Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Melyik fakultációt válasszam?

Melyik fakultációt válasszam?

Figyelt kérdés
Mindig is inkább a reál tantárgyak felé húzódtam, a kedvenc tantárgyam a matek, de emellé döntenem kell, hogy fizika vagy informatika faktot válasszak. Valaki akinek van tapasztalata, vagy járt már hasonló helyzetben annak válaszát köszönöm.

2019. ápr. 20. 21:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőhöz passzol. Az informatikai tidást viszont jobban fogod tudni kamatoztatni.
2019. ápr. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
40%
A fizikát kb sehol nem fogod tudni hasznosítani az életben, kivéve, ha ilyen irányban szeretnél továbbtanulni. Az informatikát jobban tudod kamatoztatni.
2019. ápr. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

Informatika. Bár kérdéses, hogy mit gyakorolnátok.

Valószínű Office használatot közép (esetleg emelt) szintű érettségi példákat.


Én villamosmérnöki karra jelentkeztem, feltétel volt vagy az info, vagy a fizika érettségi megléte. Természetesen az előbbit választottam.... Némi gyakorlással simán meglett ötösre :)


Fontos még megemlíteni, ha ötös az informatika (közép v. emelt) érettségid, ötezerért megveheted az ECDL vizsgát x"D. Érdemes tanulni és élni ezzel a lehetőséggel :D


18F

2019. ápr. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%

Fizika for the win!


Én csak annyit tennék hozzá, hogy egyetemen fizikát tanulók IQja átlagban magasabb, mint az infósoké.


Lebutítva: ha jol akarsz keresni, válaszd az infót; ha okos akarsz lenni/okosokkal akarsz tanulni egyetemen, akkor válaszd a fizikát.


Illetve a fizikásoknak szokott menni a progi, de fordítva nemnagyon.


Disclaimer: én fizikát tanulok de az infó is megy

2019. ápr. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerinem valaszd a fizikat mert ha mernoki fele mesz ott hasznos lesz. Masik ervem amiert erdemes azt valasztanod az az hogy a jovoben mivel most mindenki az infot majmolja ertekes tudasnak fog szamitani. Mar most iszonyatosan sok az informatikus es keves a jo fizika tudassal rendelkezo. Persze ha nem mernoki a cel akkor az info erettsegi (szazszor konnyebb es ezert) a jobb valasztas.
2019. ápr. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Informatikával a mai világban jobban jársz
2019. ápr. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mi az első félévben újra átvettük a középiskolás fizika nagy részét, "Természettudományok alapjai" tárgy leple alatt. :)
2019. ápr. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha annyit már tudsz, hogy inkább a reál dolgok érdekelnek, akkor én talán inkább a fizikát választanám. Ha tényleg ilyen irányba is tanulsz majd tovább, akkor én annak több értelmét látom és szerintem hasznosabb, mert ott legalább tényleg tanultok. Az informatika hasznos, nyilván erre halad a világ, nagy rá a kereslet stb., stb., de a középiskolai informatika az nagyon nem ez a kategória.... Konkrétan egy vicc a követelmény, tehát én csak akkor ajánlom, ha szeretnél valami könnyű érettségitárgyat. Én emelt matek, infós voltam, de az infót a végén már lecseréltem egy másik tárgyra, mert nem szerettem. Az emelt és a közép is az Office programcsomagról szól, szövegszerkesztés, prezentáció, táblázat, adatbázis, weblapkészítés és emelten van egy kis programozás is... Nem azt mondom, hogy ez abszolút haszontalan, de nagyon sok újat szerintem nem tanul belőle egy átlag középiskolás diák, akinek már eleve kell használni ezeknek a programoknak egy részét. Szerintem az infóval nem nyersz sokat.
2019. ápr. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ma volt egy fakultáció választó tájékoztató az iskolába és arra jutottam, hogy informatikára megyek.
2019. máj. 9. 20:50
 10/11 anonim ***** válasza:

;( ;( ;( ;(


namindegy :D



sok sikert benne, remélem szeretni fogod, jó dolog az infó is nagyon :))

2019. máj. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!