Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek, ha azért kellene...

Mit tegyek, ha azért kellene küzdenem, amitől legszívesebben menekülnék?

Figyelt kérdés
Cipész szakmára járok, nem azért, mert vonz, csak nem volt jobb ötletem. Minden reggel úgy kelek fel, hogy nagyon nehéz rávenni magam arra, hogy elfogadjam, nekem oda kell mennem. Nagyon sokszor elkések, mert szerintem a tudatalattim mindent megtesz, hogy véget vessen ennek az egésznek. Bár az életmódom is rátesz egy lapáttal. Azt érzem, hogy kiégtem, nem akarok szembesülni a valósággal, hogy minden romokban az életemben. Van hogy éjfélig vagy tovább is fent maradok, mert játszok vagy videókat nézek. Ennek persze az a következménye, hogy másnap hulla fáradt vagyok és még ha akarnék se tudnék odaérni. Volt, hogy fogat sem mostam, hogy ne vegye el még az is az időm, de úgy is elkéstem. Már felküldtek az igazgatónőhőz, ő adott egy utolsó esélyt. Azóta már 2x hiányoztam, egyszer csak úgy, utána pedig az oktató hazaküldött, mert kestem. Ma sem mentem be, úgy voltam vele hogy már mindegy. 2 évem úszott a semmibe most. Fogalmam sincs, hogy mit kezdhetnék az életemmel, úgy érzem teljesen kiégtem. Nem való nekem semmilyen munka, egyikhez sincs kedvem. A zene talán az egyetlen dolog, amivel úgy tényleg szívesen foglalkoznék.
2019. máj. 16. 07:53
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Valamilyen szakmád kell, hogy legyen. Ez a cipész dolog nagy hülyeség volt... nincs valami értelmes szak a közelben? Ha nem akarsz legalja munkát végezni, vagy éhen halni, akkor tanulond kell valamit. Vagy kimégy külföldre szerencsét próbálni.
2019. máj. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
21%

Egy ingyenélő, lusta, dög vagy!


Arról meg végképp nincs fogalmad, hogy egy zenész mennyit gyakorol a hangszerén ahhoz, hogy jó zenész legyen.

2019. máj. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Van benne valami, de leginkább azért, mert azt érzem, hogy semmit sem érnek az erőfeszítéseim.


Lehet, hogy nem tudom, de szerintem senki sem tudja, mielőtt belevágna. Nincs ezzel semmi baj szerintem.

2019. máj. 16. 08:53
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem sürgössen keress egy másik sulit/szakmát amit nyár után elkezdhetsz. A cipészség szerintemis hülyeség volt, de most már mindegy, viszont még nem késö váltani.
2019. máj. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
Én a kezeletlen depresszióval foglalkoznék, ami az egész céltalan életvitel oka. Csoda, hogy még nem iszol.
2019. máj. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
25%

Persze, menjen külföldra háháhá! Ott nem kell tanulni, nem kell dolgozni, nyelvet tanulni, Külföldön dől a pénz haver!

Menjetek már a búsba ezzel a dumával!

Kapd magad össze, mert jelenleg te is egy telefonfüggő kocka vagy! Tedd félre az internetet 1 hónapra, az nem a világvége és Élj. Sportolj, keress új iskolát és tanulj, ami érdekel. Menj nevelési tanácsadóba, ott útbaigazítanak.

2019. máj. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Első lépés hogy otthagyod a francba. A második higy elmész pszichológushoz. (Komolyan). A többit majd később.
2019. máj. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Olyan szakmát keress, melyet hivatásként tudnál gyakorolni, amit egyszerűen "nem tudsz nem csinálni", mert annyira szereted.

A céltalanság mióta van, tudod, mitől alakult ki? Ha hivatást találnál, ez változna?

ha a bioritmusodat a normálra visszaállítanád, már ez nagyon sokat segítene a hangulatodon, közérzeteden.

2019. máj. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Menj el estire és érettségizz le, utána meg bármilyen OKJ-t megcsinálhatsz.
2019. máj. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!