Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Lógással gyanúsítanak, mit...

MoonQueen666 kérdése:

Lógással gyanúsítanak, mit tehetek?

Figyelt kérdés

A mai nap írtam meg az informatikai érettségit, és a tegnapi napot kivettem felkészülés okából. Rendben, megírtuk, és haza jöttem, mivel azt mondták, hogy haza lehet menni.


Csakhogy, most hívott osztálytársam, hogy hol vagyok, mivel tesi óra van. Mondtam, hogy otthon és a háttérből hallva tesi tanáromat, hogy szidkozódik.

"Holnap el kell beszélgetned XY tanárnővel, mert nem jöttél be."


Oké, leszögezem, hogy senki nem szólt nekem, pedig bekérdeztem az osztálycsoportba, hogy miről maradtam le tegnap, mivel páran aznap voltak bent.


Kicsit félek a beszélgetéstől, így nem tudom mit tegyek, mit kéne mondanom a tanáromnak, hogy megértse, hogy nem szóltak nekem.


Mit kéne mondanom neki?


Köszi előre a segítséget!


17/L



2019. máj. 16. 13:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én megmondanám az igazat, pl így: Tanárnő, kérem, félreértés történt, én nem voltam szerdán iskolában, mert készültem az infó érettségire és nem tudtam a csütörtöki tesi óráról annak ellenére, hogy megkérdeztem a többieket, hogy miről maradtam le. Sajnos,elfelejtettek erről szólni.


Ne aggódj, mit tudna tenni? Gyakorlatilag semmit, Igazolatlan óra és kész. Egy igazolatlan még semmi, nincs semmi következménye.

2019. máj. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Érettségi után hivatalosan haza lehet menni, mindig. Megmondod szépen a tanárnak, ha igazolatlant ad menj az igazgatóhoz.
2019. máj. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

elsönek totál igaza van.

Mond el az igazat. Ennyi, megtörtént, max lesz egy igazolatlan órád. A lényeg, hogy ha van kapcsolatod az ofövel, pl telefon, akkor már most felhívhatod, hogy te hiába kérdeztél rá, senki nem szolt. ìgy megnyugszol. Vagy holnap ofönél kezdjél.


De egy igazolatlan órába nem fogsz bele halni.

2019. máj. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

HIVATALOSAN kiveheted az előtte lévő napoty és HIVATALOSAN hazamehetsz érettségi után.

Ennyi. Ha a tanárnak baja van menj az igazgatóhoz. Ez miatt nem írhatnak igazolatlant.

2019. máj. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Igy van, ha mégis igazolatlan lesz, akkor sincs világvége
2019. máj. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2019. máj. 16. 14:11
 7/10 anonim ***** válasza:
8%

"tegnapi napot kivettem felkészülés okából"


Már gyerekek is mehetnek szabadságra amikor gondolják?

2019. máj. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#7 ki lehet venni érettségi előtt 2 napot és 1 napot kikértem...
2019. máj. 16. 14:14
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

7.

Pontosan. A gyerekek miért ne mehetnének?

2019. máj. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok tesitanár képzeli azt, hoigy az ő órája a legfontosabb. Csak egyet tudok érteni az előzőkkel; ha pattog a tesitanár, ignoráld, szépen megmondod annak, aki kérdezi, hogy Te jogosan hazamehettél érettségi után és így nem jár érte igazolatlan.
2019. máj. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!