Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi lenne a megoldás, ha az...

Mi lenne a megoldás, ha az iskolám tönkre teszi az életem?

Figyelt kérdés

Szakgimnáziumba mentem, szülői nyomásra. Tudom, hogy én is hibás vagyok, hisz bármikor nemet mondhattam volna, de nekem fogalmam sem volt, hogy mit akarok, így belementem.

Elsőben megpróbáltam átmenni egy másik suliba, de nem engedtek. Én depressziós lettem, romlottak a jegyeim. Most úgy érzem, sikerült kimásznom ebből, viszont ebben az is nagy szerepet játszott, hogy jövőre másik iskolában kezdek. Ez sajnos nem így lesz, legnagyobb fájdalmamra, hiszen apám nem engedi, hogy tizedikbe menjek(azaz évet ismételjek).

Úgyhogy maradok. Valószínűleg így ugrottak az egyetemi terveim is, hisz szakgimnáziumból valószínűleg csak a szakirányomba vennének fel.

Egy nyelvet tanulok, azt is szörnyen alacsony szinten tanítják. Így nyáron különtanárhoz fogok járni.

Nem tudom, hogy mit kellene csinálnom. Itt leszek érettségi végén egy szakmával, amit nem tudok jól, tehát sehol sem fognak alkalmazni. Ha véletlen mégis lenne rá lehetőségem, én inkább mennék el vécét pucolni.

Nagyon szomorú vagyok, kilátástalannak érzem a helyzetem. Én egy jó tanuló voltam, célokkal. És mi lesz belőlem? Pincér vagy takarító... Ami nem is lenne baj, de egy unintelligens valaki leszek, ami mégszörnyűbb. Olyan leszek, mint apám. És ettől felfordul a gyomrom.

Mit kéne tennem? Már tényleg elcsesztem az életem?



2019. máj. 6. 14:09
 1/2 anonymousreview60 ***** válasza:

"Mit kéne tennem? Már tényleg elcsesztem az életem?" Még el sem kezdődött, nyugi!

Milyen szakmát tanulsz?

Mit tanulnál a másik iskolában? (Szakközép helyett gimnázium lenne)

Milyen irányban szeretnél egyetemre menni?

Édesapád miért nem engeddi, hogy iskolát válts? Egy év az egyetemen is simán elveszik szakváltáskor, alaptantárgy miatti csúszással vagy az egyetem melletti munka miatt.

2019. máj. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

hmm ajánlhatok valamit? nézz szét bécsben. egy csomó szakon egyáltalán nincs felvételi követelmény, bármilyen bizonyítványt is hozol, felvesznek, hiszen érettségi, nekem se kérték be a jegyeimet se, a felvételkor néztek bele az irodában, hogy tényleg van és érvényes az érettségim. (magyarországon hiába jártam gimibe és lettek nagyon jó jegyeim, nem tudtam államira bekerülni, úgyhogy ott is hagytam az egészet)

a nyelvtanár mellé próbálj meg nyárra egy diákmunkát is szerezni (ha vagy már akkora), és olyan számlát nyittass, ami felett nincs ellenőrzése a szülőnek (a bankban kötelesek TÉGED megkérdezni, szülőd ilyenkor kb hiába pofázik bele), nehogy lenyúlják az önállósághoz szükséges összeget

aztán érettségizz le abban a sz rban, próbáld meg valahogy lelkileg túlélni, aztán miközben jól meg van elégedve a család, hogy csak sikerült téged rákényszeríteni az akaratukra, pattanj meg az érettségi utáni nyáron

(és ha szöksz kifele, nyugodtan írhatsz is akár, én is voltam kb ott ahol most te)

2019. máj. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!