Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ti voltatok iskolai bullying...

Ti voltatok iskolai bullying áldozatai? Ha igen mit éreztetek?

Figyelt kérdés

Engem is bántanak, és már az haragom nem tudom ki adni, elfojtott érzelmek miatt.

Néha úgy érzem sirnom kéne az se megy.



2019. ápr. 15. 13:58
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
92%
Voltam,konkrétan kikészített. Az utóbbi időben viszont már leszartam,és néha néha visszavágtam. Aztán kikerültem onnan,és a mai napig gyötörnek rémálmok,folyton felriadok esténként. Pánikrohamok,depresszió. Folyton visszatérnek az emlékek.
2019. ápr. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonymousreview60 ***** válasza:
91%
Megalázó volt, hogy elvették és dobálták a cuccaimat. Szerencsére nem sokat lökdösődtek vagy ilyesmi. Megveretés 2-3 alkalommal volt. Fizikailag képes lettem volna ellenállni, de valami gátlás visszatartott. Gyenge sz@rnak éreztem magamat.
2019. ápr. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
83%

Gyűlöletet az illető iránt még hosszú évek múlva is, valamint csalódottságot az emberekben (akkor a felnőttekben). Nap mint nap fényes nappal az utcán bántalmazott az illető és egy épkézláb arra járó felnőtt se szólt egy mukkot sem. A szüleim is tudtak róla, mégsem változott semmi. Az apám is zárkózott ember volt, sose volt férfi példaképem és látszik is.

Ennek köszönhetően nem bízom senkiben és képtelen vagyok eltűrni a legkisebb mértékű kritikát vagy bántó szót. Képes vagyok napokig rágódni ezeken, ami megmérgezi a gondolataimat. Tele vagyok indulattal, a legkisebb dolog miatt 0-ról százra pörgök. Persze a paranoia és a szociális fóbia sem maradhatott ki, tehát mindig azt hiszem, az emberek engem figyelnek, rólam beszélnek, engem akarnak kikezdeni. Nem tudok normális kapcsolatokat kialakítani, mert számomra a többi ember csak azokat jelképezi, akik elfordították a fejüket, amikor engem bántottak. Nem vagyok hülye és nem vagyok totálisan antiszoc, van párom is, az emberekkel viszont távolságtartó vagyok és teljesen zárt. Érdekes módon a nőkkel szemben ez nem igaz, a legtöbb barátom nő. Velük jól érzem magam, nem feszélyeznek.

Mondhatnám, hogy nekem ez így megfelel, de ez akkor sem normális és jó lenne normálisan gondolkodni.

2019. ápr. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
92%
Pl. folyosón papírgalacsinnal dobáltak, osztályban kiközösítettek, mindenki lenézett, kinevettek. Így utólag nem tudom, hogy bírtam ki azt a 4 évet (persze sok sírással...). A szüleimnek nem beszéltem a durvább dolgokról, csak néhány lightos dolgot mondatam el (pl. hogy kiközösítettek, de azt nem, hogy megdobáltak vagy rosszindulattal beszéltek rólam), de nem segítettek semmit. Elmúlt és neked is el fog, hidd el. :) Fog még fordulni a kocka, amikor mi fogunk nevetni ezeken az embereken.
2019. ápr. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Hát sajnálok minden eggyes ilyen embert akinek ilyen dolgokat kellet át élni

Hát engem Lökdöstek, nyakon verték és ne nevettek rajtam, bántó szavakkal sertrgettek,iskolában provokáltak majd elvertek. Nembizom az emberekben se már,

2019. ápr. 15. 14:24
 6/26 Metionin ***** válasza:
85%
Igen, csúfoltak mert szegények voltunk, dobáltak hozzám dolgokat, elvették és tönkretették a cuccaimat hogy majd ezért engem otthon megverjenek, kidobálták a dolgaimat az ablakon, köpködtek, volt hogy megvártak óra után és megvertek. Igazából amit éreztem az a tehetetlen düh volt végig. Hiába szóltam otthon, a tanároknak, az igazgatónak, le se szarták, kicsi voltam és sovány, persze hogy nem tudtam szembeszállni egyszerre 5-6 nálam sokkal nagyobb diákkal. Titokban arról álmodoztam, hogy megmérgezem őket és ott fogok állni és nézem majd ahogy haldokolnak és mosolyogni fogok.
2019. ápr. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
86%
Engem elég gyakran nevetségessé tettek, kigúnyoltak és szörnyen éreztem magam emiatt, de most már leszarom őket, mert én azzal gazdagabb vagyok, hogy van egy hobbim, tehetséges vagyok és sokra fogom vinni az életbe, azok meg semmire se fogják vinni, mert mindenki visszakapja az élettől azt amit adott.
2019. ápr. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
77%
12. éve megy. Persze aki nem bántott az le se sz*rt, ez otthon is igaz mindenkire. Egyedüp voltam, öngyi akartam lenni. Nem tettem, helyette függőségekbe másztam bele. Szándékosan. Most 18 evesen tartok ott, hogy van 5 pszichiátriai diagnózisom, gyógyszerfüggőségem és még antiszociális is vagyok(szó szerint, tudom mit jelent!) sajnos.
2019. ápr. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Engem már az óvodában is kiközösítettek és bántottak mind verbálisan, mind testileg. Már akkor alig beszéltem, nagyon zárkózott lettem, és így mentem általánosba, ott 8 évig én voltam az egyetlen kiközösített gyerek, állandóan beszólogattak, de fizikailag ott szerencsére nem bántottak direkt, de érdekes mindig engem löktek fel, dobtak/rúgtak fejbe valamivel véletlenül... Középiskola pedig már úgy kezdődött, hogy a gólyatáborban elkönyveltek lúzernek/nyomoréknak/hülyének mert visszafogottabb és csendesebb vagyok. Pedig nyitottam feléjük és barátkoztam. De ugye mivel nem járt állandóan a szám, így mindenféle pletykákat kitaláltak rólam amikről az egész iskola tudott és számomra full idegenek is úgy mutogattak rám, mint valami gyilkosra. És sajnosn a szociális fóbiám meg a depresszióm is csak súlyosbodott a sok sérelem miatt..
2019. ápr. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
12 évig voltam bullying áldozata. Általánosban még elviselhető gyerekcsínyek voltak, összetörték folyton a cuccaim, vagy kidobták őket a kukába, meg egy kis tömeg előtti megszégenítés, de még elfogadható volt. Középsuliban viszont rémálom volt minden nap. A teljes szóbeli megszégyenítés, amit már nem bírtam és 18 éves koromra egy teljesen kikészített gyereket csináltak belőlem. Fizikai bántalmazás itt már volt, de szerencsére nem sok. Leginkább azért utáltak, mert szőrös voltam, meg mert kövérebb az átlagnál. Tanárok, szülők magasról letojták, mondták majd elmúlik, de egyetemen sem múlt el, ott is van bántalmazás, csak itt most nem vagyok szerencsére elszenvedő. A lényeg, hogy majdnem öngyilkos lettem, de valamiért mégsem tettem meg. Próbálok felépülni, de nagyon nehéz...
2019. ápr. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!