Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek ha nem érdekel az...

Mit tegyek ha nem érdekel az egyetem ahova járok?

Figyelt kérdés

Nem szeretek ide járni,nem érdekel ez a szak.Nem akarok ebbe dolgozni.Nem akarom ezt csinálni.Megbántam,hogy ide jöttem.Jobb lett volna,ha tanulok valami normális szakmát,amivel el is tudok helyezkedni.

De már nem tudom itthagyni,mert különben vissza kell fizetnem a tandíjat.És ha itthagyom,nem lesz semmilyen végzettség sem a kezemben.

Viszont nem akarok ittmaradni sem,nincs semmi motivációm végigkínlódni a semmiért.Olyat tanuljak,ami nem is érdekel és ezt csináljam egy életen keresztül?Bár a betanított gyári munka se jobb minimálbérért.Bár ki tudja.



2019. márc. 24. 13:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Minden elhelyezkedési lehetőséget végignéztél, amit a végzettséggel elérhetsz? Van ahol plussz pénz jár a diplomáért még akkor is ha nem az adott szakterületen szerezted meg.
2019. márc. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mit tanulsz jelenleg az egyetemen? Mire jársz?
2019. márc. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

"Mit tegyek ha nem érdekel az egyetem ahova járok?" Válts szakot, kart, egyetemet!


"Jobb lett volna,ha tanulok valami normális szakmát,amivel el is tudok helyezkedni." OKJ-zhetsz.


"De már nem tudom itthagyni,mert különben vissza kell fizetnem a tandíjat." Azt félévente kell. Az orvosira az egy nagy összeg, de egy alulmotivált, szarul képzett orvosnál nem lehet nagyobb képzési szentségtörést elkövetni.


"És ha itthagyom,nem lesz semmilyen végzettség sem a kezemben." Ha otthagyod, és nem tanulsz mást, akkor nem lesz. Tanulj mást!


Mit tanulsz? Hanyadéves vagy? Kinek tartozol a tandíjjal?

Nemsokára felvételi. Jelentkezhetsz máshova. Ha nagyon nehéz kitalálni, akkor hagyj ki inkább egy évet, és tarts gap yeart. Dolgozz 8-10 hónapot, és kirándulj, utazz 1-2-t, hogy kideríthesd, mi az ami érdekel.

2019. márc. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Vàlts amíg lehet! De teljesen megértelek... Ugyanígy voltam én is,bár én a vége fele éreztem, hogy mégsem akarom ezt tanulni. Viszont akkor már csak a gyakorlat volt hàtra, így megcsinàltam az államvizsgát. Viszont azóta sem dolgozok a végzettségemmel kapcsolatos munkahelyen. Szidom magam, hogy eltelt 3 és fél év feleslegesen. Lehet szeptembertől belevágok valami másba. Úgyis végre van egy kis tartalékom. Bár normális végzettségem nincs, hogy magasabb fizetést kapjak...

N

2019. márc. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Válts
2019. márc. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kérdés mennyi van még hátra. Ha már csak pár félév, akkor inkább végigcsinálnám, aztán majd legfeljebb másba fogsz bele ami érdekel, de nem kell sok pénzt visszafizetni, és papírod is lesz. Ha viszont csak pár félévet nyomtál le, és messzinek tűnik a vége, akkor megfontolandó hogy otthagyjad, a tandíjat pár havit akkor vissza kell fizetni, de talán az még határeset, ha elmész dolgozni, aztán akkor utána belefoghatsz olyanba ami érdekel. A legrosszabb ha nagyjából közepén vagy a tanulmányaidnak, ez a tipikus se előre, se hátra eset, ilyenkor nagyon nehéz döntést hozni, hogy a fentebbi verziókból melyik lenne jobb.
2019. márc. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha tudod mit szeretnél valts. Vagy passziválj,hát ha az idő alatt rájössz mit akarsz.

Én is passziváltam másfél év után, itthon rájöttem mit akarok.

Szorítok neked is sikerüljön.

2019. márc. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!