Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit gondoltok arról, hogy az...

Mit gondoltok arról, hogy az iskolákban lehet vért adni?

Figyelt kérdés

A mi sulinkban évente 2x rendeznek véradást és aki elmegy vért adni, az véradás után hazamehet. Persze nem muszáj, vannak, akik bemennek utána órákra, de a legtöbben nyilván élnek a lehetőséggel és hazamennek. Valószínűleg a véradók közül sokan alapból csak ezért mennek el amúgy, hogy utána hazajöhessenek, de szerintem még mindig jobb, mintha egyáltalán el se mennének, mert hiába nem az önzetlenségük miatt mennek el a véradásra, akkor is megmenthetik egy (vagy akár több) ember életét a vérükkel..Sőt, szerintem amúgy alapból azért vezették be ezt a szabadnapos dolgot, hogy legalább akik amúgy nem mennének el, azokat is ösztönözzék a véradásra.

Viszont tavaly ilyenkor is volt véradás, amire én is mentem volna, csak végül nem tudtam, viszont így is elment kb. 7-8 ember az osztályunkból, majd az egyik tanár bejött órát tartani és ugye látta, hogy ilyen sokan hiányoznak a véradás miatt, mire elkezdett ordibálni a jelenlévőkkel, hogy minek kell vért adni, ne menjünk vért adni, egy véradás nem lehet fontosabb a tanulásnál, stb...Aztán tartott egy 20 perces szentbeszédet erről, hogy milyen sokat lógunk és be kéne szüntetni ezt a véradást az iskolákban, mert ez nem állapot, hogy egy fél osztály elmegy, hogy utána hazamehessen (mellesleg az a "fél osztály" az osztály 1/3-a volt kb.). Ja meg megparancsolta, hogy az anyagot, amit aznap veszünk, nehogy oda merjük adni azoknak, akik véradáson voltak, tanulják meg a tankönyvből, ahogy akarják :D

Szerintem nem azon az egy db napon fog múlni, hogy sikerül-e levizsgázniuk a véradóknak, vagy sem..Meg nem értem, miért fáj az egy tanárnak, hogy egy osztálynak akár a fele elmegy vért adni és nem jön be aznap órákra, attól még a jelen lévő embereknek ugyanúgy lehet órát tartani, nem? Még mindig előrébb lettünk volna amúgy az anyaggal, ha 20 perces szentbeszéd helyett normálisan órát tart, nem szidja nekünk azokat, akik elmentek vért adni..Arról nem beszélve, hogy a véradások előtt mindig bejön az iskolaorvos tartani egy rövid beszédet a véradás fontosságáról és mindig megemlíti ilyenkor, hogy egy ember a vérével akár 3 másik ember életét is megmentheti...Szóval szerintem elég önző dolog a szóban forgó tanártól, hogy szerinte 3 sérült embernek kb. meg kellene halnia pusztán azért, mert őt zavarja, hogy 8 emberrel kevesebben ülnek előtte a tanteremben.

Szóval csak én nem értem az adott tanár reakcióját? Vagy szerintetek is olyan "ördögtől való dolog" ez az iskolai véradás és be kéne szüntetni, vagy azt, hogy véradás után haza lehet menni (még ha így lényegesen kevesebben is mennének el)?


2019. márc. 30. 14:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
az ilyen reteknek kéne az, hogy amikor neki kéne vért kapni, kezeket széttárni és mondani neki: bocs, de nincs.
2019. márc. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az iskolai véradás szerintem egy nagyon jó kezdeményezés, az én figyelmemet is így hívták fel anno erre a lehetőségre és azóta is aktív véradó vagyok.

A tanárod viszont egy idegbeteg gyökérnek tűnik nekem ez alapján. Még ha a lógás lehetősége miatt is mentek el vért adni diákok, a véradás ettől függetlenül megtörtént és a segítségre szoruló emberektől sajnálni ezt a lehetőséget, elég nagy parasztság.

Az meg, hogy próbálja lebeszélni erről a diákokat, tanár létére szerintem megengedhetetlen. Mivel a nevelés és a helyes útra való terelgetés is aktívan benne van egy tanár munkakörében, ezért inkább pont, hogy biztatni kéne a diákokat az ilyen jócselekedetekre.


25/F

2019. márc. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kdves kérdező, én orvos vagyok, nekem az a véleményem, hogy a véradás egy iszonyatosn önzetlen és jó cslekedet és nagyon fontos dolog. Ezzel ellentétben a magyar oktatási rendszer felsőoktatás alatt egy vicc, a tanárok jó 60 százaléka pedig hasznavehetet frusztrált, rosszindulatú, diákellenes retardált barom.

Szóval menjetek vért adni a tanárokat meg sz.rjátok le.

2019. márc. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :) Jöhetnek még vélemények ^^

Amúgy a kérdés csak onnan jutott eszembe, hogy most is lesz véradás és velem együtt talán 4 vagy 5 ember jelentkezett és az osztályfőnök még meg is jegyezte, hogy kár, hogy ilyen kevesen megyünk, bár ez is valami, mert van olyan osztály, ahol még ennyien se..És ő is mondta ezt, hogy akár több ember életét is megmenthetjük egy adag vérrel, stb. Szerintem minden tanárnak így kéne hozzáállnia, nem úgy, mint az az idegbeteg, akiről fent írtam..

2019. márc. 30. 16:04
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarom lelőni a titkot, de nem csak hogy nem ezen az egy napon fog múlni, hogy le tudtok-e érettségizni, hanem konkrétan a 4-5 év középiskolai tanulmányaitokon sem, mert abszolút nem arra a tudásra kérdeznek az érettségin, amit tanítottak, emelt szintre pedig akinek komoly tervei vannak, az úgyis iskolán kívül, külön tanárnál vagy előkészítőn készül. Egyedül a pontszámításnál számítanak az utolsó két év jegyei. Szóval ha nem ütközik a házirendbe, akkor nyugodtan menjen akár az egész osztály vért adni, ahogy az egyik válaszoló írta, sz#rjátok csak le az idegbeteg tanárokat és nyugodtan hivatkozzatok a házirendre, ha nem hajlandóak felfogni, hogy nem nekik van igazuk.
2019. márc. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gond nincs vele. Nem azon a 2 napon múlik a diák jövője.

Na meg kicsit álszent, az óra felét háborgással töltötte ahelyett, hogy a munkáját végezné és oktatná a jelenlévő diákokat. A személyes sérelmei nem lehetnek fontosabbak a tanulásnál...

2019. márc. 31. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!