Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Aki egyszer bullying áldozata...

Aki egyszer bullying áldozata volt, annak örökre tönkrement az élete?

Figyelt kérdés
Van itt ilyen ember? Én egyszerűen képtelen vagyok beilleszkedni a társadalomba,szociális fóbiával,PTSD-vel,és depresszióval küzdök. Valamiért kezdem elveszíteni a reményt,hogy a dolgok jobbra fordulhatnak nálam.
2019. márc. 15. 06:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
22%
Miért nem keresel egy pszichológust, aki segít feldolgozni ezt és megtanít arra, hogy hogyan lehet védekezni ilyesmi ellen, illetve arra, hogy hogyan kell normálisan viselkedni a társadalomban, hogyan ne válts ki másokból ilyen reakciókat!
2019. márc. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Engem már 14 éve nem bántanak azok, akik az iskolában zaklattak, mert elballagtunk, de azóta is küzdök a bizalmatlanságommal az emberek felé. Kis lépésekben haladok, de nem hiszem, hogy valaha leszek normális, egészséges önértékelésű ember. Kívülről ez nem látszik, van férjem, barátaim, eljárok szórakozni, beszélgetek az emberekkel, de végig azt érzem, hogy mindenki jobb nálam, én semmit sem érek, örülhetek annak, hogy szóba állnak velem. Új társaságba beilleszkedni nekem maga a pokol. Szóval nem tudom, szakember segítségével lehet jobb lenne.
2019. márc. 15. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%
1-és válaszoló, köszi az áldozathibáztatás tökéletes példáját. A bántalmazást csak kiprovokálni lehet szerinted?
2019. márc. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
33%

Láthatólag nem tudsz szöveget értelmezni!

Szó sincs áldozathibázatásról, hanem csak megfelelö viselkedés elsajátításáról.

Nem aztírtam, hogy az áldozat a hibás, hanem, hogy ha nem megfelelöen tud valaki védekezni, azt sokkal inkább fogják bántalmazni azok, akik erre specializálódtak.

Aki ugyanis tipikus áldozat-módon viselkedik, azt sokkal könnyebben megtalálják a bántalmazók, és éppen ennek elkerülésére kellene megtanulni az áldozatnak a megfelelö szociális mintákat, hogy el tudja kerülni az ilyen helyzeteket.

2019. márc. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
48%
Aha. Engem azért bantottak, mert ronda vagyok. Nem viselkedtem áldozatként, sőt kiálltam magamért mindig, de nem változott a helyzet. Soha senki nem állt mellém, pedig kértem segítséget. Milyen szociális mintát kellett volna követnem egy ilyen helyzetben?
2019. márc. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
45%

Látod, éppen te vagy az, aki nem akar professzionális segítséget kérni, hanem mindenki ellen hadakozik, aki segíteni akarna.

Olyan nincs, hogy valaki "ronda", ez csak magyarázat részedröl. Ugyanis az emberek 80%-a nem szép, ennek ellenére a többséget mégsem bántják.

A te fellépesed sem volt megfelelö, feltehetöleg a kiálltál magadért agressziót jelent, ami abszolút konktraproduktív ilyen esetekben.

Éppen ezért kellene szakember, azaz pszicológus segítségét kérni, aki a megfelelö (mármint ténylegesen megfelelö, nem annak gondolt) módszereket tud javasolni!

2019. márc. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
57%
Nem voltam agresszív velük, nem tudom miből jött ez le. Sok mindent próbáltam, de abban a helyzetben nem tudtam mit tenni. És nincs szükségem arra, hogy egy pszichológus megmondja, hogy 12 évesen hogyan kellett volna az intézetis, drogos osztálytársaimat valahogy rábírni, hogy ne köpködjenek le minden nap. Érdekes más közösségben ez nem fordult elő. Akkor talán a közösség volt nem megfelelő, nem az én viselkedésem.
2019. márc. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Igen, meg fog maradni örökre a seb. Sokan mondják, hogy jót nevetsz majd rajta x év múlva miután feldoldolgoztad. Ez baromság, semmi vicces sincs abban hogy egy-két retardált és aljas gyerek unalmában nap mint nap terrorizála egy embertarsát minden ok nélkül es ezzel megnyomorította az általános iskolai éveit (szóval kb. a gyermekkorát).


Én annyit tudtam csinálni ez ellen, hogy elfogadtam: én is megérdemlem a boldogságot. Nem vagyok pszichológus, de szerintem az a legsúlyosabb sérülése az áldozatoknak, hogy azt gondolják ők nem érdemlik meg a boldogságot vagy egyszerűen szokatlan nekik, ha boldognak érzik magukat ezért kilépnek belőle, mert félnek. Na ezt el kell felejteni, mindenki megérdemli, sőt azzal is tudod megbosszulni a szemetkedesüket, hogy Te boldog ember vagy, mivel azt tükrözöd, hogy nem tudtak megtörni, hiába ez volt a céljuk. Mert tudat alatt ez a céljuk, hogy Te felnőtt korodban egy szerencsétlen senki.

2019. márc. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
... legyél. Ne engedd meg nekik! *
2019. márc. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
93%
Csak akkor, hogyha hagyja, hogy ez a dolog egy életre meghatározza őt. Dönthet ugyanis úgy is, hogy nem hagyja őket nyerni, elmehet pszichológushoz, erősítheti magát lelkileg, stb. Engem is keményen kínoztak gyerekkoromban, ebben nőttem fel, mégis néhány év terápiával erős, kiegyensúlyozott, önbizalommal teli ember lett belőlem.
2019. márc. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!