Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nektek milyen volt az első...

Nektek milyen volt az első egyetemi évetek/félévetek?

Figyelt kérdés
Egyetemistáktól vagy már az egyetemet elvégzettektől várok történeteket, hogy milyen volt elsőéves egyetemistának lenni, mi az, amit tanácsolni tudnátok azoknak, akik még csak most fognak egyetemre menni, mit csinálnátok másként, ilyenek.
2019. máj. 17. 14:54
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

Most a második féléves vagyok.

Igazából szerintem egész ügyes voltam és kitartó, nem nagyon változtatnék semmin. Esetleg azon, hogy ne az legyen a legnagyobb motivációd a vizsgaidőszakban, hogy mindjárt vége, mert utána rögtön kezdődik a másik, pihenni nincs idő. Én nagyon beleéltem magam, hogy ha túléltem az első félévet, tök jó lesz. De nem :D Csak kifárasztottam magam egyetlen félév alatt, most rosszabbul teljesítek. De legalább nem adtam fel az elején, mint sokan mások.

Ha nehéz szakra mész, annyit tanácsolok, hogy ne vesd bele magad rögtön a bulikba és az egyetemi szociális életbe, mert nagyon a tanulás rovására mehet. Az elején legyen a tanulás a legfőbb célod. És legyél kitartó.

2019. máj. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
38%
Kb oktober vegeig birtam idegosszeomlas, depresszio, extrem szorongas es maganyossag nelkul.. egyszeruen utalom, de csak egy erettsegivel nem tudok mit kezdeni, a csaladom megfojtana almomban. Mindennap azt hallgatni apamtol, hogy “te ennel tobbre vagy kepes, minthogy mekiben/tescoban/alja munkahelyen agyatlanul dolgozz” es ha engem a kozepszeruseg boldogga tesz? Miert kell ekkora hangsuly egy kva diplomara? Mindegy mar elkezdtem befejezem, de nagyon megbantam es oszinten azt hittem, altalanos/gimi utan vegre itt jol erzem majd magam, de nem, mindennap folyamatos gorcsben vagyok a zhk, vizsgak stb miatt, gyulolom az egeszet..
2019. máj. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Clay Morrow ***** válasza:

Ki se jártam az első évemet, jelenleg dolgozni fogom és felvételizni egy másik szakra, majd szeptembertől kezdem újra.


Az eleje pokoli volt, katasztrófa az első héten már összeomlás küszöbén álltam, hamar kiégtem, menekülni akartam onnan. Egy hét után kívánkoztam vissza melózni. De "nem adtam fel", telt az idő és beleszoktam, majd kezdtem is kissé megszeretni, nem is olyan rossz, mint amilyennek éreztem az elején.

2019. máj. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem nagy buli volt; mivel a gimiben a stréber voltam, az a valaki, aki az édesanyja kedvében jár, stb., így teljesen meg akartam változni - persze nem az, ami a jegyeimet illeti; sokat tanultam; sokszor kb hajnali háromig fent voltam, hogy mindennel végezzek; inkább az, hogy ne legyek a stresszelős, jegyért aggódós, szófogadó valaki - persze egészséges kereteken belül. :)


Ebben sokat segített, hogy külön kerülten Édesanyámtól, így kissé szabadabb lettem.


Tök jó volt, hpgy a diákok egy társukat látták bennem, egy velük egyenlő valakit és nem egy nyomit, mint anno a gimiben.


Amit cikinek éreztem, hogy nem dolgoztam; de utólag visszanézve nem ciki. :)


Nagyon szuper volt minden; felelősen éltem, szabadabban. Első félévben még mindenki mindenkivel ismerkedett, szóval a lukasórákat folyton bandában töltöttük, szabad estéken bulizni jártunk, akkor még nem romlott meg egy nagyon mély barátság (ami később "nagyon durván" ért véget) és, ami a legfontosabb; akkor nem toltam túl a tanórákat - de ez egy másik sztori.


Ezt tudom javasolni; sose vállald túl magad, ne érezd a késztetést, hogy túlteljesíts; ne végezz egyszerre pl két minort, csak, mert bizonytalan vagy, stb.

2019. máj. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
56%

Tanulás szempontjából nekem mindenképpen nagy váltás volt a gimihez képest, ezért azt tudom tanácsolni, hogy ne aggódj ha a jegyeid első félévben nem lesznek túl fényesek a másodikra belejössz:)

Társadalmi élet szempontjából nekem rossz volt az első félév. Nehezen nyíltam meg a csoporttársaimnak és órák után rögtön mentem haza ami miatt elég magányos voltam. De most második félévre lett jó a helyzet:) most már nagyjából megszoktam az embereket és mindig van kivel beszélgetnem, sőt néha el is járunk a csoporttársaimmal. Ha te is nehezen megnyíló ember vagy akkor mindenképpen hagyj időt magadnak és ne keseredj el ha első félévben meg nincsenek haverjaid.

Illetve azt tudom még tanácsolni hogy jelentkezz mindenféle egyetemi szervezetbe mert sosem tudod hogy hol gyülekeznek az olyan emberek mint te (én második félévben jelentkeztem egybe és nagy szerencsém volt mert pont rengeteg hozzám hasonló ember volt ott és így sokkal egyszerűbb barátkozni)

Ha van még kérdésed nyugodtan írj!

19/l

2019. máj. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!