sztori, hogy


a. vagy sértődötten befoprdultam

b. vagy visszaszóltam dühösen, de aztán megbántam


4. Ha próbáltam kommunikálni, az inkább figyelemfelhívás volt. Akadt, hogy értelmetlen, sokszor oda nem illő dolgokat mondtam, ez idegesítette a többieket.


4a. Sokszor nem vettem észre, ha zavarok vagy véget ért egy tere-fere és illene tovább állnom.


***


!!! Persze ezt akkor nem tudatosan!!!


***


A testvérem világított rá; ha minden helyen, ahol megfordulok, az lesz, hogy nem tudok barátkozni, meg lekorholnak, akkor bennem van a bibi. Először nem értettem meg húztam a számat, hogy velem semmi gond nincs; aztán magamba néztem és így megtaláltam a gondokat és tudtam dolgozni rajtuk.


***


Kérdező, Te hogy látod magad viselkedésileg? Egy kicsit mélyebben kutass.


- Nem stresszelsz vagy reagálsz túl dolgokat?

- Gyakran felkapod a vizet? Visszaszólsz vagy magadba roskadsz?

- Meg tudod állapítani, hogy valakinek alkalmatlan e éppen a társaságod (pl egyedül szeretne lenni vagy a barátjával bizalmasan diskurál)?

- Hogyan beszélsz?

- Nincsenek kilengéseid, amikor egyszer pörögsz és egyszer bezárkózol?


stb.


***


A köszönés; általában akkor hagyják el, próbálják levegőnek nézni az embert, ha nem akarják megkockáztatni, hogy ebből társalgás alakuljon ki.

2019. márc. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem csak benned van a problém... Mint ahogy a hiszti-szöveg végén láthattuk. Tulajdon képpen Antiszociális vagy és erre rá eszméltél és most pióca módon próbál kapkodin, hogy valaki legyen már jobba veled és ezt az egész szánalmas őrületet látják benned. Fel kell, hogy nőj és, hogy felfogd ez nem igy működik. Az erőtlen kapálozás sehova nem vezet max oda hogy elrémíted az emerket maggad mellől. Szóval lényegere térve változtas magadon ön erőböl mert más ezen nem tud és nem is biztos, hogy akar segíteni. A második a köszönés ideje lenne megtanulnod, hogy kell. Semmi kiskutya effektus csak simán hangosan be mész és hangosan köszönsz, majd nem elkapod a tekinteted nehogy valaki vissza köszönjön. De ezeket naphosszat lehet mesélni. Ne kerres több hibát ne legyél siró nyuszi azt senki nem szereti!
2019. ápr. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!