Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Rossz ember vagyok, ha az...

Rossz ember vagyok, ha az egyetemen nem küldök bárkinek teljes jegyzetet?

Figyelt kérdés
Én az a diák vagyok, aki mindig jegyzetel, mindig képben van, és a negyedik félévem végén már páran szembetűnően igyekeznek ezzel visszaélni. Mostanra leszoktam arról, hogy akárkinek teljes, kidolgozott jegyzeteket küldjek, max nagyon közeli barátoknak küldök teljes, kidolgozott témaköröket, egyébként az órai nyers dolgokat maximum átpasszolom, ha rendes akarok lenni, de aztán amit itthon hozzátettem, annak nézzen utána ő. Nem akarok egy igazi paraszt lenni, de amikor egy nappal a zh előtt rámír valaki, akivel épp csak köszönőviszonyban vagyok, akkor nem nagyon akaródzik egy egész féléves jegyzetet átküldeni neki csak úgy...

2019. máj. 12. 18:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem alapvető volt, hogy ha jegyzeteltem azt odaadtam mindenkinek. Volt, hogy beszkenneltem és felraktam a hallgatók oldalára, ahova az ilyeneket tették fel. Úgy voltam vele, hogy aki arra kényszerül hogy az én jegyzetemből tanuljon, ahelyett, hogy bejárna és megvenné a tankönyvet az úgyis csak a kettesre megy, azt meg had kapja meg. Otthoni kidolgozást tőlem szinte soha nem kértek, azok már úgyis terjengtek a korábbi évekből. Amelyikekbe belenéztem azokkal nem nagyon tudtam mit kezdeni, magamnak kellett kidolgoznom, hogy értsem is. Nem mondom, hogy "rossz ember vagy", de nekem nem jelentett gondot ilyeneknek segíteni. Olyan is volt hogy valaki írt facebookon akit látásból sem ismertem, mert hallotta, hogy nekem valahogy meglett a kettes egy laboron ahol szinte mindenki megbukott és neki is segítettem.
2019. máj. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Áldott jó szíved lehet. Nálunk minden órán ott van mindenki, mert katalógusos kb az összes, és mégis tőlem várják a jegyzeteket. Az őrületbe tudnak kergetni.
2019. máj. 12. 23:25
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én hasonlóan voltam, mint te. úgy a 3. szemeszter vége felé, amikor vadidegenek kezében láttam az én jegyzetem fénymásolatát, akkor az már annyira dühített, hogy onnantól SENKINEK nem adtam oda. Mondtam, hogy lehet bejárni előadásra és jegyzetelni.

Nem lettem ettől rossz, csak kevésbé népszerű... illetve hát volt, aki pont ellenkezőleg reagált rá és próbált jóban lenni velem, holott előtte még a nevemet sem tudta.

Különösképpen nem érdekelt. Azon kis %-ba tartoztam, aki időben elvégezte a sulit.

2019. máj. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nálunk egyetemen ez úgy nézett ki, hogy egy csoportba töltötte fel mindenki a jegyzetét, amit meg szeretett osztani; sok ált köt tárgynál azt se tudtam, ki volt az, aki a jegyzetet csinálta - mindenki azt használta.


Én hoztam létre a csoportot, ugyanis nagyon zavart, amikor épp nem értem rá, mást csináltam, esetleg otthon se voltam és rám csörömpölt valaki, hogy dobjak el mindent, rohanjak a gépemhez és küldjek nekik ilyen meg olyan jegyzetet.


Cserébe én is hozzáfértem így jegyzetekhez, amiket nem tudtam elkészíteni, mert nem értettem úgy az anyagot vagy óraütközés miatt nem tudtam bejárni.


Szóval engem nem zavart, hogy, amit én megosztottam azt egy vadidegen ember is látta.


Ettől függetlenül szerintem, ha Te nem szeretnéd megosztani a teljes jegyzetet, nem vagy rossz ember. Alapjáraton ez egy adok-kapok dolog és nem túl jó az a csapatmunka, ahol Te adsz, de cserébe nem kapsz vissza semmit.

2019. máj. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért ha így gondolok bele picit más: ha egyre többen azért nem jegyzetelnének órán, mert tudják, hogy az én jegyzetemből fognak tanulni akkor megpróbálnék valami hasznot húzni belőle. Pl. hozhatnának nekem reggelit.
2019. máj. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Nem vág ide, de élsportban, komolyabb csapatsport, egyéni sportban volt részed?:)
2019. máj. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én szerintem nem nagy dolog lefotózni és elküldeni vagy csak én vagyok így vele? max 5perc de az 1perc a reállis.

Egyébbként meg hogy kérdésedre válaszoljak. Aki elkéri tőled te meg nem küldöd értelemszerűen annak nem fog tetszeni. Ha fair ha nem ez fog lemenni az agyában. És így fog emlékezni. Alapból meg te döntöd el hogy akarod e vagy nem végülis nem lehet ezért számon kérni téged.

2019. máj. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7., itt nem az időről van szó a kérdező és a kérdezőkkel egyetértő számára (én nem tartozom közéjük); hanem, hogy idegenek úgy kapnák meg azokat, hogy nem dolgoztak meg érte.
2019. máj. 31. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!