Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Osztálytalálkozóra kb. hány...

Osztálytalálkozóra kb. hány tanárt szokás elhívni? Illik nekik fizetni az ennivalójukat, és ajándékot adni nekik?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 2. 18:36
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és evés előtt / után valamit csinálni szoktak? Ha igen, tudtok ötleteket adni?
2019. ápr. 2. 18:37
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát a miénken (10 éves) a kaját mi dobtuk össze nekik, és kaptak virágot, mert nők voltak. A 4 év alatt 2 ofőnk volt, őket hívtuk csak el. De szerintem ez változó, hogy milyen és hány tanárt hívtok el, viszont gyanítom, hogy az a minimum, ha az ő részük ki van fizetve mindenből. Az ajándék meg lehet jelképes.
2019. ápr. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi mindig csak az oszinkat hívjuk minden találkozóra. Igen, szerintem illik kifizetni helyettük az ennivalót, ez úgysem kerül sokba. Az ajándék tényleg lehet bármi: virág, ikebana, egy üveg ital, kis asztali lámpa stb. Apám is tanár volt, szinte évente megy találkozókra, az ő esetében általában úgy szól a meghívó, hogy a vacsorára szeretettel várják kedves feleségét is :)
2019. ápr. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Ha meghívjátok alap, hogy illik fizetni a költségeiket. Ajándékozni is illik.


Hogy hányat? Ofő, a helyettese esetleg; a többiek közül pedig azokat, akiket jónak láttok, de, ha egyiket se hívjátok se probléma.

2019. ápr. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szóval a házastársukat is meg illik hívni?
2019. ápr. 2. 19:32
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Illik, de nem muszáj. Mi speciel (2es vagyok) nem hívtuk meg az egyik ofőnk férjét, pedig ő volt az ofő helyettesünk... :D És még kedveltük is. Nem tudom amúgy, miért nem hívtuk meg... (nem én szerveztem)
2019. ápr. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%

Házastársat akkor illik meghívni, ha ti is úgy egyeztek meg, hogy mehet a párotok. Ha csak a volt osztálytársak lesznek ott férj/feleség nélkül, akkor a tanár is egyedül legyen.

Nekünk 3 osztályfőnökünk volt, őket hívtuk, virágot, kaptak, étteremben fizettünk helyettük.

2019. ápr. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
62%

A nagyszüleim tanárok voltak. Ugyanabban az iskolában. Falun laknak.


Ők nem sértődnek meg, ha az egyiket hívják, de a másikat nem. Nem is várják el, hogy mindkettőt hívják, nem sziámi ikrek.


A nagypapámnak van jogsija, a nagymamámnak nincs és ezeket az oszitalikat nem a falujukra szervezik.


Kicsit macerásabb lenne a nagymamámnak bebuszoznia, aztán vissza, általában úgy oldják meg, hogy, ha csak nagymamámat hívják, akkor megy a nagypapám és addig lefoglalja magát a közelben. Ha meg a nagymamám azt látja, hogy igazából mindenki férjjel, családdal van vagy kérdezik, hogy miért nem ment a férje, akkor odahívja a nagypapámat is.


Volt, hogy valami ilyenféle találkozónál én is ott voltam náluk és akkor mentem velük (nem tudtak egyedül otthonhagyni), aztán bement a nagymamám, kb 10 perc múlva visszajött, hogy szeretné, ha bemennénk mi is.


Van, hogy mindkettőt meghívják, de semmi problémájuk azzal, ha az egyiket nem.

2019. ápr. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!