Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Régen miért volt szokás a...

Régen miért volt szokás a diákoknak egy almát adni a tanárnak reggelente, vagy az asztalára tenni?

Figyelt kérdés

Ez valami köszönetnyilvánítási gesztus volt?

És miért halt ki egy idő után? Vagy van olyan iskola, ahol ez a mai napig előfordul?



2019. máj. 15. 09:32
1 2
 1/11 anonim válasza:
Nincs.
2019. máj. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ez nem csak egy rajzfilmes dolog volt?


Szimbolizálja az egészséges ételek fogyasztásának fontosságát, amolyan példamutatás.


Amúgy nálunk gyakran hozott be a tanár ezt-azt az asztalra, hogy aztán szünetben megegye.

2019. máj. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
A szokás a favonalzós körmös és a kötelező kék iskolaköppeny volt. Ilyen almás cucc az amcsi filmekben volt nem?
2019. máj. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem hallottam ilyen szokásról, pedig nem mostanában voltam iskolás :D
2019. máj. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem is csak az amerikai filmekben volt ilyen. Egyébként az egészséges étkezés mellett az alma a tudást is szimbolizálja. (Biblia)
2019. máj. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert amíg eszik a tanár, addig nem feleltet.
2019. máj. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom... mi ÖKM magazint tettünk a naplóba, azzal elvolt egész órán senki nem felelt.

Almáról én sem hallottam. :D

2019. máj. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mennyire régen??

Én a 80-as években voltam diák és nem volt ilyen, nem is hallottam ilyen szokásról.Én csak olyanról tudok, hogy mikor anyu volt iskolás (40-es évek vége, 50-es eleje) akkor mindenkinek vinni kellett be minimális mennyiségű kristálycukrot és azt gyűjtötték egy üvegbe, szóval nem pénzt adtak be cukorra, nanem közösen összedobták és abból teázott az osztály, ha órák után volt még valami zsúr vagy ünnepség.

2019. máj. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Amcsi film plakátja: [link]


Régi Pindúr Pandúrok rajzfilm (nem találtam hirtelen jobb képet, de az alma mindig az asztalon volt)

[link]


Én Kicsi Pónim

[link]


Inkább filmes, rajzfilmes elem. Nem tudom mi zajlik az amerikai sulikban, de lehet hogy néha kedveskednek vele a diákok - egy finom, egészséges, könnyű tízórai :)

2019. máj. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez inkább külföldön volt, Délamerika, Amerikai Egyesült Államok, stb. Magyarországon nem is nagyon hallottam ilyenről.


Tisztelet jele, egy kedvesledés, hogy a diák odavitt egy almát a tanárnak.

2019. máj. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!