Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egyes szülők mi célból nyalják...

Egyes szülők mi célból nyalják a tanárok fenekét?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy csak engem zavar, de most kezdte az általános iskolát a lányom. Döbbenten tapasztaltam, hogy van 5-6 szülő, akik mindig a tanárok körül sündörögnek. Lelkesen jelentkeznek minden feladatra, délutánonként cseverésznek velük, mintha nagy barátok lennének, ajándékokat hoznak karácsonyra, névnapra stb.

Ezzel mi a céljuk? Hogy jobb jegyet kapjon a gyerek?

Annyira idegesít, hogy lehet így viselkedni.

Hátha van itt olyan tanár, akivel ezt művelik, vagy olyan szülő, aki megmagyarázza, ez mire jó?



2019. ápr. 8. 21:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Jobb jegyet kapjon a gyerek, ennyi vagy unatkozik otthon
2019. ápr. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
Ezek ilyen nyalis kutyák, nem tudsz mit kezdeni velük, engem már gyerekként is idegesítettek. Egy céljuk van, hogy a gyerek jobb jegyet kapjon. Sajnos nálunk működött is ez, azok a gyerekek mindig jobb jegyet kaptak, akkor is, ha nyilvánvalóan nem érdemelték meg. Felsőben már változott a helyzet, de igazán csak középiskolában tűntek el az ilyen barmok..
2019. ápr. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
31%
Valószínűleg kényelmes az életük,és a felesleges energiájukat nincs mire hasznosítsák.
2019. ápr. 9. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%
Én is úgy utálom. Szupermama ott ült legelől szülin, lelkesen jelentkezett mindeeen feladaaatra, dícsérgette a tanárokat, fennhordta az orrát...nyalizott, szülői után felajánlotta, hogy hazaviszi az osztályfőnököt stb...fuj.undorito...
2019. ápr. 9. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szülőin*
2019. ápr. 9. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Metionin ***** válasza:
100%
Pontosan, hogy a gyerekük jobb jegyet kapjon vagy hogy bizonyos esetekben egyedi elbánásban részesüljön. Anno nálunk is divat volt, voltak szülők akik folyamatosan sütit, húst meg virágot hordtak a tanároknak hogy Pistike ne kapjon hármast matekból, na meg nálunk harmadikban volt válogatás amikor a legjobb 25 gyereket betették egy osztályba, a kisvárosi elit (orvos, ügyvéd, hivatali személy) számára presztízskérdés volt hogy az ő gyereke csak oda járhat és nem átallottak ezért fizetni is.
2019. ápr. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nos meg kell, hogy valljam, anyám majdnem 100%-ban passzol a kérdező által leírtakhoz. Általánosban ez súlyosabb volt, rühelltem is. Mindez azért történt, mert anyám is a suliban dolgozott, igaz nem tanárként, hanem a titkárságon.


Gondolom, hogy a tanár kollégákkal való jó viszony ápolása miatt, de erre is tudnék bőven ellenpéldát hozni. (Más titkársági dolgozó gyereke is járt oda)


Szerintem tulajdonképpen egy "üzlet" volt:


Nem voltam jó gyerek, sőt.

Ha bármi csínytevésről bármelyik tanár csak megneszelte, hogy benne voltam, akkor már rögtön rohantak anyámhoz, míg más gyerek is ugyanúgy benne volt, nekik semmilyen következménnyel nem kellett számolni. Talán anyám ezt hálálta meg azzal, hogy buzgómócsing volt. (SZMK, osztálypénz felelős, ilyen szervező, olyan szervező, ez-az-amaz, stb. Rohadtul utáltam hogy mindenben benne van...)



Szerintem ez így nincs rendjén, soha nem tudnék ilyen szülő lenni.

2019. ápr. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is volt ilyen. Sőt, anyuka vett otthonra fénymásolót is, lelkesen ajánlgatta a tanítónéninek, hogy lefénymásolja 30 példányban a megírandó dolgozatot (a suliban állandóan gond volt a fénymásoló papírral és ilyenekkel.) Persze az igazi oka az volt, hogy a hülye lánykája fejébe beleverje, előre megoldja vele a dogákat. A lányát mindig "megcsinálták" kitűnőnek, és számára mindig volt mentség, ha nem készült, mert hát "szegény túlstresszeli magát és kikészül". Folytathatnám még.

De a lényeg, hogy a város nyolcosztályos elitgimijébe nem jutott be így sem (az én lányom igen). Anyuka nagyon vágta a pofákat, ő már előre elhíresztelte, hogy a lánya abba a nyolcosztályos gimibe fog menni ötödiktől. Nem jött be, ott azért eljött az igazság pillanata, hülyécske lánya elvégzett egy huszadrangú szakközepet végül. Tanulság, hogy nyalhat seggeket a szülő, de nem sokra megy vele, ideig-óráig lehet osztályelső a gyereke, de eljön az igazság pillanata, amikor már idegen tanárok előtt, idegen környezetben kell megmérettetnie a gyereknek magát.

2019. ápr. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nálunk alsóban egyfajta hála volt.


Az én édesanyám nem sündörögött az ofő körül pezsgővel, csokival, virággal, de, amikor már az energiája és ideje engedte, sok mindenbe besegített, mert ofőm nagyon sokat segített nekem, amikor édesanyámnak kiderül, hogy daganatos.


Ugyanúgy az egyik osztálytársunk édesanyja folyton bejött, jelen volt, rengeteg mindent szervezett, bevállalt, kísért minket kirándulni, stb. , mivel az ofő rengeteget segített a fiának, amikor az apuka meghalt a családban.


Amikor külföldre költöztünk volt egy lány, aki év végén mindig bukásra állt több tárgyból és mégis valahogy átment. Évközben az anyukát nem igen láttuk, de év végén mindig bement. (Rejtély megoldva :) )


A kislány mindig mondta, amikor egymás között szóba kerültek a jegyek, hogy majd anyukája segít neki. Hatodikig volt fenn ez az állapot, utána elkezdődött a gimi (ott már 7. osztály első giminek számít) és a lány elment a suliból. Mesélte később, hogy évet ismételt.


Gondolom az történt, hogy


- Hatodikban az ofőjük (évente új osztályfőnököt kapnak odakint a gyerekek) egy nagyon szabály követő nő volt


- Nagyon odafigyeltek arra, hogy kit engednek 1. gimibe.


- Az anyuka már túl sokszor volt bent a tanároknál

2019. ápr. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk alsó tagozatban úgy volt,hogy volt egy osztályfőnök,és annak az osztályában pár gyereknek a szülei etették-itatták az ofőt. Így azok a gyerekek a tanár kedvencei lettek,jobb jegyet kaptak stb.
2019. ápr. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!