Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek egy osztálytalálko...

Szerintetek egy osztálytalálkozónak miről kellene szólnia?

Figyelt kérdés
Hamarosan lesz osztálytalálkozónk a régi osztályommal, ez lesz immáron a 4-ik. Van olyan volt osztálytársam, aki kijelentette, hogy ő azért nem jön el, mert az eddig tapasztalatai szerint ez nem szól másról, minthogy mindenki próbálja a másikat túllicitálni, minél jobban előadni magát, hogy mit ért el stb... Valahogy egyet tudok vele érteni, az előző találkozókon is ez volt, sokan kérkedtek a diplomájukkal és, hogy hol tartanak az életben. Egy másik osztálytárs szerint pedig pont ez a lényege az egésznek. Én ez utóbbival csak részben értek egyet. Természetesen én is tudni akarok a másikról, de amikor már átmegy az egész egyfajta méregetésbe, egymáshoz viszonyításba, dicsekedésbe, az már nem tetszik. Az eddigi összejövetelekről hiányoltam mondjuk a régi történetek felemlegetését, fényképek nézegetését, akkori zenék hallgatását stb... Semmi ilyen nem volt. Vacsora után, úgy mint a suliban, kis klikkek alakultak az asztalnál és a régi hangadók és "menők" maguk köré gyűjtötték a csodálóikat és csak ők beszéltek, akinek meg mondjuk nem úgy alakult az élete az csendben hallgatott és áhítattal nézte azt, aki "szerepelt". Szerintetek miről kellene szólnia főként egy osztálytalálkozónak? Hogy látjátok ezt a témát?

2019. ápr. 12. 08:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Arról hogy mindenki beszámol hogy mi történt vele az életben azóta. Én utolsó osztálytalálkozón nem igen tapasztaltam ilyen egymásra licitálást.

Sőt általában inkább csalódott beszámolók voltak, hogy hiába diplomázott le, vagy végzett és kezdett el dolgozni az általa kedvelt területen, nem igazán váltak be az elképzeléseik.

2019. ápr. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

őszintén szólva mindig is hülyeségnek tartottam az ilyeneket, mert tényleg csak dicsekvésről szól, meg hát a legtöbb magyar embert totál alkalmatlan, rosszindulatú tanárok tanították.


engem 1x hívtak meg ált. iskolás találkozóra, nem mentem el, mert nem akartam látni az osztályfőnökömet, a gimimben meg akkora klikkesedés és káosz volt, hogy tudtommal nem is volt oszt. találkozó + a volt. oszt. társaim többsége rég lelépett külföldre.

2019. ápr. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mindenki beszámol az életéről,beszélgetés,vacsora,régi emlékek felidézése. Kb. ennyiről szól.
2019. ápr. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért mész osztály találkozóra, hogy aktuálpolitikáról vagy egyéb dolgokról beszélj, hanem, hogy megtudd, a kis nyomi majom Pistike aki egy nagy maszat volt, na, igen, hogy ő sokra vitte e, vagy a legjobb csaj mire vitte, esetleg aki szétverte a fejed elsőbe, ő mekkora ász lett...


Milyen mérlegelésnek hívják ezt? Hmmm..


Én azért nem megyek majd el ilyenekre, mert műszakba járó munkás leszek (remélem). Ha megtudják mi lett a csöndes gyerekből, az nem jó..

2019. ápr. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Megérkeznek apárnként az emberek;


- Egyik elkezdi mesélni, vele mi van. Közben jönnek a többiek, csatlakoznak a hallgatósághoz. Tesznek fel neki kérdéseket, ami eszükbe jut, amíg hallgatják, ő válaszolgat.


- Amikor már kimerül, akkor körbenéz "Na és Veletek mi van, esetleg egy random embernél rákérdez, hoyg "hallottam, te most a XXX cégnél vagy" és akkor az az ember kap szájmenést :)


- Amikor körbeértek, akkor elkezdenek nosztalgiázni, hogy "Emlékeztek, 2.-ban, amikor Pista bácsi azt mondta, hogy ..."


Kb ennyi. Utána mindenki megfogadja, hogy ezentúl szorosabban tartják a kapcsolatot, gyakrabban össze fognak jönni, másnaptól pedig megy az élet tovább. Ez így természetes :)


Én eddig amúgy egyetemi találkozókon voltam (mármint a szakomhoz/tanszékhez tartozó találkozó), ott más volt az egész. Évente szerveznek amúgy ilyet, ahova a régi és az új egyetemisták elmennek (na meg a tanárok) és mi, régi egyetemisták elmeséljük nekik, hogy a diploma után miket csináltunk (természetesen ami ahhoz tartozik, amit tanultunk), hol tartunk az életben, hogyan kell elképzelni a munkánkat, stb. , esetleg az aktuális hallgatók is elmondják, hogy mi a tervük a jövőben.


Utána valami előadást szoktak tartani PPT prezivel :D Aztán fel lehet állni, kis klikkekben beszélgetünk, eszünk, iszunk (alkoholmentes üdítőt), aztán szépen apránként elfogyunk, mindenki megy a dolgára.

2019. ápr. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#1 Igen, én is hasonlóval küzdök, a diplomámmal még nem sok mindent tudtam kezdeni és nincs is kedvem magyarázkodni sem. Sajnos van néhány olyan is, aki lehet, hogy még örülne is ennek, nekik sem akarnék elégedettséget okozni. Egyébként más területen nincs annyira gáz, lenne okom mással dicsekedni, de ahhoz megint nincs kedvem és energiám sem.


#2 Igen, a dicsekvés az nálunk is ment és most sem lesz belőle hiány, abban biztos vagyok. Az egyik lány már kijelentette, hogy ő egész este fényképezni és selfizni fog, amit utána ki is rak majd a facebook-ra (mindezt úgy, hogy már elmúlt 30), na ehhez sincs kedvem, hogy számomra ismeretlenek rólam képeket nézegessenek, amik ki tudja, hogy hogyan sikerülnek.


#3 Igen, ennyiről KELLENE szólnia, csak sajnos a gyakorlatban nem ez lesz, ezt már előre látom.


#4 Pedig egy másik volt osztálytársam végig fogja politizálni... ő meg ezt közölte velem előre... Ahhoz sincs túlságosan kedvem, hogy azt hallgassam egész este, még ha igaz is amiket mond...


#5 Igazad van, csak van olyan (az előző politizáló), aki végig tudná beszélni a 3-4 órát megállás nélkül, főleg ha közben piál, akkor meg végképp...

Visszaemlékezés sajnos nemigen lesz, az előzőeknél sem volt nagyon, talán egy-két mondat. Prezi, fényképek, zene szintén nem lesz, én gondolkoztam hogy kellene, de nem hinném, hogy az "önpromózókat" ez igazán érdekelné.


Én az amerikai jellegű találkozókat sokkal jobbaknak tartom, ami ilyen "prom", azaz bálszerű, ahol állófogadás szerűen lehet beszélgetni, iszogatni, eszegetni, járkálni ide-oda, esetleg akár táncolni is. Ez a "üljünk síri csendben" és mindenki néhány percben számoljon be magáról a többiek előtt, felelet és előadás szerűen, nem igazán tetszik... Mi van, ha valaki nem szeret mások előtt beszélni, nem úgy alakult az élete, ahogy azt elképzelte korábban stb... Nem az a lényeg, hogy együtt legyünk, hogy élőben lássuk a másikat? Akiről tudni akarok valamit, majd odamegyek hozzá és fordítva, nem? Miért kell arról szólnia, hogy akinek jól megy a szekér az hivalkodik, akinek meg épp nem, az meg lapít és azt kívánja, bár csak el sem ment volna a találkozóra... Az előzőeken is körülbelül annyi volt, hogy vacsora előtt pár szót mondott mindenki magáról, koccintottunk, kaja, majd utána pia, volt akik leléptek, néhányan meg átmentünk a helyi diszkóba és ittunk hajnalig... Ehhez most baromira nincs kedvem.

2019. ápr. 12. 11:37
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is arról kell szólnia egy ilyen osztálytalálkozónak, hogy kivel mi történt eddig. Nem tudom, miért kell ezt dicsekvésként felfogni. Akit ez sért, abban lehet a hiba. - Vigyetek be képeket a családról, akinek lett férje, gyereke, egy kis képes albumban, ne telefonon, és adjátok körbe, ez is jó ötlet.
2019. ápr. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Pofavizit!

Akinek nincs jó élete, gondjai vannak, el se megy a találkozóra. Egyik másik ilyen emberről pletykálkodnak néhányan, másokat nem érdekel. Majd ott vannak a dicsekvők, akik menők lettek, akik gazdagok, akiknek bejött az élet. Vannak a családanyák, akik csak a gyerekeikről, azok sikereiről tudnak beszélgetni, áradozni. Ők általában tucatszámra készülnek fotókkal is. Véletlenül, épp van náluk 20-50-100 darab fotó a csemetékről :-)

Ha meghívnak tanárt is, az általában vagy a magas lóról beszél a régi tanítványaihoz, vagy lemegy haveri szintre és túlzásokba esik, vagy zavartan álldogál és úgy tesz, mintha emlékezne a fiatalkori diákokra.


Akik tartják a kapcsolatot azok klikkeket alkotnak. Jókat szórakoznak, isznak és még jobban szórakoznak. A többiek, akik iskola vagy az előző találkozó óta nem láttak egymást, feszengve beszélgetnek.


Marhaságnak tartom az egészet!

Hiszen, akiket nem érdekel általánosságban, mi van velem, akik nem tartják velem a kapcsolatot, azokat minek akarnám látni? Éljék az életüket, én is azt teszem!

2019. máj. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Eddig egyszer volt osztálytalálkozón, egyet nem szerveztünk meg, a 15 éves talán meglesz.


Nem éreztem, hogy licitálas lett volna. Inkáb egy fajta nosztalgiázás. A mi volt lett veled azóta dolgot mindenki elmondta sorban, majd vacsora, italozás, még néhányan mentünk volna tovább mikor zárt az étterem, de zuhogott az eső, úgyhogy végül 3-an maradtunk, és meglátogattuk azt a bulit, ahol egy "ígérem, hogy később csatlakozok hozzátok" osztálytársunk tartózkodott, megtaláltuk, de olyan taccs volt, hogy nem hinném, hogy emlékezett ránk másnap.

2019. jún. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja, és hozzáteszem még, az 5 évesen nekem nem is lehetett volna mivel dicsekedni, mert sokat csúsztam az egyetemen, de ettől még semennyire sem éreztem cikinek, mások is szívnak néha az életben. Akié dicsekvés is lehetett volna (jó munkája volt), az sem úgy adta elő. Emellett nagyon vicces volt, mikor a legolyanabb csajok már az ugyanolyan tizenévesekrt mai fiatalozták
2019. jún. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!