Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ti milyen típusú tanárok...

Ti milyen típusú tanárok lennétek? És miért? (szigorú, vicceskedő, kedves, engedékeny stbstb)?

Figyelt kérdés
+ Mit tanítanátok?
2019. ápr. 10. 23:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%

Korrekt lennék. Értem a viccet, szeretek is humorizálni, de van egy határ :) előbb a munka, aztán a szórakozás.

Matekot szívesen tanítanék(bár a matektanár nálam lehetséges opció)

Nem kivételeznék, azt kérném vissza amit leadok. Hajlandó lennék addig magyarázni, ameddig mindenki meg nem érti(korrepetáláson is ig csináltam, pedig nem voltak kevesen)

Senkit nem akarnék megszégyeníteni direktben a táblánál, és azon lennék hogy ne legyen bukás. Persze ha a diak ezért nem tesz semmit.. úgy hiába a jószándék :)

N

2019. ápr. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Metionin ***** válasza:
100%
Tanár vagyok, a diákok Piton professzornak hívnak a "hátam mögött" :D pedig tudják hogy nálam nincs "hátam mögött", mindenhol szemem és fülem van, meg 8 kilós szótáram amit közéjük csapok :D
2019. ápr. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hagynam. hagy oljek egymast xd Tuti elso nap megvalna tolem az iskola.
2019. ápr. 11. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem lennék megértő típus, de nem szívatnék senkit. Inkább sz@rnék bele az egészbe, csak legyen vége a napnak... Nem lenne amúgy türelmem, meg nem vagyok egy szociális ember.

Nyilván számomra legkedvesebb tárgyat tanítanám, Földrajzot.

2019. ápr. 11. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szigorú humorherold. Gyerekekkel ilyen vagyok.

Illetve gyerekként is az ilyen tanàraimat szerettem én is ;)

2019. ápr. 11. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%

Szigorú,mert első a tananyag.

Vicces,hogy a diákok néha felfissüljenek egy nevetéssel.

Engedékeny,mert ha valaki csak 1 pontot vesztett és már 4-es,akkor már megadom a 5,,,,-át.

2019. ápr. 11. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Hozzám a magyar áll közel.

Lennének szigorú kis dolgozatok, amik csak magolós adatokra kérdeznek rá (de csak ami érettségire kell).

És lennének a verselemzős, olvasós, érvelős, gondolkodós feladatok, ahol mindenki 5öst kapna, ha van valamilyen gondolata.

Az érettségi évében csak a tételeket dolgoznánk ki és előre megmondanám, hogy ki fog felelni, hogy mindenki aki akar, jó jeggyel zárhasson.

2019. ápr. 11. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Műszaki tárgyat tanítanék, informatika vagy gépészet. Sima informatika órán érettségire készíteném fel a gyerekeket, szakirányún viszont saját tantervet találnék ki, ami látványos. 3D-s tervezés, arduino programozás, pneumatika, robotprogramozás, cnc, stb.(attól függ milyen szakos az osztály) Jó fej lennék, nem kérnék számon semmi elméletet, csak témához kapcsolódó feladat lenne, de annak teljesítésére lehetne használni bármit, akár interneten is kereshet, mint ahogy bárki a munkája során.

Szívesen mennék tanítani, de maradok a fizetés miatt a mérnöki pályán.

2019. ápr. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én a lúzer kategóriába tartoznék :D Hirtelen nem is tudom milyen szóval lehet azt jellemezni, aki annyira engedékeny, fél visszaszólni, határozatlan, feszengő tipus, aki rendet se tud tartani az osztályában - de néha meg kibukik belőle és akkor az adott tanóra fele arról szól, hogy leteremti a nebulókat. :D


Anno tanárnak készültem, de volt egy szomszédom, akinek a gyereke a fejemre nőtt, mert nem tudtam vele határozott lenni. Akkor már éreztem, hogy nem biztos én alkalmas tanár lennék. De nem ez volt a kiváltó oka, hogy nem lettem az.


Nyelvtanár lettem volna, amúgy.

2019. ápr. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés xd Én szigorú próbálnék lenni, de nem úgy, hogy a gyerekek féljenek tőlem és gyomorideggel üljenek be az órámra.

Diákként rühelltem az olyan osztálytársaimat, akik egész évben be se jártak az órákra és amikor ott is voltak (csodával határos módon) és meg is írtak egy dogát, az is egyes lett és év végén írtak 2 kisdogát valami egyszerű anyagból meg csináltak egy igénytelenül összetákolt kiselőadást és így átmentek...Szóval nálam nem lenne ilyen, esetleg a TZ-kből lehetne egy javítót írni, de kisdogákból nem, pláne nem vagy 8-at, mire összehozza a gyerek a 2-est. És nekem senki ne hozzon wikipédiáról kimásolt "prezentációkat", amiket felolvasnak a diáról. Akinek a dogái szarul sikerültek év közben, az mehet pótvizsgázni.

Esetleg azzal lennék kicsit engedékenyebb javítás szempontjából, akiről tényleg tudom, hogy csak az én tantárgyam(vagy esetleg a hasonló tárgyak) nem megy neki, minden másból minimum egy közepes. De aki töritől kezdve, nyelven át a természettudományos tantárgyakig mindenből bukásra áll, annak nincs helye a suliban szerintem.

Szóval igen, elég szar tanár lennék :D

Egyébként nyelvszakos tanár lennék, amellett matekot vagy kémiát tanítanék. És tuti nem mennék általános iskolába tanítani, csak gimibe.

2019. ápr. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!