Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mitől normális és elfogadott,...

Mitől normális és elfogadott, hogy a testnevelés órán a tanár ordibál a gyerekekkel, néha üt?

Figyelt kérdés
Ezáltan mitől fognak a gyerekek jobban telsesíteni?

2019. márc. 26. 08:27
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
A magyar oktatás a tanárok nagyrészével(szeretik úgy beállítani maguk, hogy velük semmi baj) úgy le van maradva, mint a borravaló.
2019. márc. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
33%

Nem értek egyet ezzel a módszerrel. ha Veled történik, nagyon sajnálom :(


A tanár úgy állítja be magát, mint az a valaki, akivel ellenkezni nem szabad, akit komolyan kell venni. A gyerek ettől több energiát fektet bele a feladatai elvégzéséhez és ezűltal "teljesít jobban".


Pl tegyük fel, hogy van egy gyerek;


A tesitanár azt mondja, csináljon meg 100 felülést; 80-at megcsinál, A tesitanár kedves hangon unszolja, de a szóbanforgó gyerek nem tud többet megcsinálni, annyiban marad.


B tesitanár elkezd ordítani, hogy csináljon meg 100 felülést a gyerek. a gyerek már rosszul van a 80-nál, de a tanár üvölt, üti, megalázza, azt mondja, ha leáll még jobban bedurvul; persze, hogy a gyerek meg fogja csinálni a 100 felülést (félelméből)


***


persze itt a gyerek korát és jellemét is figyelembe kell venni. Általában idősebbeknél arra szállnak rá, aki félénk, visszahúzdó, nagyon ad mások véleményére. Kicsi korban meg könnyebb mindenkit így befolyásolni.

2019. márc. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Természetesen nem normális, és nagyon szomorú, hogy vannak olyan iskolák, ahol ez "elfogadott".


Szerintem több tényező játszik közre: a legtöbb tesitanár komolyabban sportolt gyerek- és fiatalkorában, és az edzéseken bizony sokszor keményebben bánnak a sportoló gyerekekkel, mint a sima tesiórán, ahová mindenkinek kötelező járnia. És szerintem sok tesitanár ezt a kemény, szigorú szemléletet hozza magával az iskolába is (hiszen ebben nőtt fel az edzőtermekben), nem veszi figyelembe, hogy az átlag iskolás gyerek nem akar sportoló lenni, és sokan ügyetlenek/lassúak/gyengék is.


Mivel ők mindig jók voltak tesiből, sportból, szerintem némelyikük egyszerűen nem tudja megérteni/elfogadni, hogy vannak más testalkatú/képességű/érdeklődésű gyerekek, akiket nem kellene feleslegesen nyaggatni és főleg nem megalázni.


Attól tartok, a frusztráltság is benne van, eleve sok tanár frusztrált az alacsony fizetés miatt, másrészt a tesit azért sok gyerek el akarja lógni, nekem gimiben volt 6-8 osztálytársam, aki tüntetően semmit nem volt hajlandó megcsinálni, csak ültek a padon és beszélgettek, vagy 2 hetente szóltak hogy menstruálnak és át sem öltöztek, stb... Szóval a tesitanár azért látja, hogy sokan egyáltalán nem veszik komolyan az ő óráját, és kihasználnak minden kiskaput, csak tesizni ne kelljen. Ez azért bosszantó lehet, persze erre van más megoldás az ordításon kívül, de szerintem sok tanár nem tud mit kezdeni a helyzettel. Nincs annyi pedagógiai érzékük, hogy máshogy oldják meg (érdekesebb feladatokkal bevonni mindenkit, megszerettetni velük a mozgást, képességekhez mérten értékelni, stb.).


Az ütést abszolút elfogadhatatlannak tartom, ha ilyen történik, azt jelenteni kellene az igazgatónak.

2019. márc. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
14%
A gyerek.bezzeg beszélhet rondán a tanárral,bánthatja stb... őket ki védi meg??? Igenis verjék a tanárok a kölköket!!! Dolgoztam suliban, láttam mi folyik ott... Undorító.
2019. márc. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
29%
Velem is ordibált a tanár, és mégis normális felnőtt lettem.
2019. márc. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%
Attól függ: ha azért üt, mert a gyerek nem tudja jól megcsinálni a gyakorlatot, akkor elmebeteg a tanár. De pl. vannak olyan diákok, akik terrorizálják a gyengébb osztálytársaikat, ezeknek tényleg kijár pár büdös pofon.
2019. márc. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
4-5: ha nektek szar volt, legyen mindenkinek szar? Mi a retek rák ez a mentalitás? Miattatok tart ez a redvás ország ott, ahol...
2019. ápr. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!