Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek milyen egy jó tanár?

Szerintetek milyen egy jó tanár?

Figyelt kérdés

Főkènt általános ès közèpiskolaira gondolok, de lehet szó a magántanárokról is. :) Nektek milyen tapasztalaitok vannak a tanárokkal? Mitől jó vagy rossz egy tanár? Volt kedvenc tanárod? Vagy olyan akit nagyon nem szerettèl? Ha igen mièrt pont ő volt a kedvenced , s akit nem szerettèl azt mièrt nem?

Köszönöm Szèpen a válaszokat! :)



2019. máj. 16. 11:04
 1/3 anonim válasza:
100%
Ahogyan most visszagondolok a tanárokra általánosban, mindenképp azt kell mondanom ,hogy az volt jó tanár aki meglelte a középpontot a szigorú és az engedékeny között. Nem volt jó ha egy tanár túl szigorú... Azt nyilván nem szeretik és csak a legszorgalmasabbak fognak neki tanulni. Viszont ha nagyon engedékeny vagy nem fognak tanulni semmit és bukta :D
2019. máj. 20. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem általában azok a jó tanárok, akiknél van elvárás, viszonylag szigorúak, de azért túlzásba sem esnek a fegyelmezéssel és az elvárásokkal. Szóval, szerintem az a jó tanár aki elvárja, hogy a házit megírd, és készülj az órájára, de azért nem akar rituálisan feláldozni, ha egyszer elfelejted. Viszont szerintem az is fontos, hogy ha nem csináltál meg valamit azt is írja, és meglegyen ennek is a következménye, csak ne egy alkalom után.

Emellett szerintem fontos, hogy igazságos legyen, ne mutassa ki, hogy kiket kedvel az osztályból és kiket nem. Viselkedjen mindenkivel ugyanúgy, segítsen mindenkinek egységesen, ne az legyen, hogy a kedvenceinek mindenben segít, nem írja a hiányait, a többiekkel pedig nem is foglalkozik.

Az órákat rendesen tartsa meg, ne legyen minden második órán szabad foglalkozás mert neki éppen nincs kedve tanítani.


Plusz pont, ha külön segít a diákoknak. Pl a mostani ofőm rengeteget segít, amikor egy beadandót kellett írni, rengeteg forrást gyűjtött nekünk ahonnan tudtunk dolgozni, és ezen kívül is sokszor felajánlotta már a segítségét. Meg ha szólunk neki, hogy aznap írunk egy nehéz dolgozatot van, hogy megengedi, hogy az óráján/az órája egy részén tanuljunk rá.

2019. máj. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A jo tanar van annyira intelligens, hogy minden egyes tanuloval megtudja ertetni az anyagot.


Tehat, a sajat szintukon magyarazza el az anyagot.


Emelle van kisugarzasa, tiszteletet parancsolo, nyugodt.

2019. jún. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!